bugün

Keşke pahalı olmasa. Gittikçe fiyatı artıyor maalesef. Olsa da kullansak.
kitapları satın alıp, kütüphaneye koyma fantezisi olan benim gibi gösteriş meraklılarını ikilemde bırakan bir cihaz. karizmasından ötürü sahip olmayı da istiyorum; lakin kullanmayacağımı da adım gibi biliyorum. eskiden iş kaynaklı evden uzak kaldığım durumlar olurdu; ama artık onlar da yok. neyse, normal kitaptan devam şimdilik.

bir elektronik kitap okuyucu.
Hakkındaki önyargıların gereksiz olduğu muhteşem kitap okuyucu. Şahsen telefondan, tabletten, laptoptan kitap okumaktan hiç hoslanmayan biri olarak nasıl yaptılarsa ekrandan gözü yormayan gerçeğe çok yakın kitap görüntüsü vermeyi başarmışlar. Dün geceden beri okuduğum ya da sahip olduğum kitapların çoğunu barındırmayan ufak bir kitaplığı temizleyememiş biri olarak depolama konusunda çok pratik olduğunu söyleyebilirim.
bunla sözlüğe, twitıra filan da girebiliyor muyuz acaba.
Beni hayvanlar gibi kar ettirmis alet. 4 yil once aldigim kindlei hala kullaniyorum, oyle kitap kokusu aski olan romantiklerden de olmadigim icin hayvan gibi faydalandim. Kim bulduysa aro.
Türkçe içerik pek olmadığı için işe yaramaz. .
Her sene içinde birkaç kez düzenli olarak Boşver sayfa kokusunu, pratiklik daha mühim diyip almayan girişirken fiyatı yüzünden vaz geçtiğim cihaz. Belki yurt dışından olabilir.
kendisini mütemadiyen düşünüyorum. alayım ya'larımı yok yav çok pahalılar alıyor. sonra bozuyorum niyeti, sonra kıyamıyorum o kadar para vermeye. bu esnada döviz kurları fırlıyor, benim için iyice imkansız hale geliyor bu yatırım. bir yandan müthiş faydalı buluyorum, bilmem ne kadar kitabı aynı cihazda taşıyabiliyorum filan. sonra diyorum ki yea bir kitabı eline alıp sayfalarını çevirerek okumak gibisi var mı saçmalama.

terazi burcu olduğumu söylemiş miydim, evet karar veremiyorum.

ama alacak olsam desteklediği uzantıları(pdf vs açabiliyor mu), pil ömrünü, ağırlığını, ekran kalitesini ve internet bağlantısı kurabilip kuramadığını araştırırdım. bir de yurt dışına gidecek biri varsa amazon üzerinden temin etmeyi düşünürdüm. muhtemelen daha ekonomik olacaktır.
gereksiz pahalı alet.
e kitap okumaya yarayan, göz yormayan ekran yapısıyla işlevsel aygıttır. pikniğe, dağa falan çıkıp, çadır kuranlar için güzel olanaklar yaratmaktadır.

edit: kindle, kobo ya da başka bir marka, aktif olarak kullananlar satın alırken nelere dikkat edeceğimiz konusunda bilgi verir mi?
Ara sıra heves ettiğim fakat sanırım parmak uçlarımı sayfa üzerinde gezdirme sevdam yüzünden hiçbir zaman almayacağım cihaz. 9.90 tl'lik 3 ayda bir değiştirdigim okuma lambamla mutluyuz biz.
Gercekten ama gercekten kitap okuyanlarin almasi gereken cihazdir. Bir sene once cuzdanim da duran fazla para batmis olacak ki, gereksiz bir kindle hastaligina yakalandim, bakiyorum herkes soyle ovuyor boyle ovuyor kitap okumazdim simdi bagimlisi oldum filan diyor. Bir gaza gelip aldim, yanlis anlasilmasin bilgisayar muhendisi oldugum icin, gunumun yuzde 95i research yaparak geciyor totalde okudugum yazilar kitap olsa suanda ilk halk kutuphanesi basindaydim. Neyse, aldik cihazi pdf atildi filan, ne yazikki icindeki harflerin sayisi kadar bile okumadim. Gercekten ihtiyaciniz yoksa almayin.
Son derece severek kullandigim guzel cihaz. Epub (donusturerek) ve mobi formatindaki dosyalarinizi cok konforlu bir sekilde okuyorsunuz, pdf konusunda basarili sayilmaz. Ekrani kucuk kalabiliyor. Eger elinizin altinda varsa pdf okumak icin tabletinizi kullanmanizi tavsiye ederim.

Onun disinda tum kitaplari bir noktada toplama, yaninda tasinabilirlik, gorsellik acilarindan cok kullanisli bir alet. Kitap kokusu romantizmi yapanlardan degilim. Onemli olan o kitabi konforlu bir sekilde gozumu bozmadan okuyabilmek. Ayrica elde tutus, konsept, guzellik acisindan en az kitap kadar tatli bence.

Kitabin yuzde kacini okudugunuzu ve kac saatiniz kaldigini gosteriyor, bu da gayet kullanisli ve okuma motivasyonunu artiran bir ozellik.
olağanüstü kullanışlı ve de faydalı ve üstelik şarj sorunu neredeyse hiç yoktur. ama bir de kitaplarin verdigi o kokuyu da verebilseydi ne ala olurdu be!
parasına değmeyecek cihazdır. kısa bir araştırmayla aynı fiyata tablet alınabilir. ben telefon,pc,tablet ayırt etmeksizin herşeyden okuyorum zaten. Kindlem eksik kalabilir.
paperwhite serisiyle gönülleri fetheden, amazon icadı e-kitap okuyucu. türkiye'deki kitapçılardan alınan kitapları da yüklemek mümkün, zira biraz geek'lik gerektiriyor. metrolarda zaman zaman insanların elinde görünmeye başlaması ya memlekette ingilizce kitap okuyan insan sayısını ya da geek sayısının arttığını gösteriyor.
paperwhite serisiyle gönülleri fetheden, yeni nesil kitap okuma cihazı. türkiye'deki kitapçılardan alınan kitapları da alete yüklemek mümkün, zira biraz geek'lik gerektiriyor.
paperwhite 3 serisini kullandigim e okuyucu. guzel scan ve edit ile her turlu formati sikinti cekmeden okuyabilirsiniz. (yine de en iyisi kendi formati ) eger benim gibi altini cizip not alarak okumayi seviyorsaniz biraz sikintili tabi. yine de roman tarzi kitaplari okumak icin bire bir. eger amazon store dan kitap alirsaniz kim hangi cumle/paragraglarin altini cizmis, kim neyi okumus gorebilirsiniz. gece karanliginda, gunes isiginda veya gunduz sikintisiz okuma yapabilirsiniz.

aslinda, bi'sekilde kitap okuyun da nasil ve nereden okursaniz okuyun...

sorunuz, kaynak probleminiz olursa bi' mesaj uzaginizdayim.
E ink teknolojisi kullanan ebook readerlardan ve gözü gerçekten yormuyor. Tek eksisi pdf formatını değiştirip büyütememen.
yanında bir sürü kitap taşıma fikri güzel olsa da sayfaları çevirme zevkini veremediği için sevmediğimdir.
Benim gözümde yüz yılın icatları arasında yer alacaktır. kullanan yazarlar için epub pdf paylaşımlarını seve seve yaparım.
Kitap sayfasından hiç bir farkı bulunmayan cihazları üreten firmadır. Kitap okumayi seviyorsaniz almanizi tavsiye ederim.
(bkz: e kitap/#29262568)
https://www.facebook.com/...8/973600232683864/?type=1
artık n11.com'da da satışına başlanmıştır.