bugün

katliam da göreceli bir kelime olduysa siktir olalım olric.
Kurban katliam ama kasaptan alınan et katliam sayılmaz değil mi? Yersen.
bir fikir savunurken önce samimi olacaksınız. o.ç yapmak demek bir şeyi savunmak değildir. kurban katliamdır diyen birisine hindi kesmek, çam süslemek diye karşı argümant sunarsan reel de olsa ben o çamı o adamın g*tüne sokarım. ulan ben hiristiyanmıyım bana bu argümentleri sıralıyorsun. kurban kes, keste bunun da bir adabı var. Saygı önce kendinden başlar ne yaparsan yap, samimi ve saygılı olursan insanlar senin kutsalını zaten tartışmazlar.
görsel
haberlerde görüyoruz hayvanlara yapılanları.

öyle ibadeti sikeyim. her şeyin yolu yordamı var. neler neler gördük. insanlar kesmeye değil böyle yanlış uygulamalara karşı olabilirler.

hindi'den örnek vermeye gerek yok çünkü angut anadolu çomarından başkası yapmaz bu tarz şeyler. seri hayvan kesim merkezleri zaten ayrı bir kötülük. direk mal gibi yetiştirilip direk kesiliyorlar kötü koşullarda tutulup.
biz çin'de köpek kesiliyor, japonlar yunus öldürüyor diye dövünüyoruz. onlar bizim için olaya aynı boyuttan mı bakıyorlar acaba diye merak ettim. hani türkler inek, dana katliamı yaptı veya türkler bu sene 100000 ton hamsi avladı bu büyük bir acımasızlık diye serzenişte bulunuyorlar mı acaba.

dipçe: çinlileri hiç sevmem. japonlar candır.
kurban bayramdır. Bayram gibi olmasını sağlayabilecek insandır. Usulüne uygun yerine getirilmiyorsa bayrama değil insanlara tepki göstermek gerekir.
kurban kesmek ile yılbaşında kesilen hindi olayını bir tutan embesil bulunduran başlık.

bak kardeşim, o yılbaşında hindi kesip yiyenler acaba yolun ortasında, milletin, çocukların önünde ve çoğunlukla ne yaptığınını bilmeyen (kurban bayramında kendini kesenler) kişiler tarafından hunharca katlediyorlar mı? cevabın evet ise hemen siktir olup gidiyorum, evet diyemiyorsun işte.

gelelim bize, olay ne, kurban bayramı, anlatmama gerek var mı yada nerden başlıyım? biliyorsun işte her ne kadar kabul etmeyip inkâr etsen de.

sorun islam değil koçum, sorun islam adı altında senin gibi cahillerin bunu uygulaşıy biçiminde daha doğrusu uygulayamayış şeklinde, bi sikimden haberiniz yok körü körüne peşinden gittiğiniz islam'in kendisinden, ne anlattığından haberiniz yok mevzuyu hep hadislerle yürütüp kafanıza göre kural ve inanç ekleyip ne idüğü belirsiz bir hâle sokup aptal aptal davranışlarda bulunanlarla sorunumuz, anladın!
Hayvan severler tarafından savunulan görüştür.

Ben de hayvan seviyorum ama ben uzaktan severimdir.
ateistlerin,laiklerin yedikleri etler ağaçta yetişiyor.
ispanya'da boğalara yapılanları oleeey diyerek alkışlayanlar, medeni bulanlar
uzakdoğuda canlı canlı çıkarılan maymun beyni yiyenler
kaynamış suda haşlanmış istakozlarla fransız şarabı içenler
kurbana katliam der olmuş.
Bence de katliamdır. Onun yerine yetimlere, öksüzlere, yardıma muhtaç olanlara yardım edilsin daha iyidir.
katliamsa sen kesme kardeşim o zaman dedirtendir.

herkes sana uymak zorunda mı? bizce allah'ın emri. peki sen bana uyacak mısın?

o zaman kesme, sus.
kuralına ve amacına uygun hareket edildiği müddetçe katılmadığım önerme.

kurbana eziyet etmeden, çevreyi kirletmeden ve kurban etini buzdolabına doldurmadan da pekala islam'ın bu ibadetini yerine getiren insanlar var. bununla birlikte çam süslemekle alakasını anlayamadım -nasıl bi kıyas bu?- , sizin kafanız mı güzel ?

haklı çıkmak için karşılıklı uç noktalardaki argümanları kullanarak fikir beyan etmenin kimseye bir katkısı yok.
götürüyodun etleri..
en hayırlısı bağış yapmak ama maalesef toplumumuz kurban kesmemeyi fakirlik algıladığı için bir kurbana 7. olarak girmek zorunda kaldım. zaten kesilecek hayvan benim adıma da kesmiş olurlar.
normal zamanda kesince değil, islam'i gerekçelerle kesince katliam, hadi canım. kurban katliam değil ibadettir. eğer gerekçelerini yerine getirmiyorsan, yani hayvana eziyet etmeden kesmiyorsan, atıklarıyla ilgili önlem almamışsan çevreni kirletiyorsan, etin belli bir kısmını kendine ayırıp kalanı kesecek imkanı olana bağışlamıyorsan katliamdan bahsedebiliriz. düzgün şekilde yapanlar için ibadettir...
Dedi ve nusrete gidip bir kuzu kafes soyledi...
bunu söyleyenler ispanya boğa katliamlarına ne demistir, merak ettiğim olay.
Kurban katliamdır diye durumu siyasi bir argüman olarak sunanlar acaba suriyede ve yakın coğrafyasında bir hiç uğruna kafalarından vurularak katledilen sonra da toplu mezarlara gömülen insanlar için çıkıp iki kelime ediyor mu merak ediyorum.
doğru önerme.

sokakları kan gölüne çevireceğinize gidin üç - beş yoksula yardım edin.
müslümana müslo diyecek kadar saygisiz insan neler öneriyor, disardada Allah bilir fikir özgürlügü ve demokrasi savunucusunun en önde gidenindir bu denyolar.

SAYGI
Karşı çıkılan hayvan öldürmek değil bunun bayram havasına sokulusuymus...

iki pencereden bakalım. Bir:

Yüzlerce tür hayvan iskenceye varan yöntemlerle katlediliyor bu dünyada... Kurban bayramı ise hayvana acı çektirmeden uygun bir tabirle birkaç saniye içinde acısız ve tanrının rızası için yani kutsal sayılan bir durum için kurban ediliyor. Ardından etinin çoğunluğu ihtiyaç sahiplweinw veriliyor.

Görüldüğü gibi bu pencereden bakınca tam bir ahmaklık kurban bayramına gelen bu saçma eleştiriler.

Pencere iki:

Muslumanim demesine rağmen hayvanı adeta katleden, iç organlarını sokaklara atan, ciddi anlamda ortalığı kan gölüne çeviren, ihtiyacı olanlara ulaşma konusunda gerektiği kadar hassas olmayan dingiller eleştiriler karşısında durup düşünmemize neden olur.

Ancak fark ediliyor ki eleştiri hayvan öldürmenin bayram havasına sokulması başlığı altında değil bir inanca göre kutsal sayılan ve hayvana, cevreye hicbir seye eziyet edilmemesi gereken ihtiyacı olanlarin mutlu edilmesi gerektiği bir bayramda "beyinsiz" gibi davranan şahıslar başlığı altında olmali...
ispanya'daki boğa güreşlerini ispanyolların soyuna sopuna küfür etmeden izlediğim olmadı.
Çinlilerin köpek yemesi düşünmeye bile dayanamayacağım kadar dehşet veriyor. Gezmeyi severim. Ama köpek yenen hiçbir ülkeye gitmem diyerek uzak doğuya asla seyahat etmeme kararı aldım.
istakozları canlı canlı haşlamak fransızların ne kadar cani ruhlu olduğunu gösteriyor. Ama restoranlarda yapılan bir şey. istakoz alıp evinde haşlayan insan sayısı herhalde yok denecek kadar azdır.
Öte yandan burnumun dibinde, her evde gözünü bile kırpmadan koskoca bir canlının gırtlağını kesen, kanını döken, etlerini parçalayan, bütün bu vahşi işleri eğlence havasında yapan kişilerin olması en büyük dehşet unsuru.
Kasap et kesiyorsa bunu meslek icabı ve arz talep meselesi olarak yapıyor.
Aldığı her can ve döktüğü her kan için sevap kazandığını düşünmüyor.
Bir hayvanı yaşamak için öldürmek doğaldır.
Ama zevk için ya da sevap gibi dolaylı bir çıkar için öldürmek vahşettir.
Dolayısıyla kurbanda hayvan katliamı yapılmaktadır.
"laiklerin yediği ağaçta mı yetişiyor" sen hala laik=dinsiz durumuna inan ve savunmaya devam et güzel kardeşim, bu gidişle yaşayacak ülke bulamayacaksın.
Sessiz düşünün.
(bkz: kurban bayramı vahşeti)
(bkz: kurban bayramı vahşettir)
(bkz: bi bitmediniz amk)
(bkz: aramaya inanmak)
Önce sığırlığı bırak kardeşim ondan sonra gel felsefe yap.
Tanım : kurban bayramı yaklaşınca peyda olan trol sıçmığıdır.
Ayrıca vahşet görmek isteyen medeni avrupaya bir bakiversin.
(bkz: danimarka da her yıl tekrarlanan vahşet)