1. 1.
  1929 yılında Zonguldak'ta doğan hukukçu - siyasetçi...
  Galatasaray Lisesi mezunu... sıkı beşiktaşlı...
  2 ... ferrole
 2. 2.
  kongo cumhuriyeti tarafından, anayasalarını yazmak üzere davet edilen anayasa profesörü...
  ... ferrole
 3. 3.
  (bkz: mümtaz)
  (bkz: mümtaz sevinç)
  -1 ... cikarinbeniburdan
 4. 4.
  cumhuriyet'te de yazan sevimli insan, anayasa profesörü.
  1 ... yasakani
 5. 5.
  bulutsuzluk özlemi grubunun dolaylı olarak isim babası kişi. yazdığı bir makalenin başlığı bulutsuzluk özlemi'dir. nejat yavaşoğulları da buradan hareketle bir şarkı yapar. bu şarkı daha sonra grubun ismi olur.

  bu kişi zamanında dışişleri bakanlığı yapmıştı sanırsam. şimdilerde aşırı milliyetçi tavrıyla solculuğunu gölgede bırakmış bir kişidir. gereksiz ayrıntılarla uğraşırken hadisenin bütününü görememektedir kendisi ne yazık ki.
  2 -1 ... vernon sullivan
 6. 6.
  100 soruda anayasa adli kitabı hatim edilesi insan.
  1 ... demester
 7. 7.
  Dışişleri Bakanlığı sırasında ABD'ye karşı vize koyan adam. ama sonra bakanlıktan istifa ettirildi o ayrı. birkaç sene evvel bağımsız cumhuriyet partisi diye bir parti kurmuştu. türkiye'yi türkiye'den yönetme ülküsü vardı.
  ... just my luck
 8. 8.
  oğlu kars'ta askerlik yapan devlet adamı.
  dışışleri bakanlığı yaptığı dönemde, kendisine oğlunun güvenliği açısından daha "sakin" bir dönemde askerlik yaptırılması gerektiği tavsiye edilmiştir ancak bu teklifi elinin tersi ile itmiştir. hani şimdilerde bazıları çocuklarına askerlik yaptırmıyor ya!
  6 -1 ... ferrole
 9. 9.
  sevgi soysal kendisinin ilk eşidir.
  ... ferrole
 10. 10.
  dışişleri bakanlığı yaptığı dönemde kendisine bir gazetecinin "siz şahin misiniz, yoksa güvercin mi" sorusuna "ben kuş değilim" diyerek cevap veren kıvrak zekalı ve nüktedan anayasa profesörüdür.
  5 ... joanna