1. 1.
  formula1'in en koklu takimlarindan birinin adi.
  1 ... izah isareti
 2. 2.
  en sevdigim yaris arabasi ureten firma * *
  -1 ... serji
 3. 3.
  need for speed 2 sede en hızlı giden arabadır *. güzelce showcase de yapıyorlar.
  2 ... picasso
 4. 4.
  yarış arabaları üreten bir firma. formula 1 de mercedes ve honda ile olan ortaklıklarından çok başarılı sonuçlar doğmuştur.
  (bkz: mclaren mercedes)
  (bkz: mclaren honda)
  2 ... audrey
 5. 5.
  formula 1 in en prestijli ve * en karizmatik takımı.takım patronu ron dennistir.ron dennis sadece bu şirketin bir çalışanı değil aynı zamanda bir ortağıdır.mclaren hisselerinin yüzde 30 u ron dennis e aittir.
  mclaren takım olarak 1946 yılında kurulmuştur.ismini bir zamanlar f1 de yarışmış bruce mclaren den almaktadır.bu sene mclaren 40.yılını buruk bir şekilde kutlamıştır.bunun sebebi de mclaren takımının tam 10 yıl aradan sonra bir sezonu ilk kez galibiyet alamadan kapatmasıdır.bu sene arış kazanamamalarının esas nedeni adrian neweygibi bir aerodinamik dahisini red bull takımına kaptırmalarıdır.
  mercedes takımının motor sporları direktörüde norbert haughdır.genellikle sezon öncesinde rtlkanalına oldukça iddaalı demeçler verip,sezon ilerledikçe önümüzdeki maçlara bakacagız benzeri demeçler verir.
  2007 yılı için son 2 senenin dünya şampiyonu fernando alonsoyu bünyelerine katmışlardır.ama sorunun pilotlardan değil iyi bir otomobil ve motor yapamayışlarından oldugunu düşünürsek,çok yerinde bir transfer oldugunu söyleyemeyiz.çünkü bir pilotu getiriyorsanız elinizdekinden daha iyi olmak zorundadır.ancak kimi raikkonenfernando alonso dan daha iyi bir pilottur.ve önümüzdeki senelerde bize ikinci bir sumi dönemi yaşatacaktır.
  1 ... iysr
 6. 6.
  gün itibari ile alonso (1.) ve Hamilton (2.) ikilisi ile malezya grand prix'inde double yaparak beni sevince boğmuş olan ve 7 yaşımdan beri fanı olduğum efsane formula 1 takımı...
  ... nevada
 7. 7.
  (bkz: mclaren f1)
  ... hothead
 8. 8.
  az önce aklıma geldi, evet david coulthard doğru söylemiş, şu anda formula 1 dekien ileri takım. Boşuna Woking' deki üssü inşa etmediler. -o kadar borca girmelerine rağmen-
  ... vettelmania
 9. 9.
  sürekli yapmış olduğu cinlikler sebebi ile üç yarış ceza alan spor klübü.

  http://www.cnnturk.com/20...n.men/524509.0/index.html
  -1 ... sadettin kanyak
 10. 10.
  Formula 1 takımıdır. McLaren Mercedes adıyla yarışan takım Scuderia Ferrari'den sonra en başarılı ekiptir. Şu anda Vodafone McLaren Mercedes adıyla yarışmaktadır. Bu takım; Formula 1'in yanı sıra Indianapolis 500 Mil Yarışı, Kanada-Amerika Challenge Kupası ve Le Mans 24 Saat Yarışı gibi organizasyonlarda da yer almıştır.Ünlü pilot Ayrton Senna da en başarılı sezonlarını burada yaşamıştır.
  kaynak: .wikipedia
  ... omercik