Uyku tutmayan bünyeyi kendinden geçirecek iksir. Bu saatte ...
Bursada derya da yenir kelle paça ve türevleri. Elmasbahçelerin altında, bursa büyükşehir belediyesinin tam karşısında Arnavutlardan Rahmetli cevat ağbeyimizin mekânı. Şimdi oğlu işletiyor. Fiyatlar Biraz tuzludur ama ailecek gittiğinize değer. Temiz titiz lezzetli ve enfes bir çorba içer ayrılır ilk fırsatta yine gelirsiniz. Ankara cd üzerinde olduğundan mekân 7/24 açıktır. Nilüfer Fsm deki mekân da yine onların amca çocuklarınındı. Yine Bir emmisi de gümüşçeken cd. Katlı otoparkın hemen altında vardır. Tavsiye edilir.
en sevdiğim çorbadır, çocukluğumda aklımda kurban bayramı çorbası olarak kalmıştır.
Her yerde içilmemesi gereken çorba.

Dana dilini kitlerler kelle diye.
işkembenin yanında hiçtir.
kırmızı pul biber atılarak yenir.
bir aralar bağımlılık derecesinde her gece içtiğim güzel çorba. geceleri içilmesi daha makuldür.
kuruköprü / adana'da yenilmesi gereken lezzet.
Afiyet olsun bayılırım.
Sarımsak suyu olsun, tereyağı olsun, sirke olsun bunlarla birlikte enfesto lezzetli bir çorbadır. işkembe ile karıştırılmaması rica olunur, afiyet olsun.
Fena canım çekti.
içen kızla direkt izdivaç.
Dışarıda içilir.
Ara sıra evde yapılır.
Tabi ki hatunun evi kokuttun, bu içilir mi, iğrenç vb söylemleri evde kadın terörü (kafa ütüleme) eşliğinde...
Bir seferinde iğrenç bir yerde tadına baktım, ondan sonra bir daha yiyemediğim ve midemi bulandıran çorba.
Kışın 3 haftada bir de olsa evde bizzat kendim yaparım.Fatih itfaiyenin orada bildiğimiz yerden alırız hep, taze bütün kelleyi ayıklatırız, paçayı da kırdırırız.
Tarifi için pek bi özel durum yok düdüklü tencere de 1 kelle soğan ve 1 kelle sarımsak ile (Kereviz sapı da güzel oluyor ) haşlarsın ara verip köpüklerini alıp tekrar haşlamaya devam edersin sonra bu suyu süzüp kemikler, soğan ve sarımsak çıkarılır, etler ise soğuduğunda küp küp kesilir süzülen suya tekrar konulur bu kadar en doğal saf haliyle...
Bakır bi kapta ayrıca sade yağ ( veya tereyağ ) pul biber kızartılıp kaseler halinde sunulan saf çorbaya dileyen ekler...
işkembe çorbasında olduğu gibi un, yoğurt vs bu çorbaya gerçekten olmuyor.

Ayrıca; Sevmeyenler gerçekten var ama öylesine iştahla tüketirim ki tarif edemem.
görsel
sirke sarımsak.
görsel

Bebeğim...aşkım...
Nasıl da özlemişim.
Bir sevgili gibi, bir eş gibi, evlat gibi, ana baba gibi özlemişim.

Tam 2.5 ay oldu.
Şükür kavuşturana.

Allahım sen bizi bir daha kelle paçasız bırakma. Amin...
ıyy Kokusu buraya kadar geldi aq.
sirkesi ve sarımsağı bol olsun lütfen *
An itibariyle canımın çektiği çorba. iki gündür canım sakatat çekiyor bence bana bir koyun oğlak neyin alsınlar ben gün gün onun bağırsağını, işkembesini, şırdanını, kellesini paçasını afiyetle yerim.

Kurban Bayramı geliyor oley!
kışın vazgeçilmez çorbası enfes şifa niyetine yiyebilirsiniz.
Birazdan içeceğim çorba.
Ben bu paça çorbalarını hepsi aynı sanıyodum. Bi kere ayak paça söyledim hayattan soğudum.
Bodrumda dil paça yapan bir yer var, harika mk küp küp tertemiz et var içinde. Bi de ayak paçaya bak süklüm süklüm yağlı etler sallanıyo içinde.

Kelle paça ve dil paça okeyyyy ama diğerlerine öğkh.
Dil beyin karışık favorimdir

Jole gibi yumuşacık.
Sarımsak limon. Sakın sirke koyma.
Süper şifalı yemektir afiyet olsun.