bugün

canan karatay hocamizin tavsiye ettigi lezzettir.Lakin olayin asli soyledir: hocamiz bu besini gene tavsiye etmiyor aslinda ama olduki hadi fast food yiyeceksiniz, mc donalsda vs yiceginize en son durum da iste lahmacuna yonelin diyor.bizim halkimizda geliyor trolluyor o ayri.
canım çekti şu an.
tadından yenmeyen Türk lezzetleri arasındadır.
çoğunluğu kıyma ve hamurdan oluşan, içine ayriyeten soğan, sarımsak, baharat vb. konulan yiyecektir. yemesi güzel, görüntüsü ondanda güzeldir.
görsel

çok güzel olandır. evet.
çok sevdiğim bir yiyecek.
lakin yazın yiyemem. çok agir.
nasi oluyor da benim rüyamda goremiycegim kadar lüks yat partilerinde bas yemek oluyo anlamak mümkün değil. bu yemek sosyetede özellikle yazın meşhur.

nasıl yaa nasıl aklım almıyor leş gibi soğan kokmuyo musunuz ya?
(bkz: Türk pizzası)
türk pizzası; yazlık yerdeki esnafın turiste çeviri için kendini kasmak istememesi sonucu oluşan; ucube, ne idüğü belirsiz, gereksiz bir tabirdir. üzerinize afiyet biraz da yavşaklıktır. lahmacun lahmacundur. zaten bildiğim kadarıyla da arap işidir, hemen sahiplenmeyelim.
ama bizde bu meret çok güzel yapılıyor. dominos'un extravagenzasını falan çok rahat alır yani.
yeşilliği bolca koyup dürüp dürüp yemek en güzeli.

bir de amerikan mandası hamburgere meydan okuma niteliğinde barış abimizin lahburgeri var.. müsait zamanınızda dinlersiniz.
7/24 canım çekiyor. nasıl bir şeyse. elinden kokusu çıkmıyor ya o kötü.
Akşam akşam canımın çektiğidir. Şöyle bol soğanlı bol limonlu. Her gün canım çekiyor da neyse.
sofraların en büyük ganimetlerinden biri.
Olsa ne guzel yerdim yiyecegi.
vakti zamanında, anatolia express'de arasına et döner koyulup lahmacun dürüm diye servis ettikleri, insanın aklını köreltebilecek lezzete sahip bir dürümdü. özlüyoruz o günleri.
Acıkmışım lan ben. Çorbayı ısıtıyım bari.
içi evde hazırlanıp yaptırmak üzere lokanta, pideci vs. Ye sipariş edilirse daha güzel olan. Dışarda lahmacun yiyorsunuz ama o lahmacunun içi kim bilir ne ile hazırlanıyor. At eti mi kullanıyorlar, soya küspesi mi yoksa full soğan artı salça mı bilemeyiz. içini kendiniz hazırlarsanız hem ne yediğinizi bilirsiniz hem de içiniz rahat olur.
entryi görünce uzun zamandır yemediğimi farkettim. ankaraya kısmet artık.

ayrıca lahmacunu 4 tlden yukarıya satanların ağzına sıçıyım.
limonla iyi gider.
Bu aralar canımın çok çektiği Türkiye'ye ayak basar basmaz beni pideciye koşturtacak yiyecek.
sıcak sıcak on numara giden yiyecektir.

en çok arasına limon sıkıp domates maydonoz koyup yemeyi seviyorum.
Gece gece akla düşünce baya etkiler. Evet.
görsel
Gaziantep'se yemede yanında yat.
Bundan 6 yıl önce, yaz ayının ortasında 5 tane gömmemin ardından verdiği rahatsızlık üzerine oluşan psikoloji ile o günden beri yemediğim, yiyemediğim bir yiyecektir.
An itibari ile kola ile yedigimdir keşke yaninda ayran da olsa.

Babamin arkadasinin karisi yapip yollamiş zehirlenmem inşallah.
buluna bilecek en lezzetli hamur mamulü yiyecektir.

lahmacun sözcüğüne gelecek olursa;
lahm, Arapçada et anlamına gelir.
acun ise Arapçada hamur anlamına geliyor.
yani lahmacun ethamur demektir.