1. 1.
  vokal tipik ingiliz ama müzik hoş. somewhere only we know isimli parçaları çok güzeldir.
  2 ... disco inferno
 2. 2.
  with or without you adlı şarkıda "vitor vitaaatcuuuu"der.
  2 -1 ... rapter
 3. 3.
  ingiliz gruptur. (bkz: bedshaped) adlı şarkısı çok güzeldir ayrıca klibide çok sağlamdır...
  4 ... pink floyd
 4. 4.
  (bkz: cold play) (bkz: travis) (bkz: star sailor) tadında müzik yapan ingiliz grup. http://www.keanemusic.com adresinden kendilerini yakından inceleyebilirsiniz. yakında yeni albümleri çıkıyor.
  2 -1 ... sfp
 5. 5.
  EVERYBODY'S CHANGING şarkısı 2 sene önceki albümlerinin çıkış parçasıdır
  2 ... city walk
 6. 6.
  2006 itibariyle "under the iron sea" albümlerini de çıkarmış grup. nothing in my way epey iyi parça olmuş. yakalar. bırakmaz gibi.
  1 ... riggo
 7. 7.
  (bkz: emily)
  ... little girl in bloom
 8. 8.
  gizemli bir hava vardır şarkılarında, tıpkı radiohead de olduğu gibi. ingiltere'nin havasından suyundan heralde.
  gayet etkileyici melodiler bestelerler bu bestsellerlar.
  5 ... goliath
 9. 9.
  pek bir sarkısını bilmem ama somewhere only we know cok guzel bir sarkıdır.
  2 ... basketbol
 10. 10.
  ingiliz piyano rock grubudur. ilk adı cherry keane idi ancak sonra keane olarak kısaltıldı. vokal Tom Chaplin, piyano ve geri vokal Tim Rice-Oxley, davul Richard Hughes'tan sorulur. grup ilk olarak 1999 yılında Call me what you like adlı bir single yayınladı, daha sonra 2001'de Wolf at the door adlı single yayınlandı ve 2003'e gelindiğinde this is the last time, eveybody's changing gibi sevilen parçaları piyasaya sürüldü. 2004'te ilk albümleri hopes and fears çıktı ve grup büyük bir başarı yakaladı. piyanoyu ana enstrüman olarak kullanmalarıyla diğer rock grupları arasından sıyrıldılar ve vokalin güzel sesiyle başarıya ulaştılar. son albümleri Under The Iron Sea 2006'da yayınlandı ve şu ana kadar iki klip çektiler. ayrıca bilindiği gibi grupta gitar çalan kimse yok; ancak geçmişte dominic scott adlı bir basçıları vardı. scott 2001 yılında eğitimine devam etmek için gruptan ayrıldığını açıkladı ama bence tom ile arası iyi değildi. * son olarak somewhere only we know, bedshaped, eveybody's changing, this is the last time, call me what you like gibi şarkıları dinlenesidir. bedshaped in klibi de muhteşemdir kendisi gibi...

  grubun myspace adresi;
  http://www.myspace.com/keane
  4 ... headacheda