bugün

Yapım Yılı: 2001
Süre: 119 dk

Oyuncular
Keanu Reeves -- Nelson Moss
Charlize Theron -- Sara Deever
Jason Isaacs -- Chaz
Greg Germann -- Vince
Liam Aiken -- Abner

Yönetmen^^Pat O Connor

Senarist^^Kurt Voelker^^Paul Yurick

Yapımcı^^Elliott Kastner^^Steven Reuther^^Deborah Stoff^^Erwin Stoff

Müzik^^Christopher Young

Görüntü Yönetmeni^^Edward Lachman
çok ama çok merak ettiim ama televizyonda izleyip hayal kırıklığına uğradığım film. müziği (only time) enya ya aittir.
süper bi film.izleyen bütün erkeklerin yarabbim sen bize sara deever gibin karı ver die namaz suresi uydurduğu bi gerçektir.keanu reeves charlize theronun oyunculuğu yanında çok sönük kalmıştır bu filmde
film isimlerini türkçe'ye çevirenlerin kim olduğunu merak etmeye sebep filmlerden birisi. kasımda aşk başkadır ne lan?
aşırı melankolik bir tribe sokan film. hani hababam sınıfının okul boşaltılırken merdivende oturduğu sahne vardır ya, aldırma gönül çalar, duygulanırız her izleyişte. işte bu filmin son sahnesinde yine o tat vardı. yine bi düğüm sanki boğazda. charlize theron sen süper bir şeymişsin. bunu anladım ayrıca. evet. bitti.

soundtrackinin videosu;

http://www.youtube.com/watch?v=kIF0oSx5zEQ&NR
charlize theron'un kasım ayı boyunca keanu reeves'e verdiği filmdir. ancak bu şekilde hayatta kalabiliyormuş. eh napalım saygı duyarız. ayrıca charlize theron'un en tatlı olduğu filmdir.
absürd bir konuya sahiptir, hatta itici bile gelebilir konusu bu filmin. Ama Charlize Theron etkeni var ki, herşeyden öte iyi bir film dedirtiyor. Donuk bakışlı Keanu yine her zamanki gibi, Smallville deki karizmatik Lex Luthor u oynayan Michael Rosenbaum burada gay rolünde. michael rosenbaum bu filmde başrolü çok rahat oynardı aslında diyesi geliyor insanın.
olmaz bu kadar güzel filim denen şaheserlerden biri. ancak sonu o kadar da güzel bitmeyen filmdir.
(bkz: kasımpasa da ask baskadır)
yölendirme öncesi serbest cagrisim *
Geçtiğimiz kasım ayında istanbul'un muhtelif yerlerindeki (yusufpaşa otobüs durağı, saraçhane vs.)duvarlara, yerlere bir zat-ı muhteremin(!)spreyle "Sweet November 2005" olararak yazıp durduğu film adı.
final sahnesi ile izleyiciyi darmadağın eden film.
film boyunca mukemmel bir senaryo izledigimiz ama film'in sonuna geldigimizde beni husrana ugratan ama yinede oyuncuların performansı ve guzel sahneleriyle işi kurtaran film.
türkiye'de çok fazla abartıldığına inandığım film. evet güzel bir aşk filmi olmuş ancak klasiklere girebilecek ya da romance olarak anabileceğimiz bir dalda ilk üçe bile sokamam ben bu filmi malesef. jeux d'enfants ve eternal sunshine of the spotless mind ile aynı temayı işleyen bir film bu kadar tanınıp, diğerlerinin tanınmaması ya bizim şansımız ya da bu filmlerin talihsizliği.

sonuç olarak birçok film izledim sonunda ağladığım ama bu bana ucundan dokunamadı bile..

(bkz: hayvansın rıza)
acikli biten nadir ask filmlerinden. harika bir film diyorum, huzunlenmek isteyenler icin tek geciyorum.
birkaç sene önce izlediğimde, e iyi de niye bu kadar abartılıyor dediğim, aşıkken izlediğimde ise hüngür hüngür ağlatan filmdir. güzeldir, estetiktir.
aslında bu film öyle değildir. Olay şöyle gerçekleşmiştir: Genç kız oğlanın kaslarına yatmıştır ve mutlu olmuştur.Çocukda bunun üzerine "Kasım' da aşk başkadır" demiştir.*.
charlize theron aşırı güzel gelir bu filmde bana. gayette güzel filmidir. ama beğenmeyenlerde azımsanmaycak kadar çoktur.
her ne kadar filmde kadın biraz gerçek dışı yaşıyor da olsa insanda sıcak bir etki bırakıyor, kendini sevdiren bir film.. asıl filmin müziği müthiş enya nın seslendirdiği only time adlı parçayı dinlemeye doyamıyorum..
sonu itibariyle alısılagelmisin dısına cıkarak, filmden cıkıp eve giden herkesin kendi dunyasından birseyler katıp, dusunmeye sevkederken cok guzel ve romantik; ancak ozellikle hatunları, ayrılmalıyız; beni hep iyi hatırla gibi gereksiz triplere sokarken bi o kadar suclu buldugum film.
nelson moss la sara deever'ın bir aylık aşklarını anlatan, son 15 dakikalık bölümü dağıtan süper film. imdb deki oy oranı çok düşüktür *. ayrıca enya nın only time ı da filmin ayrı güzelliklerindendir.
charlize theron'un kendisine bir kez daha aşık ettiği ve mükemmel performanslarından birini ortaya koyduğu duygu yüklü film, özellikle köprü üzerinde dökülmüş yaprakların arasında çekilen son sahnesi iç burkar, yürek kanatır, sevgiliyle her izlendiğinde aynı yerinde bir kez daha ağlatır, her insan evladının özellikle de sevdiceğiyle izlemesi gereken mükemmel başyapıt...
orjinal ismi sweet november olan filmin yönetmenliğini Pat O'Connor üstlenmiştir.başrollerinde Keanu Reeves, Karina Andrews, Charlize Theron, Jason Isaacs, Greg Germann bulunmaktadır.filmin vizyona giriş tarihi 27.04.2001 dir.yapımcı firma Warner Bros tur.film de komedi ve drama izleyicilere güzel ve abartısız bir şekilde verilmek istenmiş ve bundada başarı sağlanılmıştr.
(bkz: http://www.sweetnovember.net/)
Final sahnesiyle tokat gibi çarpan ve charlize theron'un güzelliğiyle unutulmazlar arasına giren bir film. keanu reeves'in matrix'deki rolünden sıyrılamayanlar için başka bir aktör oynasaydı kuvvetle muhtemel daha iyi olabilirdi.* *
charlize theron adlı bir hatunun dünya üzerinde olduğunu bilmemi sağlayan film. güzelliği ile olsun oyunculuğuyla olsun kendine hayran bırakmıştır.
insanın gözyaşılarına hakim olmakta zorlandığı, çok duygusal ve bir o kadar da güzel olan aşk hikayesi filmidir. sera'nın yemek yeme stili de tok insanı acıktıracak cinstendir. sonu acıdır bu filmin, sızlatır.