bugün

hakettikleri ödülü dün gece itibariyle almış ve biz hayranlarını bir kez daha mutlu etmiş gruptur. şehr-i hüzün albümü ve beni benimle bırak yaratıcılarına hayırlı olsun.

http://www.hurriyet.com.t...aber/12872214.asp?gid=229
"internetteki her ankette türkler kazanır." olayını bir kez daha kanıtlamış grup. bir aralar hakan şükür; pele ve maradonayı geride bırakıp en iyi futbolcu felan seçilmişti. herhalde monopoly dışında hiçbir anketi kaybetmedik internette.

ne diyelim, "lütfen tıklayın."'ınız hayırlı olsun.
beni benimle bırak şarkısını duyduktan sonra bütün şarkılarını dinlediğim grup.arabeskvari sözlerle güzel bir rock-damar oluvermiş.ödüllerinden dolayı da tebrikler,bence haketmişlerdir.
anketle veya değil, ödülü kazanmıştır, haketmiştir, helal olsundur. her zaman olduğu gibi gene bok atanlar vardır, aldırış etmeyiniz, görmezden geliniz.
mtv ödüllerinde de eurovision gibi her ülkenin oyları ayrı ayrı değerlendirilir.yani ödülü almak için her birçok ülkeden oy almak gerekir.yani manga türkiye nüfusu çok olduğu için değil hakettiği için almıştır bu ödülü.evet, avrupa'da yaşayan türkler var ama sırf onların oyları yetseydi eurovision'da da 1. olurduk.
(bkz: dünya çapında anketlere türk aday koyma gafleti)
sıradan liseli bir bünyenin yazabileceği sözleri alın, üstüne dayayın sert rifler, distoşınlar arada iki scarth atın buyrun size manga. afiyetle dinleyiniz.
mtv ödülünü almak için sahneye çıktıklarında seyircilerin bön bön baktığı gruptur. ödülü anons eden spikerin "from turkey" başlığını eklediği gruptur. anketlerdeki türk hakimiyetini bir kez daha göstermiştir.
(bkz: dünya türk olsun)
limon barın topluma kazandırdığı gruplardan birisi. (bkz: çilekeş)

ikinci albümle birlikte bendeki "çocuk" imajını yok etmişlerdir. nedense o ilk albümün hoppidi hoppidi havası yok olmuş gibi geldi. daha bir yetişkinlere yönelik albüm yapmışlar. bilmiyorum belki de o çocuk imajı, çektikleri kliplerden kaynaklanıyor olabilir. ama her ne değişmişse, ne yaptılarsa kendilerine güzel olmuş. hem de çok güzel. mtv avrupa müzik ödüllerinde türkler coşmuş ve birinci yapmışlardır. olsun diyelim, türklerin alternatif bir grubu bu kadar desteklemesi bile büyük bir gelişmedir.

kendilerini eurovision da görmak isterim. zaten onlar da bu ödülü aldıktan sonra gitmek istediklerini söylemişlerdi. burada eurovision şöyledir, böyle kötüdür tartışmaları yapmayacağım. hem gereksiz hem de saçma. ama ben eurovision un manga ya katkı sağlayacağını düşünüyorum. türkiye halkı tarafından çok daha iyi tanınabilirler. (bkz: hadise) daha önce toplum kesiminin anca yarısı tanıyorken bir anda yaşlı genç herkes şarkılarını dinler oldu.
berlin o2 arena'da aldığı ödülden sonra yaptığı konuşmada verdiği ayar sonucu ortamda soğuk rüzgarlar estiren, benim de dahil olduğum yalnızca küçük bir grup tarafından alkışlanan ve ferman'ın elini sıkmaya nail olduğum dinlenesi grup.
inönü stadyumunda, konser verme hayali kuran müzik grubu.
şehr-i hüzün albümleri ilk albümden farklı olarak daha çok slow'dur ve anadolu ezgileri barındırmaktadır.favori şarkım *
hayatımda dinlediğim en kötü gruplar listesinde ilk 10 a oynarlar.

canlı performanslarının sıçış olduğu bir yana, bu adamlar metal müzikle alakasızdır. ayna grubu ne kadar rock müzik icraa ediyorsa, bunlarda o kadar ediyorlardır.

rap le, metal türevi müziği birleştirmeye çalışmışlar. adına da nu-metal demişler. galiba sadece gitarı drop d yapıp, akabinde basit riffler basınca metal müzik yapılıyor zannediyorlar.

yazık bu çocuklara... bunların kanal d çocuk kulübünde 4-5 yaşındaki çocuklara konser verdiği günleri hatırladım da, yazık...

beni bu kadar aşağılasalar daha müzik yapmayı bırakırdım.
çıkışı ankara olan türk rock grubu.Albümlerinde Açılış şarkısı ve de kapanış şarkıları bulunduran grup.3 adet albümleri vardır.5 kişilerdir.
Solist-Vokal=Ferman AKGÜL
Davul=Özgür Can ÖNEY
Gitar=Yağmur SARIGÜL
TurnTable=Efe YILMAZ
BasGitar=Cem BAHTiYAR
(bkz: manga)-2004
(bkz: manga+)-2006
(bkz: şehr-i hüzün)-2009
türkiyede müthiş müzik yapıp , müthiş sözler yazıp , bunlar yetmezmiş gibi müthiş yorumlayan grup.
tüm şarkıları birbirine benzeyen grup.
Göz kompleksli Japon çizgi romanları.
başından beri ısınamadığım grup. zaten o tarzdaki müzikten, yani yapmış oldukları artık pop/rock, nu metal karışımı müzikten oldum olası nefret etmişimdir o ayrı ama son zamanlarda televizyonda gitaristlerinin yeni halini görünce* daha bi soğudum, hoşuma gitmeyen grup.
normalde inanılmaz beğenmediğim ama son günlerde cevapsız sorular şarkısına bayıldığım gereksiz grup.
bu yılki yerli all star yarışmalarında sahne alacak grup.
trt'nin doğru yolu bulup eurovision'a gönderdiği, mtv tarafından avrupa'nın en iyisi seçilen gruptur. mükemellerdir.
neyleriyle türkiye'yi temsil edeceklerini anlayamadığım sikko bir grup. yaptıkları müzik desen; kalitesiz, sıradan, beş para etmez. görünüşleri desen, dandik bir emo grubundan fazlası değil. türkiye'yi rezil etmekten başka bi' işe yaramazlar kanaatimce.
her seferinde bana magna carta anlaşmasını hatırlatan grup. * *
ister emolar dinlesin, ister apaçiler umrumda değil, fena halde ağza takılan şarkılar yapmayı başarıp kendini çıktığından beri bir şekilde dinleten gruptur. arkadaş ortamlarında savunduğum zaman manga'yı hala çeşitli damgalar yiyorum; fakat üzgünüm dinliyorum. çekiyor bir şeyleri, bilemiyorum. cevapsız sorular işte...
tanım1: bir iki şarkısı dışında vasat olan grup. popülerdir, orası ayrı. ferman adlı solistleri du hast'ı seslendirmeye çalışmış ama resmen şarkıyı rezil etmiştir. ondan sonra grubu sevmem zaten imkansız hale gelmiştir.

tanım2: animenin çizgi roman şekli. yeni yeni öğrenmeye başladım. ingilizcemi geliştirmek amacıyla okuyacağım. arkadaşın tavsiyesiyle yavaştan Vagabond adlı mangayı okuyacağım. başka tavsiyesi olan özel mesaj atarsa sevinirim.
güncel Önemli Başlıklar