bugün

entry'ler (31)

ercüment çözer galibiyet kutlamaları

angaralı angaralı gonuşanlara türkçe öğretilecektir: http://www.youtube.com/watch?v=JgRG9qlc87E

arayanlara nerede olduğu gösterilecektir: http://www.youtube.com/watch?v=6YK4BRMBU0Q

saygısızlara haddi bildirilecektir: http://www.youtube.com/watch?v=Vwz7YslWs4I

behzat ç

zafer iman edenlerindir: (bkz: ercüment çözer galibiyet kutlamaları)

bgv

uludağ sözlük dışında bir yerde rastgelmediğim özgün bir güzellik.

fbs

yalancılıkta zirve yapan isimtescil.net rezaletinin sahibi olan şirketin adı.

isimtescil net

hizmeti iyi değil.

telefonlarının tamamı hiçbir şekilde ulaşılmazdır, destek 0.

yazdıklarıyla verdikleri arasında kesinlikle bir ilgi yoktur, bilgilendirme 0.

en iyi arkadaşım google

evet, kesinlikle öyle. her sorumu kızmadan bıkmadan usanmadan yanıtlıyor; aklıma takılanları benden çok düşünüyor beni mutlu etmek için elinden geleni yapıyor ve mutluluk saçıyor. sikmediğim ve sikmeyi düşünmediğim için arkadaşım diyorum; sevgilim, sikişarkadaşım falan demiyorum.

bir insan arkadaşından daha ne bekler ki?

tanımını da koyayım, yamuk olmasın: internet insanının aklından geçen birtanecik düşünce.

efe aydal

conmech olarak bilindiği bilinen apaçık kişidir rumuzuyla da adıyla da hiçbir şekilde saklanmaz delikanlı biridir; inci ruhuyla hareket eder, ruhu inci'cidir, yobazları incitir...

kendisi yeni zamanların levent kırca mizahı ihtiyacına denk düşüyor, saray soytarılarının elinde iyice kalitesizleşen (ata demirer - cem yılmaz - yılmaz erdoğan) onların ekseninde tıkanan, kabız olan apolitik mizahı sikerten şahan gökbakar - şafak sezer'i yaratan ama onlarla da yetinmeyen brechtyen politize mizaha meyyal kitleye sesleniyor.

bütün işleriyle çok başarılı ama şu dönemde radyo ve tv de işi zor.

ıssız adam sikertmesi olsun, deniz feneri sikertmesi olsun akp'ye yaslaması olsun, taraf'ı goppolayıp pançak pinçik etmesi olsun nur yüzlü badembıyıklı topsakallı kardeşliklerin, cicişlerin işine gelmiyor; o zaten onları rahatsız etmek için çalışıyor etkileniyorlar işte olumsuz da olsa yorumlarından besbelli.

conmech

(bkz: adam haklı beyler)

kendisi yeni zamanların levent kırca mizahı ihtiyacına denk düşüyor, saray soytarılarının elinde iyice kalitesizleşen (ata demirer - cem yılmaz - yılmaz erdoğan) onların ekseninde tıkanan, kabız olan apolitik mizahı sikerten şahan gökbakar - şafak sezer'i yaratan ama onlarla da yetinmeyen brechtyen politize mizaha meyyal kitleye sesleniyor.

bütün işleriyle çok başarılı ama şu dönemde radyo ve tv de işi zor.

ıssız adam sikertmesi olsun, deniz feneri sikertmesi olsun akp'ye yaslaması olsun, taraf'ı goppolayıp pançak pinçik etmesi olsun nur yüzlü badembıyıklı topsakallı kardeşliklerin, cicişlerin işine gelmiyor; o zaten onları rahatsız etmek için çalışıyor. etkileniyorsunuz işte yorumlarınızdan besbelli.

bu arada not: ruhu incicidir, inci ruhuyla hareket etmektedir...

muharrem ince

siyaseti halka indirmeyi ve meclisi milletin gündemine dahil etmeyi başaran siyasetçi.

kendimsel gerçekliğimin kürtsel boyutlarında

bölücübaşının ilginç cümle başlangıçlarından birisi; göbeğini kaşırken konuştuğunu hayal edin. devamı da var ama çok uzun ve benim işim gücüm var; kafanıza göre tamamlayın.

not: ırkçı değilim.

muharrem ince

hainler ve hırsızlar hariç namuslu sağ parti seçmenlerinin oyunu alma olasılığı en yüksek olan ama buna karşın sol söylemi hep önde tutan chp milletvekili; karşısına çıkardığını perişan eden prompter mucizesi çakma hatiplere hitabet dersi veren gerçek hatip.

genel başkanı olmasının ardından gelen seçimde chp iktidar olur.

not: chpli değilim.

ccc

ortadaki c büyük yazıldığında görsel anlamı büyüleyici nitelikler taşımaya başlayan kamu kurumlarıyla yapılan yazışmalarda kullanılması eğlenceli sonuçlar doğurabilecek hastalık niteliğindeki ifade.

ahtapot

sanal âlemin yeni takıntısı, manyaklığı, hastalığı. neredeyse ahtapotsuz ne bir satır yazı ne de bir fırça darbesi göremez oldum; bu insanlara çok kötü şeyler yapmış olmalı.

gri

göz yormadığı için uzun süreli word ve excel çalışmalarında arka plan olarak kullanılması uygun olan renk.

uludağ sözlük

sanal sözlüklerde yazılar attırmaya 2004'te ekşi sözlük'te en ilkel haliyle başladım, o lanet yerde uçak kaçak bloklu çaylak derken yarısı içerde yarısı dışarda 2006 martına kadar sürdü, 2009 eylülüne dek adımımı dahi atmadım. itü sözlük'te özellikle görsel tasarım açısından en mükemmel hâlini gördüğüm ve inci sözlük'te sınırsızlığına şahit olduğum türk mucizesi sanal sözlükçülüğün yönetim hızı ve işlevsellik bakımından ulaşabileceği son noktayı ifade ettiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

mandolin

çok sesli müziğe geçişte önemli bir rol üstlenen daha çok eğitim amaçlı kullanılan işlevsel çalgı.

güvenç konyalı

http://www.guvenckonyali.com/ adresinden tüm bilgilerine erişebileceğiniz, merkezi merter'de olmakla birlikte sirkeci'de hocapaşa sokağı'nın ilk aralığında şubesine gidip bütün lezzetlerin keyfine hakkıyla varabileceğiniz, ekşili bamya çorbasından fırın mercimek çorbasına, etli ekmekten kuşbaşılı mevlana'ya, kese yoğurtlu özel iskender'den fırın kebabına göze ve mideye hitap eden gönlü şenlendiren konya mutfağının en has örneklerini sunan nokta. işbu giri kesinlikle reklam içrmemekte olup aldığı hizmetten çok memnun olan bir açın aklından geçenlerdir.

cağ kebabı

denediklerim arasında erzurum'da koç cağ kebap salonunda hakkının verildiğini düşündüğüm lezzet.