bugün

diğer peynirlerden farkı; sürülebilir olması, krem kıvamında olması, tadının daha hafif ve şekerli olmasıdır.
sıcak simitle birlikte mükemmel bi kombinasyon oluşturan gıda maddesi.
bide bagel vardır... onunla da hoş bi çift olurlar..
amerika'daki en iyi örneği için (bkz: philadelphia)
satışa sunulamayacak peynirlerden yapılmış peynir çeşidi. * *
"krem" deki e harfi ince soylenirse kibar hanimefendi imajı verir. ve ayni hanimefendiler "tabi ki effaındım", "magazamizda boyle seyler olmaz effaındım" diye konusan erkeklere bayilirlar. hep mi nazik ve kibar hanımefendilere, "efendim" demeye dili donmeyen erkekler denk gelir? nasil bir makus talih bu boyle? g.tumle guluyorum.
içinde arap zamkı bulunur...
satılmıyan iade peynirlerden yapıldığı söylenen peynir.
bunu nutella ile tüketmek gerekir ki lezzet artsın.
" istersen krem peynire tap banane . " [Cem Yılmaz]
en ucuz, peynir altı suyu diye tabir edilen bölümünden kıvamlaştırılarak elde edilir. yemem yedirmem.

edit: biri kötülemiş sen yemeye devam et güzel kardeşim.
gıda mühendisi bir arkadaşımdan duyduğuma göre atık peynirlerden yapılan bir tür peynirmiş ve mümkün mertebe yemeyecekmişiz ama arada bir tadına bakabilirmişiz. o şekil.
Diyet yapanların veya kolesterol problemi olanların kesinlikle uzak durması gereken peynir türü. Peynir ne kadar "yeni/ taze" değilse (eski kaşar vs) kalbe o kadar zararlı.
Sıcacık simit yanında da çay ve o krem peynir. harika üçlü desek yeridir.
Her türlü şeye sürülüp yenecek kadar enfes bir tadı olan peynir.

(bkz: Fesatlanmayalım)
bimde (bkz: kerem peynir) olarak mevcuttur.
(bkz: işlenmiş gıda)
evde beyaz peyniriniz var ama krem peyniriniz yok diye üzülmeyin.

yemek istediğiniz kadar beyaz peyniri kesin. evde robot var ise robottan geçirin. yok fukara iseniz havana peyniri koyun ve iyice tokmaklayarak ezin. çok az kahve kreması ve su ekleyerek karıştırın.

krem peyniriniz hazır.

bir de şu havana tokmağı vururken yavaş olun sonra insanlar çıkardığınız tak tak tak sesleri yüzünden seks yaptığınızı sanmasınlar oldu mu.
epey yağlıdır. gece yenmemesi gerekir. illa yiyecekseniz gece için gözaltı krem peynirleri vardır, yatmadan önce falan onlardan yiyiniz.
her besin maddesi gibi fazlası zararlıdır. ama tadımlık yenilebilir tabiki.
Acayip peyniylerin karışımıyla oluşmuş lezzetli kalori bombası.
sanki böyle plastiğimsi bir tadı var. kim bilir neler vardır bu meretin içinde. ama yediriyor kendini kerata.
Salamla beraber iki tost ekmeğinin arasında çok güzel giden peynir.
sabah kahvaltıda yersin gece karnın acıkır kalkar sürer yersin öyle vefalı bir şey bu.

ama gel gör ki yemeyeli belki 2 sene oldu lan. hiç aklıma da gelmiyor almak. pazar kahvaltısında olsaydı iyi olurdu.
Çocukken severdim, benim gibi beyaz peynir sevmeyen çocuklar için değişiklikti, peynir yememi sağlamak için kandırılma metoduydu. Ancak büyünce içeriğini ve prosesini öğrenince beyaz peynir sevmeme sebep oldu.