bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    muş'un bir ilçesi.
    1 ... oumar
  2. 2.
    bizim anadolu'ya girdiğimiz yer. biz derken lazları demiyorum yanlış anlaşılmasın, türklerin, yani siz türklerin anadoluya girdiği yer. hahaha, şaka lan ben de türküm panik yapmayın hemen. malazgirt'in büyük bir kalesi vardı o zamanlar, orayı fethetmek lazımdı anadolunun kapılarını ardına açmak için, biz de gittik fethettik, kimse kusura bakmasın yapmamız gerekiyordu yaptık, sonra da önümüzdeki fetihlere baktık.
    1 -1 ... laz pacino
  3. 3.
    Batı 'yla Attila 'dan sonraki temas(!).. biz Türklerin fethetme içgüdümüzü test ettiğimiz akabinde başarıya ulaşmak suretiyle feci gaza gelip önce Anadolu sonra Trakya, güneydoğu avrupa, kuzey Afrika derken 600 senelik dillere destan bir imparatorluğa izma atışımıza vesile olan 1071 tarihli unutulmaz savaş ve zafer..
    ... soulsuicide
  4. 4.
    güzide bir muş ilçesidir. kesinlikle ama kesinlikle van'da değildir.
    2 -1 ... hexagram
  5. 5.
    savasini bildigim kendisini bilmedigim yer. Boyle yerlerin tanitimini hic yapamiyoruz.
    ... tsigalko
  6. 6.
    tamamiyla turk muhendisleri tarafindan yapilan Turkiyenin hatta dunyanin ilk insansiz helikopteri.
    tsk'nin ihtiyaclari dogrultusunda uretilen 4-5 kg agirliga sahip ve casus helikopter olarak kullanilacak olan makine.
    ... helyum
  7. 7.
    (bkz: emir saltuk)
    (bkz: dedem benim be)

--spoiler--
    http://www.dallog.com/beylikler/saltuklu.htm
    --spoiler--
    ... ucubegothic
  8. 8.
    tsk nın google earth den habersizce midir bilinmez görüntü ve ses kaydı için dağlarda uçaracağı dünyanın ilk insan bünyesi barındırmayacak helikopterinin ismidir. *
    ... sizoyumulanfrenoldugumkadar
  9. 9.
    (bkz: malazgirt savaşı)
    ... gimenez
  10. 10.
    ermenice "manaz tarafından inşa edilen" anlamına manavazkert'ten manzikert'e evrilmiş ve daha sonra bugünkü adını almış muş ilçesi. burada 1915'ten önce ermeniler * nüfusun çoğunluğu oluşturmaktaymış.
    ... cemali