bugün

ygs 2011'de puan türleri birincisi kendisi.
kendisinin feysbukunda, caminin önünde çekilmiş profil fotoğrafı vardır.
bu dönemde nasıl bir bu ironidir ake?
--spoiler--
500 tam puan alan Doğan, iyi bir sonuç beklediğini, sınavda bir şaibe olmadığını söyledi.

Doğan, "Sınavda sahtekarlık veya vicdansızlık yapılacağına inanmadım. Eğer iptal edilirse hayal kırıklığı yaşarım. Şimdi ikinci sınava çalışıyorum. Sevincimi ilk ailemle paylaştım. Onlar da böyle bir sonuç bekliyorlardı" dedi.
--spoiler--

ygs birincisi olmuş ama adam olamamış.
hadi kendisi yakayı kurtardı. ya diğer öğrenciler? bu ne bencillik ya..
(bkz: ne diyem mahmut mu diyem)
facebook sayfasından da ne kadar inek olduğu anlaşılan birinci. en son paylaşımı neredeyse 1 yıl önce yapmış.
asfaltın yanında fotoğrafı olan kişi. kesin babası duble yol ihalesini almıştır.
(bkz: kesin ip var amına koyim)
sınava şaibesiz demiş beyefendi. 4 yıl sonra kendisini akp nin üst düzey yöneticisi olarak falan görürüz büyük ihtimal. yada ösym başkanı olur, ne bileyim işte...

(bkz: bu da bizim oğlan mahmut buyruuun)

not: kendisi maltepe dersanesinin ankara şubesindendir.
(bkz: tesadüfe bak ve bu ülke adına ağla)
ygs birincisi liseli. fotoğraf çektirirken yanlışlıkla arka plana cami geldiği için derhal özür dilemeli cami düşmanlarından. ne kadar ayıp, cık cık.

konu bu şahıstan çıkıyor ama neyse şimdi bakın bana zibidiler. artık kabullenin islam ın yükselişini. namazlı abdestli gençlerin başarılı olduğunu kabul edin. siz evinizde göt büyütüp, halkınızı aşağılarken onlar çalıştılar ve çalışıyorlar. kaldı ki bu genç kardeşimizin islam ile ne ilgisi var onu çözemedim. fotoğraf çektirirken arka planda bir caminin çıkması, ulan ağzıma bir dünya laf geliyor, ulan bir dünya laf var yazacak da. neyse .. size kalsa allah cc demek yine yasaklaanır, ezanlar susturulur. müslümanların elindeki imkan elinizde olsa bir gecede bitirirsiniz müslümanların işini. ama biz merhametliyiz, sizlere de hidayet diliyoruz mevladan. ama bazen ağzımı bozmuyor değilim. ana avrat değil, dingil, zibidi, kokuk vs lafları yiyorsunuz gıyaben ama allah selamet versin. bu arada evet,mahmut, tebrikler sana. allah yolunu açık etsin, vatana millete faydalı işler yapmayı nasib etsin.
facebook accountunda ilgi alanları şu şekilde:

"Nutella, Yozgat, Number Theory, Kuran'ı Kerim, Ka'aba - The House of Allah, Ankara Fen Lisesi, Muhsin Yazıcıoğlu, Türkiye Milli Takımı (Turkey National Team), Burhan Altintop, Hz. Muhammed (S.a.v.), MUKOKO SK, Fenerbahçe, Hergün 1 Yeni Bilgi * "

F tipi eğitim veren Maltepe Dershanesinde okuması da enteresan bir tesadüftür.

Şifreyi farketsem daha erken çıkardım diye hava atmış bir de...
türkiye'nin en iyi liselerinden biri olan ankara fen lisesi'ni de soruları çalarak kazanmış. hatta okul birinciliğini cemaatin sayesinde kazanmış. cemaat tüm hocalardan yazılı sorularını çalmış.
dakikada 29 kez allah'a şükrediyor.
sırf maltepe dersanesi'ne gittiği için, sınavda bi sikim yapamamış, okul zamanlarında karı-kız peşine düşüp dersleri sikinde bile sallamayan, kendileri gibi olmayana bok atarak büyük bir keyif alan vasat liseliler tarafından sevilmemesi gayet doğal olan kişi..

adam 1.700.000 kişinin eline verdi, okuyacağı okul mis, hala şifre diyolar..

kısaca çekemedik bu adamı desenize..

dolar şimdi buralar "şakirt alert, badem bıyık.." vs. diye.. *
üniversite hayatında birçok suçlama ve dışlanmaya maruz kalacaktır..
nihat doğanın oglu olduguna dair tii ye alınan çocuk. facebookta ''mahmut Bilal Doğan Nihat Doğan'ın oglu mu?'' adlı gurupta an itibarı ile açılmıştır.
Gerçekten hakkıyla birinci olmuş olsa dahi, ösymnin basiretsizliği ve skandallar sonucu başarısına gölge düşmüş bedbaht şahsiyettir. Bu sevinci ona yaşatmayacaklar belli, hakkıysa yazık olur, eğer değilse ilahi adalet tecellisidir. Velhasıl ilerde psikolojik sorunlar yaşayacak şahsiyettir.
şifre konusunda "bu kadar vicdansız olabileceklerini düşünmüyorum" diyendir.
ağzıyla kuş tutsa, götüyle balık yakalasa da kimseyi kopya çekmediğine ikna edemeyecek olan ergen kişi.

zaten tüm deliller de aleyhine.
tip tam bir şakirt tipi,
görsel
teşekkür ettiği dershane güvender mensubu, annesi de siyasal simge olarak türban kullanıyor;
görsel

eee mahmut...
hiç olmazsa delilleri karartsaydın be koçum.
kendisi ne yapmıştır ne etmiştir bilmiyorum. hak ederek kazandıysa tebrik ederim. diğer ihtimaller için konuşmak istemiyorum eheh.

ama hala "siz göt büyüttünüz onlar çalıştı" geyiği yapan dangalaklar var. şifre gerçeğini görmezden gelmeye çalışan, şifreyle çatır çutur puanları toplayan şerefsizleri saçmasapan şekillerde savunmaya çalışan emek hırsızları var. yazık.
basın toplantısında neden üstünde maltepe dersanesi tişörtü olmadığı merak uyandıran birinci. sınavda birinci olduysan ve basın toplantısı yapacaksan üstünde dersanenin tişörtü olması olmazsa olmazlardandır.*
bende cemaatçiyimdir ama buu çocuğun özellikle bu sene birinci olmasına uyuz oldum.
çalışıp hakkıyla kazananlara kesinlikle bir lafım yok. helal olsun. ama birinci olan bu sevgili kardeşimizin açıklamalarına bir bakalım:

"benim açımdan sorarsanız, başım dik, alnım açık. dua ettim, gerisini allah'a bıraktım. "

"1 milyon 700 bin kişiyi doğrudan, milyonlarca kişi de dolaylı olarak etkileyen bir konu hakkında sahtekarlık yapabileceğine inanmadım hiçbir zaman.bu kadar vicdansız insanlar olamayacağını düşünüyorum. inşallah böyle bir şey yoktur."

"herkes gibi ben de sınavda heyecanlıydım. soruları çözerken kesin birinciyim diye çözmedim. belki hatam o anki bir dikkatsizlikten kaynaklandı. tekrar dönsem doğru yapar mıydım? zannetmiyorum."

"iptal kararı çıkarsa hayal kırıklığı yaşarım. fakat ikinci sınava motive olmaya çalışıyorum. inşallah onda daha iyi yaparız. "

yaparız ne abi? yaparız, ederiz, gideriz... daha başka kiminle yapıyorsun ki?

tamam ankara fen liseli. oks'de de 9. olmuş lafım yok. ama özel bir programa alınarak * çalıştırıldığına eminim. o kadar öğrenci sınavdan iyi puan alamadı, beklediğinin altında geldi. bu adam moron gibi "yok ben inanmıyorum şifre olduğuna, yoktur yani, iptal kararı çıkarsa kötü olur" falan falan diye konuşuyor. niye hayal kırıklığına uğrarsın bilal? madem çalıştın, o sınavı da yaparsın. soru gene aynı soru.

bu sınav yüzünden canına kıyan ismail paslanmaz var. onun da bir adını ansaydın bari.

(bkz: şakirt)

edit: başka şakirtlerin de zoruna gitmiş herhalde.
sağ elimin baş parmağını, işaret ve şehadet parmağımın arasına sokup, suratına uzun uzun sallamak istediğim ygs birincisidir.
2. sınavda inşallah daha iyisini yaparım diyerek beni şaşırtmış insandır.
helal olsun diyelim başka ne diyelim.
abdullah öcalan dan bile daha aşağılık, insan demenin 1000 şahit gerektirdiği iğrenç yaratık.