1. 1.
  avukatın bir dava konusunda vekilliğini üstlendiği kişi.
  2 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  avukat için en büyük tehlike unsurlarından biri.
  kendi müvekkili yada karşı tarafın müvekkili olması sonuca hiç etki etmez.
  2 ... sıçtırtma lamasına
 3. 3.
  Kendisini vekil ile temsil ettiren kişi; vekil eden.
  ... lilith
 4. 4.
  avukat ın "with or without you" su. onsuz olmaz çünkü parasını ondan kazanır (geç de olsa) başının belasıdır, çünkü avukatın yaptığı tek iş onun işi imiş gibi zırt pırt arar, hesap sorar, üstelik cahildir, muhakemenin nasıl yürüdüğünü, icra takibini vs. bilmemektedir, ama ukalalıkta kusur etmez. kısacası bir avukatın tek geçim kaynağı ve aynı zamanda başının da belası ve ağrısıdır. (bkz: takdir i ilahi)
  ... ditty
 5. 5.
  arapça bir kelime.
  --spoiler--
  müvekkil ar. muvekkil
  a. birini kendine vekil olarak seçen erkek.
  --spoiler--
  kaynak: http://tdkterim.gov.tr/bts/
  ... alcapon
 6. 6.
  avukatlar tarafından vekalet yoluyla temsil edilen gerçek ya da tüzel kişilerdir. vekaletle başlar, azil ya da vekillikten çekilmekle sona erer. eğer vekalet belirli bir iş için verilmişse bu işin sonunda, belirli bir iş için belirli bir süreliğine verilmişse o sürenin sonunda sona eren durumlarda vardır. müvekkil bir avukat için ne kadar iyiyse kötü yanları da vardır. avukatlar hakkındaki şikayetlerde müvekkil şikayetlerinin oranı büyüktür.
  ... abaninaltindakisopa
 7. 7.
  tevekkül eden kimsenin vekilidir; dolayısıyla vekalet veren kimsenin haklarını savunmakla mükellef olan kişidir. vekillik kelimesinden türeyen arapça kökenli bir kelimedir.
  ... fikrimfirarda
 8. 8.
  genelde uysal bir yapıya sahip, işini hallettirmeye çalışan, her şey bedava olsun isteyen kendisinden para isteğinde aniden hırçınlaşan bir tür insan.
  ... why you wanna trip on me
 9. 9.
  Sadece adalet divanlarında kullanılan sözdür. insanın içini ürpertir.

  (bkz: maktül)
  ... kale3112
 10. 10.
  eğer gerçek kişi ile çalışıyorsanız y**rrağı yediniz geçmiş olsun. gecenin 3ünde aranmaktan tut 20 lira için pazarlık yapmaya kadar her şeyi yapar.

  ama tüzel kişi ile çalışıyorsanız işler daha düzenlidir.her daim birden fazla muhatap bulabilirsiniz. hukuk fakültesi 1. sınıfta ilk öğretilen bir şey vardır;

  avukatın en büyük düşmanı;

  1. meslektaşı,
  2.müvekkilidir.
  ... flat head