1. 1.
  istanbul kurtkoy'de bulunan yarıs pistinin adı
  gecen sene f1 motogp yarıslarını istanbullulara izleme olanagı saglaması
  ve 2006 nisan ayında le mans yarıslarının yer alacagı pisttir
  ... dopdop
 2. 2.
  daha çok formula 1 için yapıldıysa da moto gp gibi dünyanın en büyük organizasyonlarının düzenlendiği 2005 yılında yapımı tamamlanan pist.
  ... hasnicktir
 3. 3.
  (bkz: formula 1 istanbul gp)
  (bkz: speed park)
  ... anthrax
 4. 4.
  turkiyede yapilan ikinci yarista ilk uc sirayı paylasan pilotlar soyle
  Felipe massa
  Fernando alonso
  Michael schumacher.
  ... sossamon
 5. 5.
  24-26 ağustos 2007 tarihlerinde formula-1 e evsahipliği yapacak olan pist..
  ... pelamon
 6. 5.
  F1 pilotlarının çok sevdiği pistlerden biri. Bunun nedeni pistin çok geniş olması ve geçişlere imkan sağlaması, yapılan bir hatanın geniş olan kaçış alanları sayesinde yarış dışı kalmadan telafi edilebilmesi ve aracın değil pilotun özelliklerinin yarışın kaderini belirlemesidir.

  Birçok pilot, iyi bir pilotun ortalama bir araçla burada tatminkar bir sonuç elde edebileceğini söylemektedir. 8. virajı şimdiden efsane olmuştur.
  ... tuogalen
 7. 6.
  yaptık işletemiyoruz alın bedavaya sizin olsun dediğimiz spor tesisimizdir.
  f1 de 2011 den sonra takvimden çıkarılması muhtemel olan, türkiye'de ki yarışmacıların yarışabilmesi için özel izin alınması gereken devletin doğru adımda yanlış yere bastığı komplekstir.
  ... yenerz
 8. 7.
  günlük 80.000 euro ya kiralanabilen pist. neden millet caddelerde yarışıyor, masum insanlar ölüyor? çünkü herkesin 24 saat için verebileceği 80.000 euro parası yok.
  1 ... brian o conner
 9. 8.
  yeterli tanıtım yapılmadığından dolayı fazla rağbet görmediği iddiasıyla formula 1 takviminden çıkarılacağı iddia edilen pist. hayır bu ülkede yeterli tanıtım yapsalar ne olacak genel olarak sporlara düşkün bir millet değiliz ki. ha desen ki yarın kurtköy'de bedava şampuan dağıtılacak yurdun her yerinden akın ederler geceden sıraya girerler orda.
  somut bir örneği için media markt.

  edit: düzeltme.
  2 ... patlak fermuar
 10. 9.
  Birçok organizasyona ev sahipliği yapabilecek ancak uzaklığıyla avantajını dezavantaja dönüştüren pisttir. Festivaller konserler vb etkinlikler için de kullanılabilir. Ancak metrosunun olmaması vb nedenlerle bu mümkün olmamakta. Özetle fiyaskonun nedeni bürokrasi ve işletme sorunlarıdır.
  1 ... maynax91