bugün

2007 formula 1 sezonunda mclaren-mercedes'te fernando *alonso'nun yanında 2. pilot olarak yarışacağı açıklanan 2006 gp2 şampiyonu pilot.kendisi formula 1 de yarışacak ilk siyahi pilottur.
12 yaşından berimclaren takımının ve ron dennis in destekledigi, geçen sezongp2 de şampiyonluk yaşamış ingiliz pilot. oldukça hırslıdır ve gerçekten yeteneklidir. ama şimdiki işi çok zordur. fernando alonso, kimi raikkonen gibi gerçek formula 1sürücüleri ile yarışacaktır. mclaren takımı riske girip hamilton u alonso nun yanına ikinci pilot olarak getirdiler. ingiltere damon hill den sonra formula 1 de şampiyon pilot çıkaramamıştır. damon hill den sonra gelen en iyi ingiliz jenson button her ne kadar yetenekli olsada honda takımında kariyerinde de toplam 1 birincilik elde etmiştir. *
formula tarihinde yarışacak ilk siyah pilot olacaktır.
2006 yılının en iyi çaylak pilotu ünvanını kazanan yarışçı.
1985 doğumlu olup McLaren takımında alonso ile takım arkadaşı olacak büyük ve heyecan verici yetenek. bir nevi McLaren takımına yapılan bir gençlik aşısı, umarım camiayı ayaklandırır.
umarız gelişi erken olmamıştır dediğimiz formula 1 yarışçısı.
2007 sezonu başlangıcı için gayet başarılı bir sıralama turu geçirip avusturalya gp'sine 4. sırada başlıyacak olan pilot.
(bkz: adam olacak çocuk bokundan belli olurmuş)
hafiften barack obama'nin genclik haline benzeyen, simdilik umut sacan f1 pilotu.
super yetenekli caylak..gelecegin formula 1 yıldızı..
henüz 23 yaşında olmasına rağmen ilk yarışında 3. olup, ikinci yarışında şahane start alıp 2. olup kürsüye çıkan yetenekli pilot.

allah başımızdan eksik etmesin diyoruz.
2007 malezya gpnin ilk turunda iki ferrariyi arkasında tutan ve mclarenin 2005 brezilya gpden beri yapamadığı double da büyük pay sahibi olan genç pilot.jacques villeneuveden sonra ilk yarışında podyuma çıkan ikinci pilottur ayrıca
ilk yarışında podyuma çıkan 14. pilottur.
yeni f1 starı, idolü...
http://www.lewishamilton.com/
2006 GP2 series sezonu istanbul park'ta tam önümde spin atıp en arkada kaldıktan sonra kaybettiği sırayı teker teker geri alan ve yarışı 1. sırada tamamlayarak formula 1 2007 sezonunda yapacakları konusunda bize kopya veren ingiliz F1 pilotudur.
çaylak, formula 1 de katıldığı ilk 3 yarışta da podyuma çıkarak tarihe geçti.
Tapılası insan,yeni idol,başarılı yavrucak vb vb vb.Seviyoruz kendisini ve bu sene Alonso'nun eline,ayağına,koluna bacağına her bi tarafına vermesini temenni ediyoruz *
tatlı son an sürprizleri yapabilen kişi.gp2'dayken kendini fazlaca göstermiş alonso'ya arkadas gelmiş pilot.
aslan parcasi formulaya tekrar renk getiren, mclareni tekrar izlememe sebep olan ufaklik.
yetenekli, gelecek vaad eden pilot.10 yaşındayken ron dennis'e bir gün mclaren'de yarışacağım der.13 yaşındayken okuldan eve döner, babası az önce seni ron dennis aradı, anlaşma imzalamak istiyormuş der...
kariyeri böyle başlar, benim gözümde çirkeftir o ayrı...
2 sene sonra adını hatırlamayacağımız f1 pilotu. *

(bkz: Massa geldi mertlik bozuldu)
değil 2, 22 sene sonra bile adını hatırlayacağımız yeni efsane adayı..

(bkz: we are the best)
(bkz: mclaren) *
formula bir tarihinde ilk defa şampiyonluğa koşan çaylak olmak üzere. kendisi 10 yıllık bir projedir.
mc laren takiminin yeteneğini keşfettiği ve özenle işlediği ve şu an mevyelerini topladığı mc laren mercedes pilotu.
yarış kazanan en genç 4. pilot unvanına sahip, 2007 f1 i 8puan farkla lider götürmesi itibariyle, daha erken olsa da küçük bir avantaj yakalamış olan siyahi yetenek..