bugün

reklam ajanslarinin neden israrla kullanmak istedigini anlamadigim bilgisayar modelinin dandik isletim sistemi.*
dünyanı en gelişmiş işletim sistemi ünvanını hakeden işletim sistemi. klasik sistem mac os 9 dan sonra gelen ve en son sürümü mac os x tiger olan apple bilgisiyarlarda ve developer'lar sayesinde uygun işlemci ve donanımla pc de çok stabil olmasa da çalışabilen aşmış os.şöyle ki spotlight diye bir özelliği var ki akıllara ziyan. expose özelliği tartışılmaz. bir apple bilgisayar alıp yıllarca üzerinde her türlü işlemleri yapıp bana mısın? demeyen. kolay kolay çökmeyen, çöplüğe dönmeyen, pc nin tüm programlarının muadillerinin bulunduğu tadından yenmeyen işletim sistemi.

(bkz: dashbord)
(bkz: spotlight)
(bkz: expose)
(bkz: mac os x tiger)
(bkz: mac os x leopard)
(bkz: mac os x panther)
(bkz: apple)
abd nin butun üst düzey savunma sisteminin kullanmakta oldugu system. *
abd'nin üst düzey savunma sistemlerini çalıştırabildiği halde sözlük butonlarını çalıştıramayan sistem. yazık.
BSD ve Mach mikroçekirdeği üzerine kurulu, açık kaynak bir işletim sistemi olan Darwin'e dayanır. Apple bu sistemi kendi amaçlarına göre geliştirdikten sonra Mac OS X kullanıcı arabirimi olarak Aqua'yı geliştirmiştir. Sistemin çekirdeği ve bazı bileşenleri açık kaynak olmasına rağmen, çoğu bileşeni açık kaynak değildir.
tiger surumunu yakında leopard'a bırakacak hede. bu arada tiger'ın 10.4.10 versiyonu cıkmıstır efendim. belli başlı b.k atmalar olmuş, cevap hakkı dogmustur. bir firefox yukleriz sozlukler cosar. mause iki parmagımızı dokundururuz sag klik olur. reklam sirketleri windows'un renderlarda goctugunu bildigi için kullanırlar bunu.
apple safari kullanıldığında hiç bir problem vermeyen işletim sistemi (firefox 3. parti yazılımdır, apple ile alakası ??) ayrıca 10.5 sürümünde tadından yenmeyeceğini düşünüyorum.
cogu programi alip/indirip kuramadiktan sonra linux ile ayni seviyededir nazarimda.
kullanması en kolay, tasarımı en şık, kullanımı insana bu denli zevk verebilen tek işletim sistemi. alışan bırakamaz. icabında pc sine emulatör kurar, aradaki hız farkına bakmaz, yine de macos x i çalıştırmak ister.
ayda bir güvenlik güncelleştirmesi çıkarmaz.
bir tanedir o bi tane.
ayrıca windows xp ye epey bir ilham kaynağı olmuştur. (kullananlar bilir)
bu da yetmemiş olacak, vista da aqua tarzı butonlara geçmiş.
sozlukteki ben butonunu tıkladığımızda açamayan bir internet tarayıcısına sahip işletim sistemi. (bkz: buradan yetkililere sesleniyorum)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.