bugün

Yeni albümlerinde en çok Perfect Symmetry, Black Burning Heart ve Again and Again adlı şarkılarını beğendiğim gruptur.
sevilendir, vazgeçilemeyendir, her şarkısı başka anılara ev sahipliği yapandır.
favori şarkıları "leaving so soon" dur

if you dont need me, i dont need you"

açık net basit ve temiz
this is the last time şarkısını çok sevdiğim ingiliz grup ilk başta herkezin hoşuna gider sonra bayar.
insanın ruhunu okşayan tınılara imza atan sevilesi, hastası olunası şükela grup. yeri gelir huzur verir, yeri gelir bunalıma sürükler.
"r" harfi ni söyleyemeyenler için " kerhane" nin söylenişi. gerçi "r" harfi ni söyleyenlerde "h" harfini çıkartıp "kerane" derler. uzatmayalım baştada söylediğim gibi "r" harfi ni söyleyemeyenlerin söylem biçimi. keane.

(bkz: keane ye gittim)
arasına bi yerine "r" oturtmak türk'lüğümden geliyo...

(bkz: kerane)
ne kadar hüzünlü olursam olayım, bazı şeylerden ne kadar bıkarsam bıkayım moralimi yerine getiren mucizevi grup. dinlerken uzaklara uçma, saklanma isteği uyandıran, yumuşacık bir elin sanki rüyadaymışcasına başınızı okşadığı, bulutların içinde kayboluyormuş hissi yaratan şarkıların sahibi. bütün bunları düşünürken ya da hayal ederken birdenbire bitiveren şarkıların ardından tuhaf bir huzur duygusu çöker insana: hala bulmanızı bekleyen, görmenizi bekleyen bir şeyler vardır bu dünyada.
boslukta suzulen sayesinde sevilen ,dinlenilen grup. *
coldplayvari bir huzur verici etkisi vardır. her şarkısı ayrı güzeldir. ama "this is the last time", "leaving so soon", "bed shaped", "untitled 1" şarkılarının yeri doldurulmaz.
gecenin bu saatinde dinleyip huzurdan insanın gözlerini dolduran şarkılara sahip sussex'li ingiliz grup. buram buram yapmur kokar, gri bulut kokar, lodos kokar, o nedenledir ki efendim kış günü bodrum'da dinlenebilecek en iyi grup. kış ve yağmur ile ilintili diğer grup için (bkz: placebo)
We Might As Well be Strangers sarkısıyla efsaneliğine efsanelik katılmış gruptur.
botafagolu oyuncu.
mayıs ayında yeni albümleri "Night Train" ile karşımızda olacak olan şükela müzikal oluşum.
keane + travis = huzur formülünde yer alan grup.

ben sevdim keane'i
sen de sevmesen
ben de sevmesem
nasıl çıkar bu gruplar
aydınlığa

heuehuehue
slow türü şarkı sevenlerin dinledikten sonra bir daha asla bırakamayacağı,müptelası olacağı ingiliz indie rock grubu.şarkılarını dinlerken kendinizi kuşların cıvıltıları ve denizin su seslerinin geldiği alanda bulabilirsiniz.
nothing in my way
spiralling
again & again
queen'in under pressure şarkısını müthiş yorumlayan grup. sürekli kendilerinden hüzünlü melodileri duymaya alışık olanlar için bu cover ilaç gibi gelecektir. tom'un vokal yeteneğine gerçekten hayran kalmamak elde değil.
insanın rüyasına girebilen bir grupmuş bu. kendileri değil, şarkıları tabii. hatta bizati şu şekilde oldu, gençlerin ilk albümü olan Hopes And Fears rüyamda bir yerlerden çalıyor ama nereden çalıyor kestiremiyorum. ilginç olan noktalardan biri de albümün 1, 3, 5 nolu şarkılarını atlayarak albümü dinliyor oluşum. kendi kendime de "bu şarkıları zaten çok dinledim rüyada da hiç dinleyemem daha az dinlediklerimi dinliyim" diyorum. yani rüyada olduğumun da farkındayım.

böyle bi durum işte.

rüya gibi bir müzik yapan grup mu ne?
huzurun müziğini yapan grup.

yorgun olduğun zaman aç keane'i dinle, pamuk şeker gibi olursun vallahi.
uzun yıllardan beri uykuda olan brit pop u piyano ile süsleyerek son yılların en başarılı ada gruplarından birisi olarak adından söz ettiren sussex li üç kafadar.ilk albümlerinde daha çok ikili ilişkiler, insan ilişkileri, aşk, sevgi temalı parçalar varken, ikinci albümlerinde savaş, ölüm, özgürlük, umut gibi konulardan bahsetmiş, son albümlerinde ise müziklerindeki mükemmel sadeliği, naifliği benim şahsi fikrimce çok da gerekli olmayan bir şekilde çeşitlendirerek daha ulaşılabilir bir noktaya gelmişlerdir.

hamburg song gibi bir şaheseri yaratan gruptur ayrıca.
sadece bedshaped için bile dinlenebilecek grup.
although everybody's changing,ı feel the same.
with or wıthout you şarkısını bir tek kendilerinden dinlemeyi sevdiğim grup.
http://www.youtube.com/watch?v=h3revwWDgSk
hem mutluluk hem de hüzün kaynağı. insanın pat diye televizyonda karşısına çıkınca 32 dişi gösteresi geliyor. yine ingiltere, yine harika müzik.