bugün

"küçükken topu inşaata kaçmış olabilir" sözünden bir halkın genel eğilimlerini çıkarabilecek kadah ehil biridir. kendisi birşey hakkında fikir sahibi olduğuna inandırmak için kendisini onu herkesten iyi bildiğini nick altından ilan etmektedir. işte tüm bildiği de bu noktada işe koyulmaktadır. yani düşünün ki bir insan tarih konusunda, toplum bilimler konusunda, siyaset konusunda hep sallasın ve hep en iyi olduğunu iddia etsin. işte türkiye'nin herşeyden biraz duyan ama hiçbirşey bilmeyen insan profilinin prototipi.

kendisine Wilhelm Reich'den Dinle Küçük Adam kitabını öneriyorum.
bütün kürtçüleri nick altında toplamayı başarmış yazardır. ayrıca nick altına gelen kürtçülerin ayarlarını bizzat kendi ellerine verip yollamış yazardır.
anti-milliyetçi kılıklı, pkk dirsek temaslı kürt milliyetçilerinin içi boş saldırılarına uğramış türk milliyetçilerinden yalnızca birisidir. topu inşaata kaçmış, mahalle bakkalı kürtmüş, bilmem nesi böyleymiş tarzı "ayarlara" başka bir şey diyemiyorum ben çünkü. ayar dediysem kimse kusura bakmasın burada. bu sözleri söyleyen insanların ayar vermeleri yalnızca ama yalnızca kendilerine çünkü. bir üstün ırk gibi kürt topluluğunu bize sunan yine aynı kişiler ,inşaata topun kaçması durumunda yine akıllara ve akıllarına önce kürt işçileri getiriyorsa burada bir çelişki yok mudur? karşındakilerinin kürt antipatisini sürekli türk insanının da ortaya koyduğu olgular üzerinden olduğunu iddia ediyorlarsa haklılık payı yok mu? aslında söylenecek çok fazla bir şey yok. it ürür , kervan ise yürür. milletlerin aydınlık ve karanlık günleri vardır . aydınlık ne kadar hayır ise karanlık o kadar şerdir. güneş doğduğunda inlerine saklanan çakallar yalnızca karanlıkta öterler.bu medyada da böyledir, internette de böyledir, dağlarda da böyledir. kendisinin yazılarını arttırarak devam etmesini diliyorum.
teslisin üçüncü unsuru ruhu'l kudüs'tür.
güneyde çalışan saçları jöleli barmenleri hatırlatıyor bana. sürekli o modda hani.
--spoiler--
lan kürt dediğin orta doğunun minicik yerinde olduğu iddia edilen aşiret; ben orta asyanın, uzak doğunun bozkırlarından geldim meymenetsiz.
--spoiler--
hani ayrılıkçı i ayrımcılara sövüyorsunuz ya bazen. aklınıza bu yazar da gelsin.

(bkz: #8417209)
(bkz: #8570557) yazardan ziyade bir götologtur.
(bkz: nurcuların popolarının bembeyaz olduğu gerçeği/#8570557)

yazardan ziyade bir saygı yoksunudur.
aynı fikirde olduğum yazardır. entrylerini takip ettiğim ruhtur.
ihlas suresi bütün dinlere verdiği cevap çok kısa ve çok nettir.

1 - De ki; O Allah bir tektir.

2 - Allah eksiksiz, sameddir (Bütün varlıklar O'na muhtaç, fakat O, hiç bir şeye muhtaç değildir

3 - Doğurmadı ve doğurulmadı

4 - O 'na bir denk de olmadı.
takip ettiğim ve sevdiğim yazarlardan biridir.
(#8642928)

katıldığım yazar kişisi. *
(bkz: babam ve oğlum)
süper geyik ve klişe yazar. eğlendirmektedir. tüm teşekkürler onadır.
iyi çıkışları var.
türk milletinin topla tüfekle asla yenilmediğini; ama tarihin her sayfasında ayak oyunuyla, kahpelikle, politikayla, siyasetle yenilmeye çalışıldığını/yenildiğini bilen yazar.

biz asker bir milletiz. zaten biz ile bizden olmayan/takiyye yapan arasındaki fark; askere bakış açısıyla sabittir.
bakın yine bizi güldürmüştür. bu ülkede uykusuza para veren müsriftir.
en aşağıdaki cümleleri yazacak kadar cesur yazar.

bu aşağıda bahsettiğin durumlar yeni değil, türkiye asker cumhuriyeti tarihi boyunca bu saydıklarını bütün hükümetler yapmıştır(hatta fazlasını).

yaptığın eleştirilerle hangi parti destekçisi olduğun belli oluyor, öncellikle bahsettiğin video olayını chp içinden birileri yaptı ki deniz baykal uzaklaşsın.(parti içi dedikodular)

medyaya koydukları vergi demişsin, akp seçime gelirken en çok destekleyen doğan holding ti, sonra arsa yüzünden anlaşamadılar, birbirlerine karşı tavır aldılar, bunu biraz sondan başa okursan anlarsın, buna gazetecilik literatüründe "haber takip" derler, fakat güzel ülkemizde bu iş yapılmaz.

senin askerin değilmiydi, biz bazı savcılar ve hakimleri, hizaya gelsinler diye kapılarına bomba atardık.(haber takip)

senin askerin değilmiydi, suç üstü yakalanan katillere "tanırım iyi çocuklardır diyen"

senin askerin değilmiydi, dolmabahçe toplantısından sonra dut yemiş bülbüle dönen.

senin savcıların değilmiydi, pankartın bir ucundan tutana beraat, diğer ucundan tutana hapis cezası veren.

özel hayatına tecavüz eden birilerini arıyorsan bu akp değildir. bunu kendine yapan sensindir.
--spoiler--
muhaliflerini vidyo görüntülerini yayınlatarak, telefonlarını dinleyerek, bürolarından ve bilgisayarlarından belge çalarak afişe eden; özel hayata tecavüzü kendisine yaşam stili benimsemiş türkiye cumhuriyetine gelmiş en büyük terör örgütüdür.

medyaya koydukları vergilerle, iş adamlarına savurdukları tehditlerle, "ben yaptım olducu" tavırlarıyla bu memlekette kendilerinden olmayan herkes üzerinde ciddi bir terör (korku) yaratmak istemektedirler.

öyle ki; asker de olsan, hakim de olsan, savcı da olsan, eğer onlardan değilsen tehlikedesin.

ya telefon kaydın yayınlanır bir yerde, ya vidyon çıkar meydana; ya fotomontaj fotoların yayılır veya bürondan bir yerlerden belgen çalınır. öyle bir çeteleşmişler, öyle bir sarmışlar ki memleketi inanamazsınız.
--spoiler--
akp yanlılarını şişirdikten sonra duvarına assa, en az 100-200 kafalık koleksiyona sahip olacak yazardı. yapmıyor, şişirdikten sonra atmosfere salıyor ki; kendi kendilerine patlasınlar. komik şeyler.

cevap vermesi gereken bir takım şeyler vardır onlarda şunlardır;

akp hükümetine eleştiri getirdiğin zaman; standart ve iğrenç bir yaklaşım oluyor, deniyor ki; "evvel ki hükümetler"...

şimdi canım benim; bundan 10 sene evvel "netbook" yoktu. bundan 5 sene evvel 10 mp fotoğraf makinası yoktu, bundan 3 sene evvel elektro cerrahi buralarda değildi. 6 ay evvel görünmezlik hayaldi. vs. evvelki hükümetlerin en yakını 7 sene evvelinde kaldı. siyasi konjöktürden iktisadi bakış açısına kadar her şey; bilgi toplumunda ve 21.yy ilk başlarında olması gerektiği gibi değişti.

yaptığın pisliği; "başkası da yapıyor" diyerek örtemezsin. senin zihniyetin; siirtte ilkokul çocuklarına tecavüz eden 100 kişinin zihniyeti. ötesi değil.

evvela sığlığınızı, bakış açınızın minimalliğini ortaya koyalım da; yanlışlık olmasın.

hangi parti destekçisi olduğum belli oluyor duruşumdan. akp karşıtıyız ya; kesin chp liyizdir. biz bu konu hakkında zamanında yırttık kendimizi minik insan. sizin chp ile; fenerbahçe-galatasaray tarzı bir ilişki kurduğunuzu biliyoruz zaten. (bkz: ak koyun kara koyun)

doğan holdingle seçime kadar iyi anlaşılıyormuşta , arsa yüzünden anlaşmazlık çıkmışta; petrol ofisini babam peşkeş çekmiştir belki aydın doğana; 300-400 milyar 2-3 ayda birilerinin cebine girerken, akp nin kıyağı yoktur konuda! veya bu memlekette çok hükümet deviren aydın doğan cım, akp nin oylarını yükseltmek maksatlı hiç haber yapmamıştır eminim.

ha; akp ile doğan medyanın göbeğinin bir kesilip sonradan kıyaklar konusunda anlaşmazlığa düşmüş olması kendisini bağlar; yaptığı anlaşmaları, bağlantılarını ortaya koyar ki kendi rezilliğidir.

diğer taraftan "benim askerim"; "iyi çocuktur" diyorsa, iyi çocuktur bir insan. orospu çocuğu diye nitelendirdiğimiz, gündüz esnaf gece terörist köpekler; insan hakları evrensel beyannamesi ile yırtıyorsa bir takım cezalardan; ali kaya bu şerefsizleri uçurduysa havaya; bence de iyi çocuktur. ha derseniz ki; ali kaya masumları öldürdü. vay hayvan vay derim.

"benim askerim" ermenistan tarafından posta yedikten sonra veya barzani tarafından aşağılandıktan sonra veya diyarbakır belediye başkanı tarafından "hassiktir"i yedikten sonra dut yemiş bülbülü alâ ya dönen akp kadar "dut yemiş bülbül" e dönecek kadar alçalmadı hiç bir vakit.

savcılar karar vermez. hakimler karar verir. savcılar iddia makamıdır canım benim.

akp benim özel hayatıma şu an tecavüz etmiyor. veya ben farkında değilim. akp; bu memlekette yüzlerce insanın özel hayatına birebir tecavüz etmiş; ofislerden belge çaldırmış, kamera koymuş, telefonlarını dinlemiş bir terör örgütüdür. tekrar ediyorum; terör örgütüdür.boş konuşmuyorum; suç duyurusu yapıyorum.
(bkz: kutsala hakaret edip şeriat geliyor diye yırtınmak/#8928278)

yeni arkadaşlarla kafa yapması çok ayıp. çok kızdım.
(bkz: beşiktaşşak/#9113561)

fena koymuş helal.
geldiyse 3 kere tıklatandır.
bayadır yoktu sanırım. dönmüş, sağlam dönmüş.
içler acısı sözlükte, cahil ve yobaz tayfaya bilinçli yazılarıyla ayar vermektedir, helal olsundur. fakat gelin görün ki eşşeğe altın semer de vursan eşşek yine eşşektir.
Zeki olduğunu ancak zeki bir yazarın anlayacağı yazar.*