1. 1.
  dört çift telli, şekil şemal olarak saza benzeyen, pena veya mızrapla çalınabilen * müzik aleti.
  2 ... devedikeni
 2. 2.
  gitar ailesinden telli çalgı..
  2 ... piano-forte
 3. 3.
  ilk okulda çalınan müzik aleti.
  minicik parmaklara çift telinin izi tren rayı gibi kazınır.
  çoğu insan için gitara başlangıç enstrumanı.
  2 ... lusi
 4. 4.
  Mızrapla çalındığı zaman iyi ses verdiği bilinir ancak modern mandolinlerde genelde pena kullanılmaktadır. Mızrap ile çalınabilmesi mandolini gitardan ayırır. Dört çift teli olan mandolinin ses düzeni kemandaki gibidir. Kolay öğrenilir olması nedeniyle müzikle yeni tanışanların tercih ettiği bir müzik aletidir. Mandolin, ut ailesinin modern üyelerinden birisidir. Mandore, pandurina, ut, terbo, arşilut ve gitar, mandolinin yakın akrabalarındandır.*
  3 ... meister writer
 5. 5.
  gitar isteyen çocuklara, sus payı olarak alınan müzik aleti. sen önce bunu çalmayı öğren büyüyünce gitarı da alırız derler. ama daha sonra ne gelen olur ne giden.
  2 ... taharetmuslugu
 6. 6.
  gitar çalmamı sağlayan enstruman...
  ... evildeth
 7. 7.
  eskiden ama çok eskiden okullarımızda müzik derslerinde nasıl çalınacağı öğretilen alet. ihtilal sonrası doğan nesile mandolin yerine masis marka flüt çalmayı öğrettiler. evren paşanın ilk icraatı okullardaki mandolini flüte çevirmek oldu. cunta yönetimi okullara flütü monte ederek sanırım çocuklara bir mesaj vermek istiyordu. gerçi bazı solcuların kıçında mandolin akord edildiği de duyulmuştur ama flüt daha işlevsel bu açıdan tabi..bu arada masis markasının da tck'ya(edit: tsk lan) ait olduğunu düşünüyorum..

  bir de yüzbaşı bilmemkimin mandolini diye bi film vardı sanırım..
  2 ... karamsar kelimeler
 8. 8.
  eskiden okullarda flüt yerine çalınan enstrüman.
  1 ... statik smiley
 9. 9.
  narin tınısına rağmen gerektiği değeri asla görememiş ve kült bir müzik aleti olmaktan çıkamamış çalgı. karayip korsanları ve ultima online argümanları ne kadar hoş oysa ki.
  ... isa askina bi pizza parasi
 10. 10.
  kendisini en güzel "losing my religion"'da gösterir.
  1 ... atgmuls