1. 1.
  -çok kesici.
  -bir kırıkkale ilçesi.
  ... the kene
 2. 2.
  -kesme etkisi çok fazla olan, tehlikeli.
  -gözü kuvvetli, görme ve kesme özelliği çok fazla olan anlamındaki sıfat. (bkz: keskin nişancı)
  1 ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  yirmi binin üzerinde nüfusa sahip olan kırıkkale ilçesi. bir zamanlar chp'nin kalesiyken, son yıllarda mhp ve akp ilçenin oylarını almaktadır. yerel seçimlerde mutlaka tatsız olaylar yaşanır. ilçede on iki yıl önce kanlı siyasi ihtilaflar yaşanmıştır. * *
  1 ... ruyagordum
 4. 4.
  Kırıkkale ilinin bir ilçesidir. ilçenin nüfusu 60.000'e yaklaşmaktadır. Ancak kasabanın nüfusu 25.000 kadardır. daha önce Ankara iline bağlı olan Keskin, Kırıkkale il olduktan sonra buraya bağlanmıştır.
  Keskin'de iş imkanlarının sınırlı olması nedeniyle başta Kırıkkale ve Ankara olmak üzere diğer şehirlere göç vermiştir. Kırıkkale'nin önemli bir kesimi Keskin'lidir ve Kırıkkale politikasında Keskin'in ağırlığı fazlasıyla hissedilir.
  Göçler sonucunda ilçenin yetişmiş nüfusu bölgeden gitmiştir. Bunun sonucu olarak Keskin'in gelişmesinde ciddi yavaşlama gözlenmiştir.
  Kırıkkale'ye 27, Ankara'ya ise 100 km uzaklıktadır.
  Keskin'in tarihi Kırıkkale de dahil diğer bölge kasabalarından daha eskidir. Kırık ve Kale köyleri yakın bir döneme kadar keskin'in köyleridir.
  ... darkness nights
 5. 5.
  Kırıkkale'de ki keskin ilçesinin resimleri için kaynak:
  (bkz: http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=40505)
  ... gozdewell
 6. 6.
  "sivri"nin düzlemsel olanı. hem enine hem boyuna hey.
  ... garulf
 7. 7.
  (bkz: keskin tuning)
  ... tata
 8. 8.
  büyük usta hacı taşan ın memleketidir. suyu sert, insanı merttir. türkmen aşiretlerinin her çeşidini içinde barındırır. 1870 lerde belediye olmuş ancak kırıkkale nin gelişmesi ile bir türlü hakettiği yeri alamamıştır. eski adı madendir. 11 bin nüfusu vardır. yerleşim yeri fena değildir.

  eğer bir gün yolunuz düşerse muhakkak uğrayın ve ''keskin tava'' yiyin derim. lezzeti damağınızda kalacaktır. fonda da hacı taşan dan oy gülüm gülüm türküsü. oh daha ne isteyebilirsiniz ki.
  1 ... yuzyillardir akan cesme
 9. 9.
  Kırıkkalenin ilçesidir ancak Kırıkkaleli değil keskinli olduğunu iddia eden bir halka sahiptir. Bir araştırmaya göre keskinde her aileden en az bir kişi MKE fabrikalarında çalışmıştır, çalışmaktadır, çalışacaktır.
  3 ... skys86
 10. 10.
  eski ankara, sonraki kirikkale ilcesi.
  ... gazikentli