bugün

çok başarılı bir dizel motora sahip , bol bol donanım listesi olan , uygun fiyatlı ancak , üretim kalitesi işçilik ve malzeme kalitesi bakımından benzerlerinin çok gerisinde kalan orta sınıf aile arabası. malzeme kalitesi ve sürücüye verdigi ucuz araba hissini kontrol edebilmeniz için mutlaka bir test sürüşüne çıkıldıktan sonra karar verilmedir.
(bkz: cip)
dünyanın yaratılmış en kötü arazi aracı. motor çekmez yolu tutmaz bassan gitmez bassan durmaz bir arabadır. hararetli hararetli benzin içer.*
(bkz: kia sorento x force)
türkiye de navigasyon sistemi aktif olarak çalışan ilk araçtır. son yıllarda bu aracın satışında patlama yaşanmıştır.
pek gerzek bir park sensörüne sahip araç. sensör kıyameti kopardığında muhtemelen arkadaki duvara 5-6 metre mesafeniz vardır. zaten bu sensörün 5-6 metre ötede bir duvarın olduğunu uyarmasını bekleyen bir sürücüseniz eğer türkiye yollarında arabayı pert etmeniz pek uzun sürmeyecek; park sensörü probleminden sonsuza dek kurtulmuş olacaksınız. rahat olun.
70km nin üzerinde gidince insanda devrilecekmiş hissi uyandıran araç.
trafikte önümde, arkamda, sağımda, solumda gördüğüm anda dikkat bırakmayan araba.
resmen kesiyorum aracı, o kadar hastasıyım.
tüm kurallar hikaye oluyor, bildiğin trafiği aksatıyorum. sonra diğer araçların kornalarıyla kendime geliyorum.
geçenlerde yine trafikte usul usul ilerliyoruz... araba, ki entrynin geri kalan kısmında ona mikrop diyeceğiz, birden kıçını başını sallamaya başladı. n'oluyo ya demeye kalmadan bi baktım arkada bi sorento.
trafikte bir adet nada, bir adet mikrop ve en az bir adet sorento varsa allah'a emanetsiniz...
otoyolda, caddede, sokakta, bulvarda ve bilimum umuma açık yerlerde rastlayabileceğiniz fakir range rover' ıdır.
fakir x5'idir. bmw ye parası yetmeyen gider bu aracı alır. tamam lan bütçen 80 bin civarında olduğunda suv olmak zorunda değilsin yani, gider E sınıfı araçta alabilirsin. eskidendi suv alıp para bende demek. artık yeni moda değil bu yani.
kürt range roveri.
2014 reklamıyla güldürmüş markanın modelidir; http://www.youtube.com/watch?v=t535BjVmXq8

ama reklam gerçekten güzel olmuş. 2014 satışlarına etkisi büyük olacaktır. ayrıca içimde kalmadan söyleyeyim bazı yazarlar bu modele fakir range roverı, kürt range roverı gibi isimler vermişler. görende hepsinin altında q7, x5 var sanacak.*
An itibariyle piyasada 30000-40000 arasında alınabilecek bir araç. 2.5 dizel motoru var. işi gereği şehir içinde sık araç kullanmak zorunda kalmayan, 2 ayda bir memlekete gitmek için 700 km yol yapan bir insan olarak alınır mı bu araç bilmiyorum.
6 yıldır kullandığım canavar. çok güzel bir araç. yani gücü kuvvetine falan girmiyorum. baya bildiğin kız gibi çizmişler önünü arkasını. böyle bir tasarım daha yapılmadı. özelliklerini anlatmışlardır zaten.
Fakir Range roverıdır.