1. 1.
  japonyada halen çok yaygın olarak yapılan bir eğlence türüdür. japonların müzik alanında bir türlü gelişememelerinin bir nedeni ve ayrıca bir sonucudur. Japonyanın kendi sanayisini oturtma evresinde yurtdışından teknoloji satın alması ve ülkesine getirip bunu taklit ederek geliştirmesi aşamasında müzikte aynı başarıyı yakalayamayıp sadece taklit etme kısmında kalmasının ismidir.
  2 -1 ... devedikeni
 2. 2.
  ortaya konulan performansin ne kadar kotu veya iyi oldugunu, ne soyleyenin, ne de dinleyenlerin taktigi, genel olarak herkesin eglendigi (iki birayla daha da iyi gelen) komik bir aktivite. turkiye'de de yayginlasmaya basladi.
  1 ... notdolllab
 3. 2.
  realtek de sesi inceltip kalınlaştırmaya yarayan gayet güzel seçenek. ince ses tonunda +4, kalında ise -4 kademesiyle beni benden almıştır. a new day has come adlı parçayı celine dion'un ağzından dinlemekten sıkıldığınız anda alın -4 kademeye, cher söylesin sizin için. orjnal cover olarak. *
  2 ... en bedevi c
 4. 3.
  çinlilerin tek eğlence şekli, karaoke esnasında küçücük bardaklarla biralarını içerler ve anında sarhoş olurlar. o keyifle en sevdikleri yiyecek olan tavuk ayağını sipariş verirler...çatur çutur onu yerler ve bir karaoke macerası daha biz türkler için mide bulantısıyla sona erer.
  3 -1 ... nada
 5. 4.
  son derece eğlenceli bir etkinlik. şöyle ki seçersiniz söyleyeceğiniz şarkıyı, çıkar karşınıza sözleri, alırsınız elinize mikrofonu, o iğrenç sesinizle şarkıya eşlik edersiniz, kimi zaman rezil olur, kimi zaman vezir olursunuz ama cesaret işidir karaoke suspus oturmadan eşlik ederseniz şarkılara tadı çıkar.
  1 ... invincible
 6. 5.
  zamanla aliskanlik yapan bir aktivite; ilk gittigimde 3 kisi oldugumuzdan sarkilarin yarisi japonca oldugundan pek eglenememistim hos ingilizce sarkilarla kizlara yavsaklik yapmayi da unutmadik ama yine de eglenememistim ha 2. gidiste onyargim vardi zaten eglenceli degil diye ama bu sefer partyworld isimli 8 katli bir karaoke center\'a gittigimiz ve yanimizda 11 kisi daha oldugu icin gayet eglenceli oldu hatta la bamba performansi ile kariyerimin zirvesine ciktigimi soyleyebilirim ha neymis o zaman kafa adamlar oldugunda eglenceli olabilen bir aktivite imis..
  ... robert terk
 7. 6.
  sarkı soyleme hevesiyle ortaya atılanların, sark basladıktan sonra mal gibi kaldığı olayın ta kendisidir.
  * *
  1 ... alayinaisyan
 8. 7.
  eğlenceli bir aktivite. evden oturduğunuz yerden de yapabilirsiniz.

  http://www.youtube.com/watch?v=ziPkJmKeUV0+
  1 ... simitci kahveci gazozcu
 9. 8.
  (bkz: karaokeparty)
  ... kalem fetisisti
 10. 9.
  Didim' deki ingilizlerin en bayıldığı şey. Saatlerce uğraşıyorlar karaoke ile kafelerde. ingiltere' de yok galiba karaoke.
  1 ... ruzgarlibayirdakibarokcicegi