1. 1.
  dışı kahverengi, tüylü içi yeşil tropikal bir meyve..
  1 -2 ... aabi
 2. 2.
  halk arasında kivi olarak bilinen, vitamin açısından bi tanesinin, bi kilo mandalina ile aynı değerde olduğu rivayet edilen, suyunun da çok leziz olduğu bir meyve.
  3 ... redwinemania
 3. 3.
  kivinin ilk popülerlik yıllarında,yerken hangi meyveyi düşünürsen onun tadı gelir ağzına gibi absürt rivayetler dolanırdı ortalıkta.. ki denemedim deil
  1 -1 ... febe
 4. 4.
  bir kuş türü.Çok iyi gören gözlere sahip olmalarına rağmen kuşlarda koku alma duyusu yeterli değildir. Ancak bazı istisnalar vardır. Örneğin Kiwi kuşu çok küçük gözlere sahiptir, bu yüzden solucanları ve tırtılları daha çok kıvrık gagasının ucundaki hassas burun delikleri sayesinde koklayarak bulabilir.
  4 ... nirvana
 5. 5.
  (bkz: kivi)
  1 ... atan alir spor
 6. 6.
  yeni zelanda halkina verilen isim.
  3 ... ms.viking
 7. 7.
  insanın yapması gerekenler şeylerin uğruna ölüm olsa bile çabalamasını öğreten duygusal bir animasyon kahramanı.
  https://video.uludagsozluk.com/v/kiwi-3832/  -------------spoiler-------------

  elleri olmadan sadece ayaklarıyla ve uzun gagasıyla, kanatları küçük olduğundan dolayı bir uçurum boyunca çivi ve çekiç yardımıyla uçurum kenarlarına ağaçları çakan, sadece bir kez olsun uçmak isteğiyle bütün bunları başaran ve yere çakılacağına yakın uçmanın mutluluğu ile ölmenin hüznünü yaşamıştır. gözyaşlarına engel olamadığı sahne insanın içini bir hoş eder.

  -------------spoiler-------------
  12 -1 ... salca
 8. 8.
  Yeni Zelanda' nın ulusal kuşu olarak bilinir. Kiwi uçamaz. Yerde bulunan bir delikte yaşar, hemen hemen tamamen kördür ve her sene sadece tek bir yumurta bırakır. Buna rağmen, bilim adamlarının araştırmalarına göre yaklaşık 70 milyon yıldan beri hayatta kalmayı başarmıştır. Diğer taraftan Yeni Zelanda' da yaşayan Kea diye bilinen bir başka kuş araba camlarının etrafındaki lastik şeritleri yemekten hoşlanmaktadır.
  1 ... mexx
 9. 9.
  ilginçtir ama kırmızı şaraba harika meze olan meyve. şiddetle tavsiye..
  ... double cross
 10. 10.
  insani cok ama cok derinden yaralayan üc dakikalik video.
  2 ... b2dalo