1. 1.
  istanbul'da kadıköy'de bulunan, kenan evren zatının bir sene okuması dolayısıyla onun adını alan, şu an anadolu lisesi olarak eğitim veren lisedir. şükrü saraçoğlu stadı!nın kapı komşusudur. okuduğum dönemden unutulmaz isimler müdür orhan derin; müdür yardımcıları fikret gezgin, dürrü şehvar kılıç, ilhami çubukçu yönetim kadrosundandır. bunun yanında edebiyat hocası dursun çetinkaya, tarih hocası aslıhan sezen, matematik hocası -ki hâlâ görüşürüm- pınar kuldaşlı, tabii hüsamettin öztürk ekolü es geçilemez, müzik hocası -gerçi akıl hocası da olabilir- birgül köroğlu, beden eğitimi hocamız sami kara hafızamda yer etmiş olup milenyum mezunları dedikleri biz 2000 mezunu tayfasının zihninde ağır izler bıraktıkları da şüphesizdir. içinde tevfik gelenbe tiyatrosunun kullandığı bir salonu, kapalı spor salonu -ki bir ara fenerbahçe bayan basket takımı kullanırdı- ve ayrıca bir de halı sahası bulunan lise.
  ... evren
 2. 2.
  adı değişmedikçe, hep ismine (sadece ismine) lanet edilcek okuldur..
  4 ... insomniac
 3. 3.
  adının erdal eren lisesi olarak değiştirilmesini canı gönülden istediğimiz lisedir.

  erdal eren
  3 ... kolibandı
 4. 4.
  belli çevrelerde adı netekim lisesi olarak anılan lise.
  1 ... magictouch
 5. 5.
  gaziantepte de bulunan bir lise.
  ... hezer
 6. 6.
  her geçişimde ulan ne (bkz: kaşar) lar vardır bu okulda dedğim bağdat caddesinin bitimi fenerbahçe stadının hemen dibinde olan lise.
  ... frape
 7. 7.
  iyi bir okul degildir, ama daha da kotusu de olabilirdi. Anadolu lisesi olmasinin ne farki oldugunu bilmiyorum. Ozellikle ingilizce ogrenemeyecegiz bir okuldur. Tek iyi tarafi kadikoy'de gidilebilecek yerlere gayet yakin olmasidir. Fakat bunun icin bile acik kanalizasyonu gecip o guzel kokulari tatmaniz gerekir. 20 oncesinden ders almamis gibi, sag-sol sacmaliklari vardir (okulun adi dusunuldugunde ironi yaratmaktadir)
  kot mornik cocuklar diye sinifa giren ve 'yaa ben de ingilizceyi unutmaya basladim' diyen bir biyoloji hocasi vardi. o kaldi aklimda...
  ... row neen
 8. 8.
  (bkz: kenan evren anadolu lisesi)
  ... kafabin5yuz
 9. 9.
  okulun adının resmen değiştirildiği açıklandı. yeni adı istanbul anadolu lisesi olmuş.

  şaşırmadık ama erdal eren'i yine unuttular.
  ... organon
 10. 10.
  liseliler var kaçın.
  -2 ... efendimisss