1. 1.
  hammaddesi nohut olan leblebinin öğütülmesi ile elde edilen, eskiden kahve fincanı büyüklüğünde plastik kaplarda satılan, arkadaşınız yerken üflediğinizde curcunaya neden olan, çocuklara yönelik eğlencelik ürün.
  3 ... kirmastılı
 2. 2.
  henüz pale zamanlarında boğulmana sebep olabilecek gıda maddesi
  3 ... violet
 3. 3.
  çocukken her bakkalda buluna ve çok sevilen bayramalarda para alınca direk gidilip alınaların başında gelen yiyecek maddesi...
  1 ... pink floyd
 4. 4.
  salak haftasonu eğlencesi programlarında yenildikten sonra şarkı söyleyerek ya da ıslık çalarak evinize ütü, çamaşır makinası alabildiğiniz bereketli, modifiye edilmiş leblebi. ayrıca leblebi tozu ile en uzun ıslık rekoru bir çorumluya aittir.
  1 ... impayatoy
 5. 5.
  ağza doldurup arkadaşların yüzüne püskürtmek içindir.bazen suyla şekerle karrıştırılıp helvada yapılır.
  5 ... pilotmont
 6. 6.
  bakkala gazete ve ekmek almaya gönderilip, paranın kalanıyla da arkadaşlarıma leblebi tozu ısmarlayıp, eve bir saat sonra gidince güzel bi dayak yemiştim. çok acımıştı canım. habersiz evden uzaklaşmamak lazım demişti babam. bir daha yapar mıyım? evet yaparım * amannn be sözlük yine anılara daldım *
  4 ... lenada
 7. 7.
  ağza alınıp yusuf denince puf diye dışarı saçılan ve boğaza kaçıp hönk hönk öksürten,içine limontozu koyunca tadına doyulmayan kuruyemiş tozu.
  5 ... eaglemre
 8. 8.
  (#172558)
  ... tiriviri hanim
 9. 9.
  toz haline getirilmiş leblebiden yapılan,sadece küçük bakkallarda,yalnız ve yalnızca 0-5 yaş grubuna satılmasına izin verilen ve çocukluk yıllarında bağımlılık yaptığı ispatlanmış madde..
  3 ... aby
 10. 10.
  ağzında leblebi tozu varken ıslık çalabilen direkt cennete gidermiş.
  7 -1 ... eqin