bugün

BiLiMSEL OLARAK KABUL EDiLEN TEK PARANORMAL OLAYIN GERÇEKLERE SADIK KALINARAK ÇEKiLMiŞ FiLMiN ADI.
The Entity (1982)TÜRKÇE
FiLMiN iNGiLiZCE iSMi VARLIK AMA AFiŞLER KARABASAN OLARAK BASILMIŞTI.

NETTE VAR MIDIR BAKMADIM AMA BULURSAMNIZ SEYREDiN,ABD KÜLT FiLM ARŞiViNE GiRMiŞ.
kbb ye git. sonuç yoksa eeg çektir.karabasan senin bilinçaltın korkuların.

uyku apnesi.
her gece geri sayımda uyanırım.
Bugün bana gelmiş olan illet şey. Yorganımı sanki kapatıp elleriyle boğmaya çalışıyor hissine kapıldım. Besmele çektim üstümden bir yük kalktı normale döndüm. Siyah ve dumanlı pislik mahlukat rahat bırak beni.
türk milletinin geleceğine gece gibi çökmüş arap dölleridir.
görsel
Tuhaf bir uyku eylemi. Geldiğini sandığın şey gerçek değil ama felç oluyorsun. Tuhaftır gerginlik yaratır.
Tuhaf bir uyku eylemi. Geldiğini sandığın şey gerçek değil ama felç oluyorsun. Tuhaftır gerginlik yaratır.
Bilimsel olarak uyku felci.
Kıpırdayamıyorsun, konuşamıyorsun.

görsel
uyku felcine olması gerekenden fazla anlam yüklenince verilen isimdir. lan uyanamıyorsun işte.
Bu başlığı gördüm ya 2 3 gün içinde uğrar.
kara basma iz olur,
güzellerde naz olur.
1 kere yaşadım ben bunu. ayak bileğimden tuttu, sesimi çıkaramadım ve kurtulmak için çabaladım. ayağımı kurtardığım anda o hızla yatak başına ayağımı vurdum. tırnak kırıldı ve kanama başladı. o hiddetle yataktan fırlayıp, koridoru geçip mutfağa koştum. ışığı açtım. ayağıma baktım kanıyor. tekrar banyoya koştum ve yıkadım bantladım falan.

ama o gerçekliği cidden anlatamam. tensel temastan çok daha güçlü bir histi bu. bileğimi öyle bir kavramıştı ki bildiğin yatakta dört döndüm kurtulana kadar. gerçekliği o kadar fazlaydı ki bunu kelimeler ile ifade etmek zor. şöyle söyleyeyim birinin elini sıkıca tuttuğunuzu düşünün he işte bu tutuş o bahsettiğim temasın yarısı kadar bile olamaz.

ben o gece yatak başına tekme salladım. refleks olarak. belki yatağın başka yerine sallasaydım o tekmeyi bacağım kırılacaktı. hem de bir değil, birden fazla noktadan. bu tarz şeylere inanmam. ama bunu yaşadım.
Bilimsel olarak uyku felcidir. Ama başka birşey de olabilir.

görsel
Türk mitolojisindeki bir kara iyedir. Yani kötü ruhtur. Anadoluda ismi çok geçer. Uyku felci olarak bilinen olaya karabasan deriz.
görsel
Türkiye'nin çizgi romanda ilk süper kahramanı. Fantastik- korku kategorisinde Sınırlı seri olarak dört sayı yayımlanmış.
Dört sayıyı bu hafta ikinciye okuyorum, çizgileriyle, diliyle, hikayesiyle gayet hoşuma gitti.

Hediye eden sevgili'ye teşekkürler.
Kar yağsa da katır kutur bassam.
kısa boylu nazgul. ışığı açık yattırır.
Geceleri uykudayken insanların üzerine çıkıp oturan ruhani varlık.
O geldiğinde hiç kıpırdayamazsınız.
Anasını sikiyim. iki gün önce buradaki entryleri okudum dün akşam ilk defa başıma geldi, uyku felci olduğum kafama dank edince büyük bir korku ile uyandım.
Geceleri uykunun en tatlı anında musallat olan varlık.
Bir kere uzun kızıl saçlı olan yakaladı beni. Kıpırdayamadım. Gücümü toplayıp tükürük attım suratına. Sonra besmele çektim. Kaçtı gitti.
(bkz: uyku felci) olayının halk arasındaki adı ve batıl inanç.
geçen sene bu olayı çok yaşıyordum hatta bir gecede art arda 4 kere bile olduğu oluyordu nedense bu sene neredeyse hiç olmuyor.
2 gecedir musallat olan şerefiz. Yine gelecek diye uyuyamıyorum.
--spoiler--
görünmeyen varlıkların garip bir tonda konuşarak benimle dalga gectikleri.
--spoiler--

yil olmus kac arkadasim birak bunlari.
ya kilolusundur ya mide fitigin vardir.ya da burun geniz etin kemik egriligin vardir.uyku apnesi ya da baska bir rahatsizligin.
nefes alisveris sekteye ugrayinca kabus gorursun.bilinc altinda dini korkular var onlar da kabusun o sekil olmasini sagliyor.

mesela ben geniz burun eti bademcik her seyi aldirdim kazidilar resmen kilolu da degilim ama yine de yasiyorum.neden ruhi durumum iyi degil sikintili bir adamim.

yastigini yukselt duz yatma.duz yatinca bir sey geliyor anlama nefes yolu duz yatinca kisitlaniyor.gece yemek yeme.ha gece yemek yiyince cin gelmiyor oyle anlama.mide doluyken baski olusuyor.
(bkz: kara basma iz olur) türküsünü pek severler.