bugün

entry'ler (203)

videositesi net

hoş dolgun bir site.

gece müdürü

otellerdeki konsepti; gece işlev gören genel müdür gibidir. ama her iş gibi benim yaptığım veya dedemin bir zaman diliminde nail olduğu meslek gibi dışa vurmak isteyeceğimiz türden bir yaklaşıma uzak olması gerekiyor. teknik olarak balık tutmaktan daha zevkli bir şey olduğunu düşünmüyorum.

itü sözlük

sözlüklerde demokratik yaklaşım süreci arayıpta bir çok hayal kırıklığı yaşamış onlarca okur/yazarın akşamına en yakın gazete edinilebilecek noktadan sadece gazete isteyen yurdum insanın sıradanlığı, inkarı hergün insafsızca nesilden nesile aktarılıyor.

bu giri veya entry'den yaklaşık 100-/1000 arası bir yerlerde yine derlenirse "itü sözlük bir anti-demokratik oluşumdur" hiç yadırgamayacağım. baştan yaşamak önceliğimiz. her şey çoktan yaşanmış mı?

11 şubat 2012 galatasaray kayserispor maçı

eskiden bu tarz yerde zıplayarak ölme ve diğer gözle hakemi süzme işlerine barış bakardı. yeni dönem temsilci engin'miş.

tembellik

hiçbir şey yapmamak için her şeyi yapabilme kabiliyeti. insan zihniyle ayı oynatabilir bence. her şekildeki ayıyı.

something got me started

90'ların sonunda dolar'a ve mark'a efsanevi yüksek faiz varken türkiye'de güneye doğru bir tatil yöresinin discosunda yalpalıya yalpalıya kıvırcık favorileriyle saçlarını sağa sola sallandıran helga ablalarımın sarı bıyık hans amcamlarıma bira eşliğinde yaşattığı heyecan dönemi ne güzel özetliyor. sonrası garip bir euro hikayesi.

10 şubat 2012 trabzonspor gaziantepspor maçı

7 yabancıyla 4 dakika kadar oyuna devam etmiş antep'in durumu oy kullanamayan kılıçdaroğlu'ya ne kadar benziyor.

gece 03 00 da ateşlenen sigara

hâlâ mâl gibi bu sigarayı hüzne, sevince, aşka, melankoliye, heyecana, nefrete, yalnızlığa bir takım kisvesiz duygulara tercüman olabildiğine yoran birey var gibi duruyor. aranılan duygu filterisinin aynıları;
ananas
armut
ayva
böğürtlen
ceviz
çilek
dut
elma
erik
fındık
greyfurt
hindistancevizi
hint kirazı
hurma
incir
karpuz
kavun
kayısı
kiraz
kivi
limon
mandalina
muz
nar
portakal
şeftali
tüysüz şeftali
üzüm
vişne de de var.

bundan sonra bu aksiyonun siz kendini bilmezlerin kendisine verdiği zarara karşı koymak adına şu şekilde örgütlenmesini öneriyorum.
"gece 03.00 de muzun kabuğunu yiyip içini kıçlarımızda eritiyoruz"
sağlık kokuyor.

türkiye de futbol

bir günlük bir bilgi birikimini buraya taşımaya kalkacak kadar coşkun bir yapı? ama bugün oturdum:

16.00 antalya
19.00 galatasaray
21.00 getafe
23.00 barselona

maçlarını izledim. Artık bu bir tarihsel oyun olsa gerek maçları giderek zevkli hale getiren bile saat sıralamasıydı.

türkiye'de futbol kabaca faulden sonra abartılı şekilde yerde kıvranan futbolcuları ve faule muadir "ben bir şey yapmadım hakim bey" gençlerinin elinde telef olmaktaydı. günümüz türk futbolu havayı derinden kesen "ben bir şey yapmadım, yürü git be" yusuf şimşek özlemindeydi.

yarın ilk işim bir futbol topu edinmekti.

2 şubat 2012 samsunspor fenerbahçe maçı

çok güzel soundtrack'i olan maç.

1.theofanis gekas'ın golünden sonra çalan: zorba the greek

2.devre arası stadta çalan: "serebro - mama lover".

hayat garip

farklı zaman kavramlarının farklı bedenlerde üst üste gelebildiği ender anlarda denklemsel bir altyapı yakalanırsa ona komik giriler ya da enteryler hangisini tercih ederse yazdığını söyleyebilirim. Ama uzak bir ihtimalmiş gibi gözüküyor.

worry about you

bir gün aşırı dozda üniversite havasına maruz kalmış, bacaklarım dizlerimden karnıma kırılmış şekilde bulunursam, o akşam barın kapanışına doğru artık bir zahmet siktirip evinize gidin müziği olsun diye seni hatırlayacağım. çok güzel bir hadi gidin artık havan var. bak yine "yavaştan volta al git" diyorsun da hava durumuna hiç nostalji aşk kondurmuyorsun.

3 5 8

+sen 3 sen 5 sen de 8'sin?
-neden ben 3'ü almıyorum? 3 daha güzel değil m? 8 sanki biraz çocuk gibi, eş..
+bunu bir oyun mu zannediyorsun mr. 8?

sona doğru sıçtım diyecem ama baştan her şey yanlış değil mi esteban? Zaten başlıkta taşınmış kolilere bak.

kızların yakışıklılık tabirleri

"götüme benziyor"

herkesi mantıklı davranmaya davet ediyorum.

kemer

senelerce memur çocuğunu oradan oraya savurup duran kışın kar tabakası ve tayin coşkusuna mahsup iklimlerce işlenmiş bir insanı, 14 derece kış sıcaklığında klimaya mahkum eden bir yer daha olur mu? mükemmel. bunun üzerine düşünün.

alive

eksi bir barda üniversite anılarıyla dolu boş bira bardaklarını getirir aklıma.

personel gecesi

otellerde, işletmelerde artık sıkıntının doruğunda veya yeni bir başlangıca vedaya kucak açıldığına takip yönetim tarafından personel için organize edilen gece, gece de bu personel insanları dağıtmak konusundaki deneyimsizlikleri o geceyi genelde götüyle dibine kadar içerek kucaklar. çok telef olmuş adam/kadın görüyorum; bunlar daha önce benim tanıdığım insanlar olamaz. "yaşasın bize özel" niteliğinde kutlanan her gecede dikkat ederseniz yaşanan bilinç kaybı hat safhaya ulaştı.

10 aralık 2011 real madrid fc barcelona maçı

"su ana kadar kafa golü yememiş real madrid'e ces den sevgilerle"

bilgisayarına format atabilen kız

bu kızı tanıdıktan sonrasında ortaya çıkanlar üç ana başlık altında toplanabilir.

a. infilak basıncı: başarının ardından gelen çığlık ciğerleri tahrip eder, kulak zarlarını yırtar, yıkıntıları ve insanları sürükler.

b. mutluluk radyasyonu: kazandığı potansiyel motivasyon sonrasında yanına yaklaşılmayacak bir mutluluk durumu meydana getirir.

c. nükleer radyasyon: sonrasında sarılıp kutlamak boynu kırmak gibi misyonlar az da olsa görülmüştür. bu da vücudun her yerindeki hücreleri tahrip eder. sonrası; baş ağrısı mide bulantısı, bazen kusma ve çokça ishale sebep olur.

bu hastalıkların şiddeti başarı derecesine ve olayın yeniliğine göre değişiklik gösterir. format denip geçmemek lazım. hem format atıp hem de aynı anda entry girebilen şahsiyetleri gördükçe teknolojinin geldiği noktaya imreniyorum, zangoç.

vücut geliştirme

kendini kandırma dobi! iki hafta içerisinde terinle boğduğun arkadaşlığın içerisindeki zayıflık belli. sen bir cenderedire kalkıp gelmişsin buralara. sana yakışmaz; olmaz.

şimdi sen arka sıradaki diye devam edeceğim. şu işi ülkede adabıyla yapan çok az inan varmış. gerisi göbekciklere verilen ufak haftalık selamlarmış. "beni seven böyle sevsin" marşlarıymış. bu akşam bacelonaymış.