bugün

Şarkıyi açar ( sözlü olursa daha iyi olur ) onu söylemek arkadaşlarınızla yapın daha zevkli olur.
özgüven isteyen hede. sanırım ben kaybediyorum.
hayatımda denemişliğim yoktur fakat gözlerimi kapatıp hiç kimseyi sikelemeden bağıra çağıra saatlerce şarkı söylesim geldiğinde hazırda olsa ne güzel olur.

tanım: şarkının orjinal müziğine solistinin dışında birinin vokal yapması.
Ismail yk lisi 10 numara olur.
Hayatta ki tek eğlencem. Bunun asil zevki tek yapınca çıkıyor.
(bkz: arkadaş seçiminin önemi/#23990562)

Arkadaş grubuyla yine yeni yeniden karaoke’ye gittik. Başka da bir halt da bilmiyoruz zaten. Öyle tiyatroya gidelim, ne bileyim opera izleyelim falan yok, kaldırmıyor bizimkilerin bünyelerini böyle elit sosyalleşme çabaları.

Neyse efendim, millet şarkı söylüyor, biz de kendi çapımızda milletin sesiyle dalga geçip eğleniyoruz falan. yemin ederim böyle seviyesizlik görmedim. Liseli ergen triplerindeyiz zaten, bir hal bir tavırlar. kimse bizi anlamıyor yha. *

Bu aralar kendi kendime mırıldandığım bir şarkı var. O çalmaya başlıyor. Alkol kullanmıyorum ancak bünyemde doğuştan gelen bir sarhoş özgüveni var.

Arkadaşlar bir iki ısrar ediyor, ortam kalabalık değil, çıkıyorum sahneye.

Sahne deyince şimdi gözünüze stadyum konserleri gelmesin, olaya öyle girdim gibi geldi sanki.

Şarkı söylemek için küçükken sandalye tepelerine çıkan çocuklar gibi hissediyor kendini bünyem. Hareket alanım o kadar...

Şarkı söylemeye başladığımda bambaşka bir insan oluyorum. Emel sayın özgüveni, yıldız tilbe kıvraklığı sarıyor bünyemi. Sanırsın senelerdir sahneye çıkıyorum.

Başlıyorum şarkıyı söylemeye.

--spoiler--

Meyhaneler sen, içtikçe biten ben
Senden vazgeçersem haram olsun
Tüm kadehler sen, kırılıp düşen ben
Beni mahveden sen, helal olsun

--spoiler--

Neyse az önce bir tanesi mail atmış. Arkadaşınızı iyi seçin bak gençler, benim gibi yapmayın. Pislikler. Videoya çekmişler beni.

Allah’ım deminden beri izliyorum. bu ne öz güven. Bu ne biçim şarkı söyleme tarzı, az önce kova yapmışım gibi. Yıldız tilbe kafası yaşamışım resmen sahnede. Yazıklar olsun bu sahneyi ölümsüzleştiren arkadaşlara.

Evladın olsa kundakta boğarsın, yani o derece de sevimli bir insandım halbuki ben.
her yıl bahar şenliklerinde, üniversitede bunun sahnesi kuruluyor.

cd'lerin arkalarında şarkı listelerine baktım. linkin park veya metallica'yı görsem atlayacağım o sahneye bir gün. sonra herkes etkilenecek, bir sürü müziksever arkadaşım olacak.

(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
hafif bir şey içerken çekemiyorum. sinirleniyorum bir süre sonra.

kafalar iyiken havasına giriyosun ama.
Japonca kokenli bir sözcüktür.
Karaoke kelimesi kara orkestranın kısaltılmasıdır. Kara ise Japonca'da boş demektir.
bet sesimle yapmaktan en çok keyif aldığım şey.
Karaoke kelimesi kara orkestra'nın kısaltılmasıdır. Kara ise Japonca'da boş demektir.
Karaoke kelimesi kara Orkestra’nın kısaltılmasıdır. Kara ise Japonca ’da boş demektir.
evde hiç kimse yokken yapmayı sevdiğim hede. kendi sesime bakıp gülüyorum. beyle.
sen olsan bari söylerken kendimi dünya starı gibi hissediyorum.

Tişikkirler aleyna tilki.
Şarkı okuma Özürlü insan işidir. Evet.
(bkz: puhaha)
2 hafta kadar önce iş vesilesiyle kaldığım otelde bir gece yorgunluk ve stres atmak için coşup el attığım atraksiyon. ortamdaki seyirci de beğendi sanırım, epeyce alkışladılar.