bugün

arkadaşlık sitelerinde kedi ile poz veren bekar kadınlara gıcık olmaya başladım. O kedi pozu erkeği iter, kedisiz poz çeker.
3 ay onceye, kedim olana kadar cok notr idim bu canlilara karsi. ama evde birlikte yasayinca, beraber uyuyunca, uyurken izlerken falan cok ozel yaratiklar olduklarini anliyorsunuz. mesela gecen ay sokakta bi yavru kedi buldum her tarafi dikenli, agliyordu. aldim eve yikadim besledim sonra sahiplendirdim. hayatimda yaptigim en dogru is. aklima geldikce mutlu olurum. ve cok sık geliyor aklima. 5 gun once ise sigara icerken kucucuk yavru kedi geldi ayagima. simsiyah, yakisikli pic. her tarafi yara bere. bacaklarinda hem diski, hem igrenc bir sivi hatta canli kurtcuk bile var. yardim ister gibi miyavlaya miyavlaya geldi. kosa kosa veterinere goturdum ama orospu cocuklari kediye dogru duzgun bakmadan paradan bahsettiler. para umrumda degil de sinirim bozuldu. 3 gun serum yedi 3.gunun sonu ve 4. gun iyiydi. istahi acildi, kosturmaya, simarmaya falan basladi. bizden mutlusu yok. biz dedigim annem, babam ve 2 kiz kardesim. gunde 2 saat veteriner kalan zamanlarda da anneannemlerin bos olan evinde kaliyordu. hala kaliyor ama daha ne kadar kalacak supheli. bu sabah istahi kesildi ve surekli yatiyor. nefes alisi hizli hizli ve surekli patilerini cikariyor. gozleri dolu dolu, cani yaniyor. kucaga alinca hemen iniyor yatiyor. can cekisiyor. veterinerlik bi is de kalmadi. varligindan suphe duymama ragmen saatlerdir allah'a dua ediyorum aglayarak. bugun tum gun agladim. yanina gidemiyorum dayanamayip. kurtulmasi icin her seyi yaparim ama elden bir sey gelmiyor. ölüyor yakisikli oglum ve bir sey yapamiyorum. kafayi yiyecegim. umarim cennet cehennem vardir ve umarim sirf cennete onu yanima alabilmek icin giderim. umarim cennet vardir ve o en azindan orada mutlu, saglikli olur. inanan arkadaslar dua etsin, umarim allah vardir ve duyar. kac gundur tum hayatim o ve kaybedersem ne yaparim bilmiyorum her ne kadar kabullenmis olsam da. icimi dokmek icin yazdim sadece.

edit: öldü yakışıklı oğlum, adını 'phoenix' koymustum anka kusu gibi küllerinden doğsun diye ama olmadı.
Sosyalist olarak etiketlenmiş bir kelime olmasa adına sözlük anlamında "Yoldaş" koyacağım ev arkadaşı hayvan.
dünyanın en tatlı hayvanları.
görsel
Diablo, keşke onu hiç bırakmasaydım.
görsel
çoğu zaman sinsi olmakla beraber tatlı, meraklı, çılgın, sakar, üçkağıtçı, kimi zaman saldırgan tahmin edilemez bir hayvan.

çok sevdiğim. hatta en sevdiğim.
Istanbul'un içerisinde 100 lerce kedi bulunmasından ötürü filmi yapılmıştır. Yurt dışında çok ilgi çektiği söyleniyor. https://youtu.be/zgYAuo9UYoE
Dünyadaki en güzel hayvan. Kediler özgürlüğüne düşkün hayvanlardır. istendiği zaman değil istediği zaman yanına gelir. Bu yüzdendir ki insanlar nankör der. Kedi uzanamadığı ciğere mundar der
kedi kedi diye başlık açıp durmayın zaten ayrı düştüm kızımdan vallahi oturup ağlayacağım şurda.
köpeklerden daha samimi gelen hayvandır, ülkemizde malum çomar kesim suçsuz köpeklere bile antipati oluşturmuş durumda, ne acı.
(img:#1478766)
Lan pofuduklar ne yapıyorsunuz lan orada, tiplere bak amk tam ısırmalık.
sevmeyi bilirseniz sokak kedilerini de sevebilirsiniz.
insan gibi, başka bir canlının sütünü içebilen canlıdır.
Korkarım. ama yine de dayanamayıp seviyorum. Böyle bi anda bi yerini ne olduğunu anlamadan çiziveriyor. Böyle bakıyorsun noldu şimdi dercesine ifadesizce suratına bakıyor. Böyle bi saniyeden kısa sürede oluyor tüm bunlar. Ama yine de çok hoşuma gidiyor. Bi de şu yavru olanlar yok mu? Offf of hem çile hem de mükemmel.
görsel
Huzur. Her zaman derim kediler nankör değildir, insanlar nankördür.
5 senedir aynı evde tek arkadaşım. Şüphesiz onlarla birlikte yaşamak dünyanın en garip tecrübelerinden biri. Inanilmaz garip varlıklar.
(img:#1489283)
Arkadaşları çağırdı ama izin vermedim. Koca götlüm.
küçüklüğümden bu yana hep çok sevmişimdir. yavrular bulup eve getirmeme rağmen ne kadar ağlasamda annemin hayvan sevmeyişinden dolayı her seferinde dışarı konulan sevimli canlılar. çok ağlardım ama yine de olmamıştı bir kedim. içimde kalmış.
benim için kediler, bunlar gibi olmalıdır.*
görsel
en yakın dostlarımızdandır.

bizleri kendilerine bir nevi hizmetçi olarak gördüklerine inanıyorum artık, kendi rahatları bozulunca dünyanın afrası tafrası, büyük sinirlenişler falan fakat hiç umurlarında olmadan gayet cool şekilde onlar bizim rahatımızı bozuyor...

şu an yatağımda yayılmış yatıyor mesela, rahatsız etmeye kıyamıyorum fakat ben nerede yatacağım? kalk ulen yatağına yat.
topunu taşıyıp ayakkabının içine bıraktıktan sonra çıkarmaya çalışırken türlü şekillere giren garip hayvan.

resmen kendi kendine oyun icat etti. arada bir topu getirip önüme bırakıyor uzağa atayım diye. köpeğin ağzından kurtarmıştık. sanırım itlik bulaştı buna..

Bir de trafikte karşıdan karşıya geçmeyi öğrenebilseler çok iyi olacak.
Tatlı bir hayvan. Evet.