1. 1.
  Dunkin' donuts türü magazalarda yaygın olarak satılan bizim simit e benzeyen içine yumurta vs. şeyler konulan hamur işi.
  ... burningfingers
 2. 2.
  uzak memleketlerde simit yoksunlugu semptomlari gosteren insanciklarin*, abdurrahman celebi diyerekten sarildigi kecidir..
  ... confusedy
 3. 3.
  yiddish kökenli bir ingilizce kelimedir.
  ... kurdeleli hanim
 4. 4.
  simitin uzak mahellesin den bile gecemeyen hamur isi. mumkunse sade olanini cream cheese ile yemek bir derece makbule gecer.
  1 ... dancing in the moonlight
 5. 5.
  ilk kez Polonya'da ortaya çıktığı varsayılan, maya, un, şeker, tuz ve sudan yapılan bir çeşit açmadır. ilk zamanlar Musevilerin açması olarak tanınmış olan Bagel, daha sonra ABD ve Kanada da yaygınlaşmıştır. Amerika da özellikle New York ve Kaliforniya eyaletlerinde çok tüketilmektedir. Açmadan farklı olarak suda haşlanan bagel in susamlı, çörekotlu, sarmısaklı, soğanlı, haşhaşlı çeşitleri vardır. Genellikle ortadan kesilip ısıtılarak, içine krem peynir, domates, salam konularak kahvaltı da yenilebildiği gibi, ingiltere de içine biftek, tavuk ve ya ton balığı konularak sandviç olarak yenilmektedir. Bagel in dünyadaki benzerleri, Türkiye de açma, Rusya da bublik ve sushki, Çin de Naan, Avusturya da Beugel olarak isimlendirilmektedir.

  kaynak : gurmeguide
  2 ... metalt
 6. 6.
  bildiğiniz açmayı ortadan kesip içine bolca krem peynir ve ya benzeri malzemeleri dolduran amerikalıların özellikle new york'ta kahvaltıda yedikleri yiyecek.
  ... curvasud
 7. 7.
  şekil itibarıyla açmaya, tad olaraksa simide benzeyen bir tür ekmek. Ingilizlere özgüdür. Günümüzde simit sarayı vb isimdeki cafelerde simidin ortadan kesilerek içine peynir, domates, sağlam vs. Konulması bagele özgü bir şeydir aslında.
  ... meursault samsa
 8. 8.
  real'in fırın meşhurlarındandır.
  ... cymbeline