bugün

çok iddialı bir laftır elbette, ama delilleri de vardır. bir ton delili burada anlatmaya uğraşmak yerine cem yılmaz'ın anadolu rock esprisinde olduğu gibi bana inanmıyorsun di mi o zaman beni s.tret ulu bilge yalçın küçük türkiye'yi yahudilerin kurup idare ettiğini söylüyor demek isterim. baas rejiminin teorisyeninin bir yahudi olması da arap milliyetçiliğinin şu anki dandikliğinin israil amaçlarına hizmet etmesi sonucunu ve islam üzre olan bir ortadoğunun islam dışı bir idareye sahip küçük adacıklardan oluşmasının izahı bu gibi geliyor. of, hava sıcak zati, garpuz kestim , yenni ?
tüm dindarlar da yobazdır gibi saçma bir laf. *
Saçma sapan bir önermedir.ilk önce laikler diye bir şey yoktur.Laik sistemi benimsemiş kişiler vardır.Ve Türkiye cumhuriyetinin anayasası laikliği kabul etmiştir.Anayasa'nın 2. maddesinde belirtildiği gibi ''Türkiye Cumhuriyeti, toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, başlangıçta belirtilen temel ilkelere dayanan, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletidir''.Buna karşı gelmek anayasaya karşı gelmektir.Ve türk halkı laikliği zaten benimsemiştir.Ve bunu benimseyen herkese*mason demek salaklık alametidir.**
şaşırtan önerme.

hakket mi lan? ben biliyodum bu laikçilerde bi numara olduğunu ama...
sarfedilecek en cahilce onermelerden biridir. bu cumleyi kuran insan en azindan kisilerin degil develtlerin laik olabilecegini bile bilmemektedir.
Genel konuşmanın yanlış örneklerindendir.
Çünkü hepsi farklı farklı yerlerde karşımıza çıkar masonlar;Mecliste,sanat camiasında,barolarda bilmem nerde... uzar gider, elbetteki laiklerdede olacaktır normal bi durum.
Ki zaten inandıkları şeylerde peygamberi kabul etmeme gibi bir durum vardır.laik olmaları zorunludur.
mason olmayı bu kadar kolay zanneden insanların zırvası. üç beş ittihatçı mason olduğu için türk halkının önemli bir kısmını mason olduğunu söylemek saçamadır.
hepsi değildir belki ama asla ve kat'a masonlara laf söyletmezler. masonlar iyidir, cicidir, bicidir...
(bkz: laikliği din zanneden über zeka)
(bkz: atatürk ün mason localarını kapatması)
(bkz: ironi)
tüm sözlük yazarlarını ciddi anlamda araştırmaya davet ettiğim konu.
şimdi laik arkadaşlara birtakım sorularım olacak. laiklik anlayışı nasıl ortaya çıkmıştır?
laiklik neyi hedeflemektedir? yoksa dini insan hayatından çıkaran ve siyonist devletler tarafından finanse edilen bir yönetim anlayışı mıdır?

anahtar kelimeler:
(bkz: jacoben)
(bkz: fransız ihtilali)
(bkz: novus ordo seclorum)
(bkz: seküler dünya düzeni)
(bkz: mason)

edit: elbette türk insanına mason demiyorum, lakin masonların oyununa kurban gidiyorsunuz benden söylemesi...
selami bak biz masonmuşuz!!
deme be, zengin olduk o zaman..*
sanırım şair burada laiklik masonların uydurmasıdır demek istemiş.
(bkz: (#2936818))
laiklik ve mason kavramlarını bilmeyenlerin yaptığı önermedir.
Yapılabilecek en saçma, en yanlış ve en cahilce önermedir.
(bkz: provokasyon)
Kişiler laik olmaz,ancak laik devlet yapısını benimseyebilir.Laik olan devlettir ki Türkiye Cumhuriyeti, Anayasası'ndan 'devletin dini islamdır' maddesi anayasadan çıkarıldıktan sonra bu yapıyı resmen benimsemiştir.
Birey olarak bunu benimseyebilirsiniz,farklı bir tez ileri sürebilirsiniz,ancak devletin yönetimi kişilerle değil kurumlar ile yürütülür.
Bu yapıyı benimsemiş masonlar olabilir.
Ancak,bu yapı dışında devlet-din arasında sıkı bir ilişkiyi benimseyen ve fikriyatında 'dini örgütlenmeye dayalı bir devlet sistemi' olan bir masonun 'cemiyet' te yer bulması elbette hemen hemen imkansızdır,çünkü masonluğa girişin temel kurallarından biri her dine eşit saygı ve hoşgörü ile yaklaşmak ve radikal herhangi bir eğilim içinde olmamaktır.
Buradan yola çıkarak 'masonların geneli laik devlet yapısını benimser' denilebilir belki ancak, tüm laik sistem yanlılarının mason olduğu sonucuna varılamaz.
Çünkü mason olmak için laik olmaktan başka aranan özellikler de vardır ve sadece laik yapıyı benimsediğiniz için bu cemiyete giremezsiniz.
Masonluğun her dine eşit bakması zaten radikalllerin canını sıkmaktadır.(Burada masonluğu savunmuyor sadece bilgi paylaşımında bulunuyorum,şahsen ortak çıkar amacı ile bir araya gelmiş ve birbirini kayıran bu ve benzeri yapılara her zaman karşıyım).
Ancak her ne olursa olsun lakik sstem ve masonik cemiyetler arasında sıkı bir bağ aramak bğnazlıktan öteye gitmez.
(bkz: ben masonmuşum meğersem)
doğrusu layıklar masundur o cümlenin.
(bkz: laiklik mason oyunudur)
(bkz: bez getiriyorum)
"laiğim o halde masonum".*
şakirtler de farmason'dur demek kadar saçma bir sözdür.
yanlış bilgidir. ama masonlar laik görünürler. ama dinsizdirler. çünki mason öğretisine göre tüm dinlere karşıdırlar.
laikler mason olmasa da islam ülkelerindeki laisizmin masonluğa hizmet ettiği aşikardır.