bugün

entry'ler (761)

sevişirken dinlenebilecek şarkılar

Portishead-glory box.
Portishead-numb.

yakışıklı olup da çıkma teklifi reddedilen erkek

ismail yk dinliyordur ne biliyim hiç how I met your mother izlememiş ve the beatles dinlememiştir. evlilik planları falan yaptığını söylüyor çocuklarına koymayı düşündüğü isimleri planlamış onları anlatıyordur. jeux d'enfants izlememiştir. rus kadınlarına hayrandır falan. yakışıklı olsa kaç yazar şimdi?

tanrıyı inkar eden insan

Muhtemelen materyalist olan insandır.

yunanlıları denize dökmekle övünenler hastadır

(bkz: başlık sıçmak)
(bkz: ben sana sıçma demiyorum hobi olarak gene sıç)

aşık olduğunu söyleyememek

belki de aşık olmama durumudur. aşık değilse niye niye aşık olduğunu söylesin lan?

yağmur yağarken kumsalda yürümek

denize kıyısı olmayan yerlerde gerçekleştirilemeyecek olan aktivitedir.

bir çocuğun muhakkak yaşaması gereken tecrübeler

bir çoğu günümüz çocukları tarafından yaşanamayacak olan tecrübelerdir.

edit: daha 3. sınıfta dershanelere gidiyorlar. Özel ders alıyorlar. Test çözüyorlar. Yazık ulan.

annesinin güzelliğini kıskanan kız çocuğu

Annesinin makyaj malzemelerini yürüten küçük cadılardır. genelde hırçın olur bunlar.

gökten kafasına kıvanç tatlıtuğ düşen kız

ve kız sakat kalır.

kendini beğenmemiş insan

Küçük bir kızken aynaya bakıp çok çirkinim diye ağlayan ve güzel bebeklerini sevmeyen hatta onlardan nefret eden bir kız çocuğudur. Ya da küçük bir oğlan çocuğuyken çirkinliğinden utanıp dışarı yalnızca güneş batınca çıkandır.

sözlük yazarlarının dinlediği şarkı

zakkum - hipokondriak.

annenin ingilizce çalışırken yanlış anladıkları

Anne ingilizce öğretmeni olunca mümkün olmayan durumdur.

bedenle ruh tatmini uyuşmazlığı

Ruh tatmin olurken bedenin acı çekmesi ya da tam tersi durumlardır. Format için tanım kısmı böyledir. Şimdi gelelim asıl düşüncelerimin özüne.

Bir mevkiye yükselebilmek ya da bir emele ulaşmak için bir takım zorunlulukların olduğundan bahseder dururuz. Ancak sorun şudur ki zorunlulukların olması zorunlu hissetmeyi sağlamaz. Evet insanlığın gözden kaçırdığı ayrıntı bu olsa gerek. Çünkü kendimden bir örnek vermem gerekirse şunu söyleyebilirim ; çok büyük bir oyuncu olmak istiyorum. Bunu öylece elimi kolumu sallayarak gerçekleştiremeyeceğimi; o konuma ulaşmak için çok çalışmak zorunda olduğumu da biliyorum . Ama zorunlu hissetmiyorum. Zorunlu olduğunu bilmek bana zorunlu hissettirmiyor. Zorunlu hissetmek zorunda olduğumu da biliyorum. Ama bilmek yetmiyor. Ben yalnızca hissedemiyorum. Sigaranın bin türlü zararının olduğunu daha da ötesi şu ki sonunun ölüm olduğunu bile bile sigara içiyorum. Evet aklınızdan geçen şu olsa gerek 'çünkü bağımlısın nikotin bağımlısı yani'.Hayır yok öyle bir dünya. Bazen günlerce içmeye biliyorum. Nikotin bağımlılığım yok. Ama sigarayı asla ağzıma sürmeyeceğim diyemiyorum. Çünkü tüm bunları bilsem de zorunlu olsam da sırf öyleymiş gibi hissetmediğim için sigarayı bırakmıyorum. Sanırım bunun nedeni de ruhla beden arasındaki uyuşmazlık. Yani düşsel ikilemler.Mesela ben sigara içiyorum.Ama nikotin bağımlısı değilim.Yani günlerce içmeye de bilirim.Canımın çikolata çekmesi gibi değil sigara çekmesi. Şimdi bedenime zarar verdiğimi biliyorum. Ama ruhumu tatmin ettiğini de biliyorum. sigara içerken, adeta ruhum okşanıyor. Düşüncelerim yoğunlaşıyor. Aklımdan binlerce şey akıp gidiyor. Mutlu hissediyorum ve ruhum bana 'şimdi gülümse sürtük emrini' veriyor. Kısaca iyi hissediyorum. Ancak tüm bunlar olurken cildim kırışıyor. Ciğerlerim çürüyor. Boğazım yanıyor. Ses tellerim ise ateşte kül oluyor. Ruhum huzurluyken bedenim ölüyor. işte zıtlık tam olarak burada. Bedenle ruh tatminini aynı sırada sağlanmayınca dengesiz hissizlik hastalığı başlıyor. Mantığımız kabul etmiyor. Beden beni öldürme diye inlerken ruh ise kahkaha naraları atıyor. . Öyleyse benim sigarayı asla içmeyeceğim demem ruhuma haksızlık olmuyor mu? Bedenimi tatmin ederken. iki türlü de tek yönlü bir tatmin. Bırakmak ve bırakmamak. Şimdi bedenin ölmesi uzun vadede sigara olmadan da gerçekleşecek. Sadece sigara bunu hızlı ve acılı hale getirecek. Yani olan yine nacizane bedenimize olacak. Beden küsmesin diye ruhu küstürmek ona istediğini vermemek ne kadar anlamsız geliyor kulağa. Bedene yapılan haksızlığı es geçtiğimi sanmayın. Bedensel bir yıkım ruhsal bir çöküntüyü de tetikleyebilir elbette ki. O yüzden benim gibi bir insana sigarayı bırakma nedenini sağlığının bozulması olarak sunmak çok aptalca. Ona dengesizlikten dem vurmalı. Ona ruhsal sağlık ve bedensel sağlık arasındaki dengeyi sağlamak için bırakması gerektiğini söylemek ise bir nevi daha akıllıca olan. Sigaranın yanlış olmasının nedeni sizi acılı bir şekilde öldürecek olması değildir.Onun tek yönlü bir tatmin olmasıdır.Mesela seks gibi değildir. Seks hem bedensel hem de ruhsal bir tatmindir. Bedenle ruhu aynı anda tatmin eden şeylere ihtiyacımız var. Seks gibi. Normal şartlardaki seksten bahsediyorum. Yalnızca acıya dayalı olanlardan değil. Bunlar mümkün oldukça tüm insanlık için bir takım ikilemlerden kurtulmak daha kolay olacaktır diye düşünüyorum.

ciddi çalışkan ve yakışıklı sevgili

Bazen düzenine tahammül edilemeyen sevgilidir. hep kendinden bekleneni yapar. bir müddet sonra da çekilmez olur.

plüton un gezegenlikten çıkarılması

hala Hazmedilemez olan durumdur. Bir gezegen fazla olsa nolur? güneş sistemi başına devrilsin şerefsizsin nasa.

heyecanlı aşkların hep gizli aşk olması

--spoiler--
Gizli saklı buluşmalar
Ama şimdi saklamalıyız
Soran olursa neyse ne
Ya gören olursa sadece arkadaşız
--spoiler--

Fazla pop müzik dinlemenin kazandırdığı bakış açısı olsa gerek.

sabah uyanıldığında düşünülen ilk şey

(bkz: su)

sözlük yazarlarının şu an olmak istediği yer

Marla'nın yeri.

fotoğraf makinesiyle harikalar yaratan insanlar

saygı duyulması gereken insanlardır. o kadar yaratıcı fotoğraflar vardır ki insanın ağzı açık kalır.

ağlayan sevgilisine ağlama lan diyen hatun

muhtemelen erkek yengeç kadın ise kova ya da ikizler burcuna mensuptur.