1. 1.
  istanbul kurtkoy'de bulunan yarıs pistinin adı
  gecen sene f1 motogp yarıslarını istanbullulara izleme olanagı saglaması
  ve 2006 nisan ayında le mans yarıslarının yer alacagı pisttir
  ... dopdop
 2. 2.
  daha çok formula 1 için yapıldıysa da moto gp gibi dünyanın en büyük organizasyonlarının düzenlendiği 2005 yılında yapımı tamamlanan pist.
  ... hasnicktir
 3. 3.
  (bkz: formula 1 istanbul gp)
  (bkz: speed park)
  ... anthrax
 4. 4.
  tepeören-tuzla mevkiinde bulunan,temelleri 10 eylül 2003 tarihinde atılan pisttir.pist toplam 2 milyon 215 bin m2 lik bir alanı kaplıyor.formula bir istanbul park pistinin mimarı ise herman tilkeydi.
  1 ... lilith
 5. 5.
  pistte toplam viraj sayısı 6 sağ,8 sol olamk üzere 14 adet olup maksimum hız ise 320.58 * km/s.inişli çıkışlı bir yapıya sahip olan pissteki en yüksek boyuna eğim yüzde 8.145.istanbul park pistinin toplam izleyici kapasitesi ise 125 bin ile 145bin kişi arasında değişiyor.
  1 ... lilith
 6. 6.
  istanbul park pisti nin diğer pistlere göre en önemli özelliklerinden biri yarışların saat yönünün tersine koşuluyor olmasıdır.
  1 ... lilith
 7. 7.
  turkiyede yapilan ikinci yarista ilk uc sirayı paylasan pilotlar soyle
  Felipe massa
  Fernando alonso
  Michael schumacher.
  ... sossamon
 8. 8.
  24-26 ağustos 2007 tarihlerinde formula-1 e evsahipliği yapacak olan pist..
  ... pelamon
 9. 8.
  F1 pilotlarının çok sevdiği pistlerden biri. Bunun nedeni pistin çok geniş olması ve geçişlere imkan sağlaması, yapılan bir hatanın geniş olan kaçış alanları sayesinde yarış dışı kalmadan telafi edilebilmesi ve aracın değil pilotun özelliklerinin yarışın kaderini belirlemesidir.

  Birçok pilot, iyi bir pilotun ortalama bir araçla burada tatminkar bir sonuç elde edebileceğini söylemektedir. 8. virajı şimdiden efsane olmuştur.
  ... tuogalen
 10. 9.
  yaptık işletemiyoruz alın bedavaya sizin olsun dediğimiz spor tesisimizdir.
  f1 de 2011 den sonra takvimden çıkarılması muhtemel olan, türkiye'de ki yarışmacıların yarışabilmesi için özel izin alınması gereken devletin doğru adımda yanlış yere bastığı komplekstir.
  ... yenerz