bugün

Ne kadar eleştirilere mağruz kalsalarda aslında türkiyede var olan en iyi gruplardandır. Her ne kadar artık nu-metal yapmıyoruz deselerde hala öyleler çünkü nu-metal çıkışlılar. Solisti Ferman Akgül ' ün sesinin slov müziğe de çok yatkın olduğunu düşündüğüm, imrenilesi bir nu-metal-rock grubudur..
Beni benimle birak sarkisina cektikleri kliple beni benden alip klibin çekildiği mekana götüren grup.*
Yağmur'un tarzini beğenmedim ama klip cok güzel ve anlamli.* Gece çekimleri baska bir harika Ferman'in simasinin belirmesi vb. seyler cok güzel bir klip ortaya çikarmiş. Elinize sağlık çocuklar *
Solistler Ferman'ın sesinin her şarkıya gittiği grup.
daha çok lise gençliğinin dinlediği müzik grubudur. ergenlikte iyi gidebilir.
ecüş bücüş çizgifilm karakterleriyle kendilerini tanıtan pekde sevmediğim gruptur.
(bkz: hayao miyazaki)
'beni benimle bırak' isimli parçalarını tüm önyargılarımdan sıyrılıp dinledim ve de başarılı bir parça olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. ama yine de rock rap bir arada olmaz.*
şehri hüzünle beni mest eden grup.canlı performasları da çok başarılı.
son zamanlarda yaptıkları müzikte bir ilkokul marşı havası yaratan, gitgide daha da bayağılaşan, hiç de özenilmemesi gereken grup.
beni benimle bırak şarkısıyla güzel bir çıkış yapan grup.
şehri hüzün albümüyle güzel çıkış yapan beklentileri karşılayan grup.
son albümlerinin hiç bir ilgi çekici yanı yoktur. ayrıca papa roach akımına uğradılar sanırım nedir bu nu metal,hard-core ayaklarına takılıp emo olmak eski mangayı özlüyoruz.
son albümleriyle seviyeyi ergen kitlesinden çıkarıp daha bir alternatif , daha oturaklı bir grup olmuşlar. olgunluk dönemine girmeye başladığını düşündüğüm güzel grup.
eşşek yüküyle para çeken grup.
zaten para için yapılmış piyasa albümleri, ama sattırttırıyorlar, zaten satın almak için sorgulayan bir dinleyici kitleside yok. koyun misali.
bar grubuyken sepultura'dan tutun da hayvan gibi metal yapan birçok grubun parçalarını coverlayan, ne yazık ki sırf piyasada para kazanmak için farklı bir müzikal anlayışı benimseyen grup. belki onlar dahah sert müzik yapmak istiyorlar ama türk dinleyicisi metalden, hard rockdan bi haber oldukları için bu yolda yürümek zorundalar ve belki de bu şöhret iyiki de bu yola girmişiz dedirtmiştir.
şehr-i hüzün adli albumlerinde tuluyhan ugurlu nun istanbul unu kullanarak, istanbul, hatta turkiye sinirlari disinda kalanlarin icini sizlatan grup.
müziğine lafım yok da gitaristin son albüm ile birlikte çizdiği emo triplerini kınadığım grup. saçlar gözleri kapatmasın havada uçuşabilsinler de...
Avrupa'nın en iyi sanatçısı ödülünü alabilmek için MTV Avrupa Ödülleri'nde yarışacak olan grubumuz. Manga bu ödülü alabilmek için 21 adayla yarışacak. Dereceye girenlerin http://www.mtvema.com adresindeki oylama belirleyecek. Manga oylamada ilk beşe girdiği takdirde Berlin'e gidecek ve orada Foo Fighters, Green Day, Shakira, Leona Lewis, Jay Z ve Tokio Hotel ile aynı sahneyi paylaşma şansını elde etmiş olacak.
özellikle "hayat bu işte" isimli şarkıları süperdir, dinlenesidir. hareketli şarkılarda iyi oldukları kadar hüzünlü şarkılarda da iyilerdir.
raptiye rap rap'a yaptıkları enfes cover ile gönlümdeki yerlerini daha da pekiştiren grup.

son albümleri ise her yönüyle güzel. yok şu yok bu diyenlere bilinmeyen yabancı grupları dinleyip artislik yapmaya devam etmelerini öneririm.
müzikal olarak pek tarzım olmasa da*, tek albümlük bir grup olmadıklarını kanıtladılar şehr i hüzün ile. ayrıca albüm baştan sona dinlenebilir, aynı ilk albümleri gibi.
(bkz: #6259728)

http://ema.mtv.com.tr/oy_verin
cevapsız sorular isimli şarkıları çok dinlenesi olan grup.
2009 yılının, avrupa'nın en iyi sanatçısı ödülünü kazanan grup.
2009 MTV Europe Music Awards Best Act of Europe ödülü sahibi Türk grup...

mtv müzik ödülünü alması afedersiniz çokta çükümdedir. Malum mtv falan lakin. Yine Nuri Bilge Ceylan'dan alıntı, yine avrupa'nın iliklerine buz döken o sözü söylemelerini an itibariyle izledim. Tebrik ediyorum kendilerini...