karizma kelimesini 3 boyutlu olarak bizzat temsil eden ,hayranı olduğum hollywood yıldızı.
sağ ayağı biraz sorunlu,doğustan ya da kırılma sonrası yanlıs kaynama sonucu olabilir, ice dogru basıyor sürekli.aksiyon sahnelerinde, kosarken felan cok göze batıyor.
kral aktörlerden sadece bitanesi. ayrıca; (bkz: constantine) , (bkz: street kings)
film eleştirmenlerini her zaman ikiye ayıran yinede hollywood'da varlığını sürdürmeyi başardı ve irili ufaklı 70 filmde yer alan-almakta olan aktördür

özel hayatıyla pek gündeme gelmeyi sevmeyen kişilerdendir. hakkında bildiğim tek şey ölüdoğan çocuğu ve trafik kazasında ölen nişanlısı... hayatını "gündelik" yaşayan parayada değer vermeyen yapısıyla dikkat çekiyor dahaçok. birçok hayır kurumuna bağışta bulunuyor ve matrix filminden kazandığı paranın büyük bölümüyle de dublörlerine motosiklet almıştı...

yakışıklılığı ve karizmasıyla da sadece kadınların değil erkeklerin de ilgisini çektiğini düşündüğüm bu "zamanı durdurmuş" aktörümüzü "seçilmiş kişi" rollerine çok yakıştırdığımızdan mıdır bilinmez üzerinde hep bir "ağır abi" havası var. (bkz: constantine) (bkz: matrix) (bkz: the devil s advocate)

filmlerinden birçok aktirsle (charlize theron, rachel weisz, carrie-anne moss, jennifer connelly, katie holmes, ) çalışmasına rağmen en çok sandra bullockla yakıştırılmıştır o yüzdendir ki ilk filmleri speed'den 12 yıl sonra çektikleri the lake house filmiyle de dikkat çekmiş ve hayranlarını sevindirmişlerdir.

inişli çıkışlı film grafiği olsa da herzaman sevdiğim ve seveceğim aktörlerdendir.
özellikle constantine filmini beğendiğim ateist aktör.
neydi o matrixli günler.
naber neo
erkeği, erkeklik duygularından çıkartacak güzelliğe sahip insan.
zamanın birinde hastası olduğum, çekici sıfatının karşılığı olan aktör.
iki yeni matrix filmi daha çekeceklerini müjdelemiş, işin içinde james cameron falan da varmış. imdb öyle demiş, ne de güzel.
(bkz: yenir ki bu)
gençliğimde idolüm olan adam .
severdim keratayı .
derste hoca sorsada "keanu reeves" desem diye beklerdim .

ayrıca bu aralar aratır kendini , etraftaki beceriksizlere oranla.
kendisi sad keanu olarak anılmaktadır. paparazilere yakalanan son fotograflarında efkarlı hali göze çarpar.

http://izismile.com/2010/...keanu_reeves_42_pics.html
matrixin usta dövüşçü karakteridir. yalnız biraz sinsi ve hilekar bir görüntüsü var matrix serilerinde
rezalet dövüşen tip. plates yapan kadınlar gibiydi.
lisedeyken ölümüne övdüğüm yabancı oyuncu. eh tabi o dönemler baya bir göz önündeydi.
daha çok başarılı prodüksiyonlarla çalıştığı dönemleri özlemiş durumdayız. tabi rol yapma konusunda bir nihat doğan değil.
bugün abimizin 47. yaş günüymüş. doğum gününü kutlar başarılarının devamını dileriz.*
(bkz: john constantine)
benim için, tüm hollywood yıldızları bir yana bu adam bir yana. tarzı, havası diğerlerinden çok başka.
constantine filmi ile büyülemiş kimsedir.
hawaii asıllı imiş.
matrıx ıle daha genıs kıtlelere ulasmıs, fantastık fılmlere en cok yakısan aktor. Constantıne de kendısıne asık olunur. Seytanla pazarlık yapacak kadar yakısıklıdır kendısı.
annesi striptizciymiş. babası da uyuşturucu kaçakçılığı yüzünden girdiği hapisten 2-3 yıl kadar önce çıkmıştır.
şu yer verme olayının film çekimi olduğunu düşünüyorum ya da öyle inanmak istiyorum. yahu sen koskoca keanu reeves'sin, cv'nde matrix, the devil's advocate falan yazıyor ve o ortamdaki bir allahın kulu da şöyle bir omzunun üstünden bakmıyor, her şey doğal seyrinde. kadına yer veriyor falan. tamam versin tabii iyi hoş da burda belediye otobüsüne binse yıkarlar orayı, nasıl iştir. ya da biz mi fazla abartıyoruz hollywood oyuncularını, bilemedim hakikaten. neyse çok uzattım keanucuğum, aynen devam et böyle. öptüm bye.
adamın zirvesi, doruk noktası.
90 kuşağının gözünde kahraman kişi. sweet november ile aşkı, speed ile aksiyonun doruklarını, matrix ile felsefeyi sisteme meydan okumayı göstermiştir. karizmanın zirvesidir.
(bkz: my name is neo)