1. 1.
  mac operating system açılımı olup.Sorunsuz,seri bir işletim sistemi(os)dir.Apple Macintoshlarda bulunur.Grafik olarak da seriliği kadar güçlüdür.Filmler,profesyonel videolar bu işletim sistemi kullanılarak yapılır.Tavsiyem mühendis değilseniz bulaşmamanız.Belki windows'tan daha iyi ama program uyumluluğu yok.

  edit: imla
  2 ... jimmy the pro
 2. 2.
  virüs bulaşmayan işletim sistemi. istediğinizi indirin, nette at koşturun bi skim olmaz afedersiniz. hayır yıllar yılı kullandığım için virüs ne? antivirüs ne onu dahi bilmiyorum...
  ... essah mi
 3. 3.
  oyun sıkıntısı çekilen sistem.
  ... mehmetbbttmz
 4. 4.
  yakında bu sisteme uygun autocad piyasaya çıkarılacaktır.
  ... anarchitekt
 5. 5.
  macintosh

  böyle bir wallpaper'ı var. normal görüntüleme sırasında düz oldugu halde, ekrana koyunca karelere ayrılmış gibi oluyor. tabi güzel oluyor ama hala nasıl oluyor çözebilmiş değilim. (diğer walpaperlarda olmuyor)
  ... moruk
 6. 6.
  bir çok uygulamanın uyumlu olmadığı üstüne üstlük virüslerin bile uyumlu olmadığı işletim sistemidir. Windows varken bok yesindir.
  1 -1 ... the night
 7. 7.
  program uyumu sorunu yüzünden tercih edilmeyen stabil ve verimli çalışan akılcı işletim sistemi.

  uyumsuz programlardan kasıt, dos tabanlı yazılmış ve muadili olmayan muhasebe programları, özel amaçlı sistem kumanda yazılımları gibi benzeri programları çalıştırmaz ancak içerisinde bölümlendireceğiniz alana windows kurarak mac bilgisayarınızı windows işletim sistemine dönüştürebilir, işiniz bitince tekrar mac os ye geri dönebilirsiniz. * *
  yani özel amaç için açtığınız işlerinizde windowsunuzu diğer malware, trojan ve virüslerden korumuş olursunuz. nasıl mı? o enfekte ortama sadece mac os ile girer steril ortama windowsunuzu saklarsınız.

  zira en enfekte ortamda bile mac iniz hiçbir şekilde zararlı yazılımlara aldırmayacaktır.
  -1 ... diks
 8. 8.
  Kullanışlılık namına hiçbir şeyine rastlanılmayan işletim sistemi. Sağ tık butonu var sağ tık yapılmıyor, açılan pencereler tam ekran fonksiyonunda tam ekran olmuyor. Bu nasıl işletim sistemi lan? Yapacağınız işletim sistemine sokayım.
  2 ... for tequila
 9. 9.
  windows üstüne sanal olarak kurulmasını tavsiye etmediğim, orijinal mac' e yakın randıman isteniyorsa, direkt olarak bilgisayara kurulması gereken işletim sistemidir.
  1 ... gordon freemanin amca oglu
 10. 10.
  yazılımcıyım ve sadece ios programlama için kullanmak isteyerek macbook air aldım. mac os la bu şekilde tanıştım. sonra bi bakayım diğer her işimi görebilir miyim acaba diye. şu anda tüm işlerimi burda rahatlıkla yapabiliyorum. android programlama dahil. visual studio ile C# kullanarak windows uygulamaları geliştiriyordum. bir tek onda sıkıntı yaşadım ama araştırmadım sanırım yine geliştirebileceğim bazı farklı ide ler mevcutmuş.
  ... huskerrr