1. 1.
  tedavi amacıylada kullanılabilen fakat çoğu insanın göz rengini değiştirmek amacıyla taktığı bir nevi eğreti göz bebeği elbisesi.
  5 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  temizlemesi bi derttir ama kullandıkça el pratikleşir,süper rahat bişeydir,ayrıca renkli seçenekleriyle kozmetik amaçlıda kullanılablir,iyi bişiydir yani *
  3 -1 ... ofensif
 3. 3.
  (bkz: rc lens)
  1 ... wolfshade
 4. 4.
  (bkz: freshlook)
  2 ... painkiller
 5. 5.
  (bkz: bausch lomb)
  3 ... yasak merve
 6. 6.
  göze takılıp, cıkarılırken agzın da acılıp işlev gördüğü nesne..
  (bkz: actım agzımı yumdum gözümü)
  3 ... seme
 7. 7.
  ülkemizde hekimlikten başka her işe (ticari olması şartıyla tabi,hayır işi olacak değil ya) kafası basan göz uzmanlarımızın bi ara muayenelerini dahi bedava yaparaktan ve de sıhhı telkinlerle her kornea önüne birer tane yerleştirmeyi şiar edindikleri mucizevi icat,içlerinden bazı kaypaklar davayı satıp işi lazerciliğe dökmüşlerdir.lens kullanan veya lazerle kendi göz kusurunu gidermiş göz hekimi yoktur,alayı dörtgözdür,inanmıyan araştırabilir.
  3 ... sıpa
 8. 8.
  gözlük kullanımına alışamamış insanın takmaya başladıktan sonra "oh be dünya varmış" diyerek haykırmasını doğal karşılatan nesne. alışma süreci uzun zaman ve fazlasıyla sabır gerektiren bir iştir. özel kaplarda muhafaza edilir, o kapların içerisinde de özel suları vardır. suları tüpler şeklinde eczanelerden temin edilebilir. suyunu günde bir defa değiştirmek mecburidir. her kullanımdan sonra lensin temizliği için önemlidir. özellikle lensin üzerinde protein tanecikleri kalması tehlikelidir.
  lens ile uyunmasını hiçbir doktor tavsiye etmez, bunun nedeni ise, lens gözdeyken, açılıp kapanan göz kapakları tarafından ıslatılıp kuruması önlenmektedir. uyudugumuz sürece malum, ıslanmayacaktır. bu yüzden gözde kuruma gibi tehlikeleri vardır, körlüğe kadar giden.. fakat uzun yolculuklarda uyunmasında pek de sakınca görmezler. kalktığınızda hemen kabına koyarak tehlikeyi önlersiniz.
  ayrıca lens takımının yapıldığı alanın ve ellerin temiz olmasına çok dikkat edilmelidir, takımdan önce mutlaka el yıkanmalıdır.
  6 -2 ... eldaina
 9. 9.
  hayatımda ilk defa yarım saat önce kullanmaya başladığım, beni zaten pek sevmediğim ve hiç takmadığım gözlüklerden kurtarmış kutsal icat.ve fakat takma ve çıkarma konusunda hiç bir pratiğe sahip değilim ne yapacağımı da bilmiyorum..
  4 ... elendil
 10. 9.
  hassas gözlerin düşmanı...*
  1 ... compassrose