bugün

istanbul kurtkoy'de bulunan yarıs pistinin adı
gecen sene f1 motogp yarıslarını istanbullulara izleme olanagı saglaması
ve 2006 nisan ayında le mans yarıslarının yer alacagı pisttir
daha çok formula 1 için yapıldıysa da moto gp gibi dünyanın en büyük organizasyonlarının düzenlendiği 2005 yılında yapımı tamamlanan pist.
(bkz: formula 1 istanbul gp)
(bkz: speed park)
turkiyede yapilan ikinci yarista ilk uc sirayı paylasan pilotlar soyle
Felipe massa
Fernando alonso
Michael schumacher.
24-26 ağustos 2007 tarihlerinde formula-1 e evsahipliği yapacak olan pist..
F1 pilotlarının çok sevdiği pistlerden biri. Bunun nedeni pistin çok geniş olması ve geçişlere imkan sağlaması, yapılan bir hatanın geniş olan kaçış alanları sayesinde yarış dışı kalmadan telafi edilebilmesi ve aracın değil pilotun özelliklerinin yarışın kaderini belirlemesidir.

Birçok pilot, iyi bir pilotun ortalama bir araçla burada tatminkar bir sonuç elde edebileceğini söylemektedir. 8. virajı şimdiden efsane olmuştur.
yaptık işletemiyoruz alın bedavaya sizin olsun dediğimiz spor tesisimizdir.
f1 de 2011 den sonra takvimden çıkarılması muhtemel olan, türkiye'de ki yarışmacıların yarışabilmesi için özel izin alınması gereken devletin doğru adımda yanlış yere bastığı komplekstir.
günlük 80.000 euro ya kiralanabilen pist. neden millet caddelerde yarışıyor, masum insanlar ölüyor? çünkü herkesin 24 saat için verebileceği 80.000 euro parası yok.
yeterli tanıtım yapılmadığından dolayı fazla rağbet görmediği iddiasıyla formula 1 takviminden çıkarılacağı iddia edilen pist. hayır bu ülkede yeterli tanıtım yapsalar ne olacak genel olarak sporlara düşkün bir millet değiliz ki. ha desen ki yarın kurtköy'de bedava şampuan dağıtılacak yurdun her yerinden akın ederler geceden sıraya girerler orda.
somut bir örneği için media markt.

edit: düzeltme.
Birçok organizasyona ev sahipliği yapabilecek ancak uzaklığıyla avantajını dezavantaja dönüştüren pisttir. Festivaller konserler vb etkinlikler için de kullanılabilir. Ancak metrosunun olmaması vb nedenlerle bu mümkün olmamakta. Özetle fiyaskonun nedeni bürokrasi ve işletme sorunlarıdır.
formula 1 zamanı, bir küçük şişe suya 10 lira vermenizi isteyen tesis.
adı izmit park veya kocaeli park olarak değiştirilmesi gereken, istanbul'un en uzak ucunda yer alan pist.

orası arabayla kocaeli'ne yarım saat!
birkaç seneye kadar yarış programından çıkarılması muhtemel pist. ücretlerden dolayı seyirci çekmekte çok zorlanıyor. fia da seyirci faktörüne çok önem veriyor. organizatörlerin bir an önce çare bulması gerekli.
2012 yılında sözleşmesinin süresi dolacak olan, içi bir türlü istenilen oranda doldurulamayan yurdum pisti.
bernie ecclestone elini çekse wtccden tutun da moto gpye kadar pekçok dünya çapında organizasyona rahatlıkla ev sahipliği yapabileciğini düşündüğüm güzel ülkemin süper pisti. hayır kardeşim, wrc yapıyoruz dünya hayran ama bernie amcanın keyfi denk olacak diye milyon dolarlık pisti kullanamıyoruz. varsın olmasın bizde formula 1, bileti pahalı zaten, yarıştan çok reklam izliyoruz televizyonda, diğerleri bize yeter.
bugün sıralama turlarından sonra mor ve ötesi'ni ağırlamış pisttir.
biliyordum lan, içimdeki sesin bu sene formula 1'e gitmelisin derken bi bildiği vardı. allah belamı. ne diye dinlemediysem.
8. virajı efsane olan pist. hele ilk yarışta o virajda yoldan çıkan çıkana idi. çok zevkliydi.*
bugün yaşanan olayla tarihe geçniştir, vettel takım arkadaşı mark weber i geçmeye çalışırken hem kendini yarış dışı bırakmış, hem de weber in üçüncü olmasına neden olmuştur, halbuki bu acemiliği yapmasa redbull un duble yapma ihtimali vardı, bu sebepten en yakın rakipleri mclaren mercedes e hediye etmiştir dubleyi ama sonuç şudur ki, nasıl 2005 de istanbuldaki şampiyonlar ligi finali unutulmuyorsa bu da unutulmayacaktır.
Bu sene yaklaşık 9 senelik bir formula 1 izleyicisi olarak f1 i canlı olarak izleyebildiğim pisttir.Güzel bir yere kurulmuş güzel bir pisttir.Bu sene sıralama turlarını 8. virajından izlediğim ve Schumi'yi o virajda dışarı atan pisttir.
trakya dan, haftaya yapılacak olan muhtemel son yarışı izlemeye gideceğim ancak güzargah bilgileri hakkında net bir bilgi bulamadım netten.

bu bir eksiklik..

ve izleyici sayısı çok düşük.. bunu gidermezsek bir daha babayı buluruz formula yı ülkemizde.
an itibariyle takvimde kalmıştır.
kulaklık vermeyen allahsız görevlileri adalete davet ediyorum. kafamız sikildi ulan.
monaco gp'yi gördükten sonra daha da hayran kalınan pistimiz.
çevresindeki yapılaşma yüzünden yakın bir gelecekte o yapılarda oturanların gürültüden şikayetçi olarak kapatılmasını isteyecekleri tahmin edilen pist. bravo türkiye, bravo vizyonsuz, plansız yöneticiler.
formula 1 yarış takviminden çıkan büyük yatırım.