bugün

japon çizgi romanlarına denilmesi dışında, artık akıllara disko kralı'nda vj bülentin, grubun solisti fermana "manga kardeş" demesini getirip, anlık sinir bozukluğuyla güldürebilir
bu akşam hacettepe üniversitesi bahar şenlikleri kapsamında konser vereek olan grup.
15 mayıs 2009 tarihinde çukurova üniversite şenliklerinde olacak olan eğlenceli grup.
japon çizgi filmleridir ancak aynı zamanda askeri birlik terimidir ve de alternatif bir müzik grubumuzun da adıdır. ne çokmuş lan.
bugün 19 mayıs gençlik ve spor bayramı kapsamında kartal'da ücretsiz konser verecek grup.
üzerimde; her biri tek tek gelse dövebileceğim 20 tane küçük veletin toplu halde üzerime saldırıp ağzımı burnumu kırmasına benzer bir etkiye yol açan tırt grup.
kendilerine sesleniyorum;
bir sakin olun ya. ne istiyorsunuz? sakince bir söyleyin, verelim ve gidin.
allahaşkına bağırmayın kulağımın dibinde.
lütfen.
bazılarının kulağının dibinde bağırdığını öğrendiğimiz grup. enteresan. yeni albüm tanıtımını abartmışlar demek ki.
Geçen gün mtv deki röportajlarında istek parça olarak pearl jam-jeremy isteyen grup..

Spa nın artık niçin görünmediği sorusuna ;

" artık misyonu bitti onun,ilk albüm için gerekliydi.Çünkü biz biraz daha arka planda kalmak istemiştik.O öndeydi hepimiz adına.Şimdi öyle değil.Biraz daha burdayız demek istiyoruz , ama tabi ilerki projelerde de yer alabilir "şeklide bi cevap geldi gruptan..

Yüreğim dağlandı biliyor musunuz sayın seyirciler? Kullanıldı ve atıldı.Bir yıldız daha kaydı..Gençliği ve enerjisi sömürüldü.Şimdi ise bir paçavra gibi sanal dünyanın boşluğunda , yapayalnız çaresiz bi durumda..

itin önüne kemik atar gibi "ilerde belki olabilir " .it mi lan o, spa bu , sap değil !

Bilmem belki de bende bi hüzün var bugün..

(bkz: lanet olsun bu içimdeki spa sevgisine)
sagopa kajmer'in son albümünden sonra birden fazla şarkısını sevebildiğim gruptur. Adamlar yapmış, helal olsun.
Japonların ustalaştığı alanlardan biri.Amerikan kültürünün comics olayını ezmiş ve geçmiştir kendileri.
türkiye'de adam gibi yapay müzik yapabilen tek gruptur. helal olsundur.
bir yandan şarkılarıyla insanları eğlendirirken diğer yandan bazı kesimlere taş atarak uyarmaya çalışan grup.
ne kadar marjinal, orjinal işler de yapsa, asla sevemeyeceğim ergen grubu.
Son albümüyle kulağımın pasını silmiş gruptur. Her aşk ölümü tadacak ve cevapsız sorular favorimdir. Ayrıca şarkının ortasında birden rap müzik dinliyormuş havasına kapılabilirsiniz, Bkz.Dünyanın Sonunda Doğmuşum.
son albümü dinledikçe değerlenendir. şarkıların birinden sıkılınca diğerlerini seviyorsunuz. şarkılar genelde iyi; albüm güzel, pop-rock denilen bir saçmalık yapmıyor en azından adamlar; tatmin edici olduğunu düşündüğüm bir müzik grubudur kısacası manga.
cartelin evdeki ses adlı şarkısına klip çeken grup.
linkin park özentisi oldukları apaçık belli olan çakma nu-metal grup. dünyanın sonuna doğmuşum şarkısına çektikleri kliple içinde bulunduğumuz kültürel yozlaşmayı eleştirmektedirler. gel gör ki, yaptıkları işle; copy/paste yöntemiyle zaten kendileri müzik alanında yozlaşmışlardır.
özenti tiplerin 'metalciyim olm ben manga dinliyorum' diyerek adından sık sık söz ettikleri kıytırık nu metal grubu. *
kendilerini linkinpark e benzetmeya çalışan gereksiz bir grup...
bana rock müziği sevdiren harika şarkılara ve soliste sahip grup.

(bkz: ferman akgül)
(bkz: beni benimle bırak)
(bkz: üryan geldim)
beni benimle bırak şarkısıyla kendilerini dinleten gruptur.

tek kelimeyle müthiş hatta..
türkiye deki pek çok grup gibi pop yapar bu. tabi insanlar serdar ortaç mı manga mı dinlesin derseniz her türlü manga derim.
grup iyidir kötüdür orada değilimde o gitaristin yeni tipi emo olmamış mı? hayır tikilere, sisteme, şuna buna laf atılıyor, eyvallah normaldir ama emo be abi. beni benimle bırak tamam da emo olunca bir kaç kelam işitirsin..
nerden başlasam bilemedim pek o yüzden direk çakma olarak dalıcam lafa.

uzun zamandır yoktular ortada sonra bi albüm yaptılar bugün beni benimle bırak şarkısının klibini izledim..

oha dedim bunlara ne olmuş hani bunlar nümetal yapıyolardı,he tamam belki hala yapmaya çalışıyolar ama tiplere nolmuş dedim kendi kendime

solist,bir çin lokantasında ki garsona
gitarist,ilk albümden beri olmak istediği şey olan emo ya
basçı,zaten hep öyle olduğu tiky'ye(rayban lar çok komikti)
davulcu,punkçıya
son olarak dj'de,beyoğlunda biz marjinaliz havalarında fötrle gezinen tiplere benzemiş

onlara yardım etmek isterdim,adam gibi giyinsinler ya oldukları gibi görünsünler yada göründükleri gibi olsunlar konusunda ama adamlar bas bas bağarıyo beni benimle bırak diye,allah yardımcıları olsun..

not:bu arada o bahsettiğim klipte gece çekimleri deftones'un minervasının çakması olmuş bilginize..
ilk defa para verip orijinal albüm almamı sağlayan grup.