1. 1.
  kimyasal bilesimi nacl , kristal sistemi kubik , özgül ağırlığı 2.618 , renksiz ,beyaz, sarı, turuncu, kırmızımsı, mor, mavi versiyonları olan, suda çözünmesi kolay olan madde.
  1 ... the kene
 2. 2.
  türkiye de en büyük rezervi çankırı da olan cevherdir. üretimi milattan önceye dayanmakta olup yeraltı madenciliği ile üretilir. iyotlu tuzdan çok daha sağlıklıdır. tadında da en ufak bir değişiklik yoktur.
  1 ... fewzi1907
 3. 3.
  hüsamettin koçan'ın çankırı tuz fabrikasında açtığı tuz tadı adlı sergide sanatsal olarakta değerlendirilebileceği gösterilen maden. lamba yapımında da kullanılmaktadır. içine bir lamba konulmasıyla ortama eksi iyon kazandırmaktadır ve bunun da üst solunum yollarına bir çok faydasının olduğu saptanmıştır. ülkemize himalayalar'dan çıkarılan tuzlarla yapılmış olarak ithal edilen bu lambaların aynısını çankırı'dan çıkarılan tuzlarla da bulunabilmektedir. yerli malını desteklememiz gerekiyor.
  1 ... tifosi
 4. 4.
  balık hastalıklarında mantar ilaçla beraber ayrıca yemek yaparken kullanılan,gölden çıkarılan katıksız tuz.
  ... ananidaalgit
 5. 5.
  denizden değil,kayalardan elde edilen kara kökenli bir tuzdur.dövülerek ya da sofra değirmenlerinde öğütülerek tüketilmelidir.bedendeki ısıtıcı ve ödem yapıcı etkisi deniz tuzuna göre daha azdır.piyasada satılan her kaya tuzu kaliteli değildir.alırken rengi açık olanları almak gerekir.
  ... rojber
 6. 6.
  özellikle yoga dediğimiz harekatın vazgeçilmez unsurlarından biridir kaya tuzu. sıcak suyun içine kaya tuzu konur. ayaklar sıcak sudadır. kaya tuzlu sıcak su toprak görevini üstlenip vücuttan ayaklar yoluyla günün tüm gerilimini alır.
  ... dcle
 7. 7.
  Kaya tuzu, milyonlarca yıl önce doğanın tertemiz olduğu bir zamanda oluşmuş, üzerinde birikmiş toprak tabakası altında, hiç kirlenmeden korunmuştur. En temiz tuz kaynağıdır. Deniz ve göl tuzları gibi ağır metaller ve benzeri maddeler içermez.
  ... tosovale
 8. 8.
  son yapılan açıklamada içerisinde kanserojen maddelerin olduğu söylenen tuzlardır. bu maddeler ise plütonyum, Talyum ve radyumdur. Kaya tuzlarının sağlık üzerinde olumlu etkilerini gösteren hiçbir bilimsel yayın bulunmamaktaymış.

  http://www.haberturk.com/...e-kanser-yapan-talyum-var
  -1 ... dalgamaya
 9. 9.
  Sağlık üreten tuzdur. Evet.
  ... aydin oglu
 10. 10.
  daha sağlıklı olduğu yalanmış.

  http://www.posta.com.tr/k...a-kanmayin-haberi-1229370

  kristal olanı ömür uzatıyormuş.

  https://www.mynet.com/can...ini-acikladi-110103588142
  1 ... true