bugün

Üniversitenin son senesinde evlenmeye teşvik eden borçtur.
20 milyar borçtur. ben? milyar?
Bu mına koduğum borcu yüzünden daha yedi milyar borcum var. Öküz alırdım o paraya.
kyk burs vermişti zamanında ohh yeahhh.
13.860 tl kollllll gibi. ivit.
görsel

kiM UPLADI ŞiMDi?
Kepçeyle verip kürekle almaktır.
son borç taksidini ekimde odeyecegim hede.
20 bin selfiesi. Kıps.
Ben 1 tlye imza atmıştım.
Hapis olarak ödeyebiliyor muyuz?
Kanayan yaram. 6 bin be devlet baba 6 bin. Lütfen affff...
Evlenmeden önce sorulması gereken sorudur kyk borcun varmı?
görsel
Kızların üniversitede çatır çutur yediği sonra eşlerine geçirdikleri bir kredi biçimi.
Babama zamanında dedim ki baba bak ben borç morç ödeyemem çekmicem kredi. O da dedi ki sen çek çek ben öderim okul bitince. inş öder. *
22021,49 tl ile benim de geleceğimi gölgelendiren borçtur. yalnız o nasıl bir ödeme planı öyle, ben krediyi almaya başladığımda 250-280 gibi bir şey yatıyordu. sonra kaşık miktarında artarak gitti de ödeme planında 2019'dan bir başlıyor borç ödemesi 2023'e kadar her ay 407 gidiyor. son aya da 450,49 yazmışlar. neyse görünen o ki hükümetin yanı sıra benim de hedefim 2023'müş.
Beni şimdiden düşündüren borç.

Şimdiki kaynanalar fena buna kadar soruyor lan.
Borcun silinmesi için kağıt üstünde evlilik yapılır . Cinsiyet (E)
Borcun silinmesi için sadece evlilik yetmez.

Devlet uyanık artık çocuk istiyor.

Edit: borcumu aklıma getirdiniz yine.

Neyse vizelere odaklanmalıyım.
Yıllar önce bitirdiğinizi sandığımız ama hesapta kalan küçük bir küsüratın yıllar sonra katlanmış olarak karşınıza çıkabilen borç.
10 sene önce 8 bin TL senete imza attığım şu an itibariyle 13.600 tl yi bulan ve Asteğmen maaşımın yattığı hesaba haciz koyduran borçtur.
Evet yerken güzeldi elimiz bol karnımız toktu ama bu borç boynumuzun boycuydu. Üzerine koyulan yasal faize hiç bir zaman itiraz etmedim çünkü * devletin hakkıdır (paranın enflasyon karşısında kaybettiği değer kadar üzerine ilave etme durumu) ama tutup da "öğrenim kredisi" adı altında çektiğimiz bir kredinin borcunun haciz edilmesi ne kadar acınası bir durumdur. Şu anda asteğmen olarak vatani görevimi yaparken 3. kuruş parasız kaldım. Kirayı ödeyemezsem ne birlikte kalacağım yerim var (ki kalmaya hakkım da yok) ne de civarda ordu evi (netekim o dahi ücretsiz değil). Anlayacağınız T.C. Devleti , devlet baba evlatlarıyla ensest ilişkiye girmeye devam ediyor. Hem s*kiyor hem de işini gördürüyor. Lanet olsun...
görsel
Devletten temennimdir. Lütfen silinsin hemen bitti para yiyince anlamadım hurmaların bugün tirmalayacagini. Pişmanım son paramla da arkadaşlara yemek ismarlamistim. Çakallar şimdi unuttular beni. Çifter çifter dürümleri götürürken iyidi demi Orhan. Biri bana yardım elini uzatsın. Zekat kabul edilir.:(
8n senedir peşimi bırakmayan lanet borç. yine yapılandırdım ama cıkss ödemiycem yine.
Benim borcum olmadığı için bu krizde şanslıyım.
güncel Önemli Başlıklar