Advertisement

 1. 1.
  allah ın takdiri...
  3 ... white pages
 2. 2.
  herşeyin allah ın dilemesiyle olduğunu anlatan söz. ama allah insana akıl vermiş kullan diye, evet herşeyi allah bilir ve onsuz hiçbir şey olmaz. allah insana cüzi irade de vermiş, kullansın diye, önlem alma, eski raya yeni tren koy, eski ray ve vagonları yenileme, ondan sonra benim suçum yok de. bu kadar pişkinlikte inanılır gibi değil. allah ın verdiği aklı avrupalılar kullanıyor ve tren seferlerinde insanları ölmüyor, sizin aklınız yoksa aklı olanlar gelsin işbaşı yapsın.
  1 ... imper
 3. 3.
  her tren kazası sonrası binali yıldırım'ın dudaklarından dökülen cümle.
  2 ... arude50
 4. 4.
  (bkz: Tanrının iradesi)

  ing. god's will
  ... quellion
 5. 5.
  aciz yurdum insanının yenilgiyi, ezikliği, hor görülmeyi mazur ve normalmiş gibi algılamasına neden olan anlayış. "her şartta ülkesine olan bağlarını koparmayan, türk'ler kadar dayanışmacı millet yok" sözünün perde arkasında yatan söz öbeği...
  -1 ... john constantine
 6. 6.
  90 dakika canını dişine takıp mücadele etmek ve sonrasında zafer kazanıldıysa tanrısal güce sahip olmadığınının idrakinde olmak ve aşırılık yapmamak gerektiğini bilmek, mağlubiyet yaşandıysa da en yakın zafer ümidi ile moral bozmamaktır.

  maç boyunca hiç çaba sarfetmemek (ihmal sonucu ölü doğum, ihmalden dolayı çocukların ölmesi..) ise cahilliğin âlâsıdır,, tıpkı sapla samanı karıştırmak gibi.
  1 ... ankakedisi
 7. 7.
  27 Şubat 1942: Deniz Gezmiş'in doğumu.

  27 Şubat 1972: Erbakan'ın Deniz Gezmiş'in idamını imzalayışı.

  27 Şubat 2011: Erbakan'ın ölümü... Takdir-i ilahi...
  ... saplasaman
 8. 8.
  (bkz: erbakanın deniz gezmişin idamını onayladığı yalanı/#10951699)
  ... enemyof
 9. 9.
  (bkz: insanın hayatının tamamen kendi elinde olmaması)
  ... muhterem fil
 10. 10.
  (bkz: van depremi)
  2 -2 ... cinsiz tonik