bugün

hem el hem ağız çalıştıran aktivite. Kırmızısı var, siyahı var, beyazı var ama dalından yemek gibisi yok.
bir visne toplamak degildir.
Şu anda yaptığım iş.bu kadar hassas bi meyvenin sapı nasıl bu kadar sert olur yıllardır anlamadım.
dünyanın en güzel işlerinden biridir. hem hız, hem cesaret hemde sabır ister. severek yaptığım tek iş.
bence onunda makinası çıkmalı artık . makinalaşmış dünyada onada çare bulunabilir.
tabaktan mideye toplamak birçok insanın yaptığı toplama biçimidir lakin günümüzde dalından çok az insanın yaptığı eylemdir. bir de dalından direkt mideye indirmek var ki yapmadan ölene üzülürüm. (el kullanmadan daldan direkt ağızla kirazı yakalayıp yemekten bahsediyorum, çok eğlencelidir.)
Zamanında kiraz bahçemiz vardı hala var ama 50 ağaç falan kaldı. Allahım ne işkencedir o. Bir gün keyfine de toplamayız ki, 15 gün boyunca sabahtan akşama kadar.
köylü olmak hakkaten zordur.
o kirazi öyle şaak diye çekip alamiyorsun. dalı kırmıycan, kirazi zedelemiycen. uzanıcan, dengede durucan falan.

orta bir bahçenin otunu yolmuş bu bünye de aynı yorgunluğu hissetti ama iyi tarafı şu ki gittikçe alışıyor ve performansını artırıyorsun.
ilk gün ter içinde kaldıydım sonraları normale döndü.
True reyiz ilk önce bir deneyimlerini anlatsın ondan sonra. Yoksa biz beleşe çalışan ırgatlar değiliz. Biz şerefli bir ırgatız. Evet True reyiz söz sende.*
Bu sözlüktekiler yarısını da yer. Tru yla toplayın iste.
Yazın gelişine sövme sebebi.
bak ya izmirde olmak vardı şimdi..

rahmetli anneanmin bahçesinde kiraz toplamak, güzel havanın tadını çıkarmak.

çok özlenen anlar..
tam mevsimi gelmiştir.
Özellikle de napolyon çeşidi kiraz toplamak, toplarken yemek güzel hobilerden biridir.