bugün

Doğal güzelliğin tanımı olan, güzel ülkenin güzel bölgesidir.
insanı, doğası, yemekleri, şivesi herşeyiyle aşık olduğum güzel ülkemin güzel yöresi. *
Bu yöredeki insanlar kendi çarelerini kendileri üretirler, oturup da devletten kimse bir şey beklemez. Evine giden köprü mü yok? Gider iki üç tahta bulur tahtadan köprü yapar belki çok çok sağlam olmaz ama yapar sonuçta çözüm üretir, sen de orada oturup "huuahahah tahtadan köprü mü olur" diye gülersin pişkin pişkin çünkü gerizekalısın. Okulun çatısı mı yok? Herkes kendi çatısından bir kiremit söküp okulun çatısını inşa eder. Yol mu yok? Gider düzenek kurup havadan ilkel teleferiklerle ulaşımı sağlar, evet belki sana komik gelir ama sonuçta bir çözüm üretilir. Evin dağ başında olduğu için devlet elektrik mi vermiyor? Gider dereden bir kısım suyu kullanıp düzenek kurup kendine elektik üretir. ... daha çok örneği var bunların, gelin doğu karadenize görün.

Kendinizi çok yüksekten görüp pişkin pişkin yorumlar yapacağınıza "ben bu hayata ne kattım, ne meydana getirdim" diye bir düşünün. Ondan sonra oturup millete laf yetiştirin.
(bkz: neal ascherson) un mükemmel bir kitabıdır . Ayrıca 19 yıl yaşadığım mükemmel bir güzellikteki bölgedir .
apolas lermi'nin santa albümünde mustafa suphi'ye ithafen seslendirmiş olduğu eserinin adıdır.

müthiştir.
gidip yerleşmeyi en çok istediğim coğrafyadır. en azından doya doya gezmek isterim ama nerdeee.
çırpınırdı karadeniz bakıp türkün bayrağına...
sözde milliyetçilerin oturduğu yer. milliyetçilikleri cüzdan milliyetçiliği olmuştur.
yeşil ormanlarla kaplı güzel şehirlerin bulunduğu bölge.
Içeririsinde ktü(karadeniz teknik üniversitesi)yü barındıran kendine has iklimi ve coğrafyası olan ülkemizin nadide bölgelerindendir.

Not:ağır şivesi vardır.
Türkiyenin cennetidir .
insanları cefakar olan yer. güneydoğuda şartlar zor diyenler karadenizin dağlarını, dağ köylerini gezdiler mi acaba?
vatana ihanet etmeyen milliyetçi insanların yasadıgı kürt istilasından kurtulursa daha da harika olacak türkiyenin cennet bölgesi.
Denize girmesi akdenizden daha keyiflidir yüzme bilenler için. Deniz daha kıyıdan derinleşir, her yerde üstünden atlanacak kaya vardır ve az kişi suya girer çok temizdir. serinliği de cabası. dalga olayı ise öyle böyle değil. daha akdenize mi giderim amk çarşaf gibi o ne.
Gitmek istiyorum oralarda beni çeken bir Şeyler var.
Hey gidi Karadeniz.
Hayalimde yaşamak istediğim; düşüncesiyle dahi huzur bulduğum tek yer.Gitmeden görmeden dahi hayal kurabildiğim yer.
her ne kadar kürt olsam da ekmeklerini, tereyaglarini, balik kulturlerini, lazca $arkilarini seviyorum. ve laz bir hatun almayi du$unuyorum.
türkiye’mizin cenneti.

karadenizlileri çok şanslı buluyorum böylesine güzel bir memlekete sahip oldukları için.
Aşık olunan bölge.. Taa küçücükken vuruldum ben buralara.. Karadenizli olmama ragmen..bir karadenizli bulsamda muradına erdi desinler..
türkçe konuşan kafkasya halklarınının çorli morli dediğide duyulmuştur. zannedersem çorli kara demek e haliyle morli de deniz oluyor.
Üç limanı olan deniz.
Temmuz.
Ağustos.
Sinop.
Dalgalarını özlediğim. Canımı vereceğim. Dünüm, bugünüm, yarınım.
türkiyenin en güzel bölgesi.
Jude law filmi. Blacksea filmin original adı ama başlık açmaya erindim. Denizaltı filmi ama iyi bir örneği değil. Ha çok mu kötü değil. Yoklukta gideri var.
Bir de yazmayı unuttum filmde az da olsa trabzon Samsun muhabbeti geçiyor. Trabzonda donanma üssü varmış mesela ama ben hiç bilmiyorum. Trabzonlu yazarlar dogrulayabilir belki.

Define arama konulu denizaltı filmi.