bugün

1.icine bazı seyler koymak icin yapılmıs huni bicimindeki zımbırtı
2. erkeklerin giydigi sapkamsı sey
(bkz: kulahları degismek)
Başa takılan, değişik boyutları, kumaşları ve renkleri olan bir başlık türü.
deli başlığı.
dondurmanın içine konularak satıldığı hede.
bir ömer seyfettin eseri.
yerken çatır çatır ses çıkaran samanımsı birşey.
boruya üflenerek firlatilan mermi.
yalanların anlatılabileceği alternatif.

(bkz: sen onu benim külahıma anlat)
bu yazın hiti olabilecek murat dalkılıç şarkısı.

Sana bu gönülden çiçekler var,
Bana senin rüzgarın gelmiyor,
Boşuna yola serilmiş emekler var,
Biliyorum kimseye değmiyor,
Belki razıyım buna dünden,
Belki hiç değilim sosyetiq.com
inan bi farkı yok güzelim zaten,
Ben aynı ben değilim,
Sevgimiz yetersiz,
Bence bi süre görüşmeyelim,
Ayrılık olabilir nedensiz,
Onca yalana ilişmeyelim,
Bu son sözler imansız,
Senle kötüye dönüşmeyelim,
Belki gemi oluruz limansız,
Sonunda külahı değişmeyelim..
son günlerde radyolarda sıkça çalınmaya başlamış, söz ve müziği soner sarıkabadayı'ya ait çok hoş bir parça. murat dalkılıç güzel söylemiş. sevdim.

http://www.youtube.com/watch?v=lrg1UnK5ZxE

bu soner, aldı yürüdü be iyice. adam, tam ağzıma layık çok güzel şarkılar yapıp duruyor. maşallah.
Şarkı güzeldir; fakat La Fontaine gibi suyu çıkartılmadan çalınmalı, dinlenmelidir.
bu son sözler imansız kısmıyla biraz kafa karıştıran müzik dinlenecek bilimum aletlere çoktan aktarılmış şarkıdır.
Çorum ilinin Alaca ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: alaca)
radyoyu her açtığımda duyduğum, buna mutabık olarak gün içinde sürekli beynimde çalan soner sarıkabadayı imzalı bir murat dalkılıç şarkısı. şarkı güzeldir ama bu kafada çalma olayına bir çare bulmak lazım.
la fontaine'den çok daha başarılı bulduğum murat dalkılıç'ın yaz şarkısı.
her yerde çalıyor bakalım ne zaman suyu çıkacak.

bu arada klibinde murat evladımız o küre benzeri nesnesin içinden dışardaki fiziği on numara, suratı beş para etmez hatuna tabak mı fırlatıyor bana mı öyle geldi? bir de o fırlatma esnasında takındığı surat ifadesi ve kullandığı mimikler nedir allasen? korktum valla. keşke klipte o sahne olmasaymış.
--spoiler--
Sevgimiz yetersiz,
Bence bi süre görüşmeyelim
--spoiler--
süpermiş * !
şarkının ismini işk duyduğumda ' böyle şarkı mı olur lan, dinlemiyorum dedim. bakdım youtubede 3 günde 10.000 kişi izleyince, dedim kötü olsa böyle olmaz, zaten murat'da sağlam. 1-2-3 derken bakdım şarkı süper. ama klibi kötü be hacı.
ham maddesi leblebidir. öğrendiğimde çok ilginç bulmuştum.
bu son sözler imansız
belki gemi oluruz limansız gibi fantastik sözlere sahip muat dalkılıç parçası. bir de klibinde murat dalkılıç çok kötü çıkmış gibi geliyor bana, yüz hatları çok sert gibi.. * * *
bir yerlerde duyduğunuz zaman dilinize dolanan "sapık" şarkılardan biri. (sapığın bir de iyi manası var ama uzaktan bile alakası yok şu an bahsedilenle)
notaların böyle gizlice mesaj şekilde verilecek olarak şekillendirildiğinden midir nedir bilinmez ama böyle virüs gibi yayılıyor. bakarak olun 10 dakika sonra etkileşime girdiğiniz herkesin ağzında...

t-virus görse kıskanır bu ne lan?
o videoyu her izlediğimde aklıma uygur kardeşlerin şahane cumartesi, pazar, pazartesi.. işkencesi geliyor. kendime engel olamıyorum.
milli ciksimiz murat dalkılıç gene kendi kendine eğleniyor yeminle:
http://www.youtube.com/wa...DYuDU&feature=related
Osmanlı minaresinin konik üst parçasıdır. kümbetlerdeki sivri uçlu konik üst örtüye de verilen addır.
*. eller havaya hop.

http://www.youtube.com/wa...DYuDU&feature=related
zonguldak ili ereğli ilçesine bağlı köy.
güncel Önemli Başlıklar