bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    kahve ile kaynaşması çok lezzetli ve keyiflidir
    3 ... panapa
  2. 2.
    alkol oranı yüksek içki
    2 ... kısmetsiz
  3. 3.
    rusların çok sevdiği bir içecek.
    2 ... gothic evil
  4. 4.
    küçük şişelerde satılanlarına cep kanyağı denir.
    ... grup vitamin
  5. 5.
    aslının konyak olduğu, kanyak tabirinin bir içki sofrasında kafası kıyak bir atatürk ten geldiği rivayet edilir. ancak doğruluk derecesi tartışılır tabi (keşke ben de o çilingir sofrasında atatürk ile kafayı çekmiş olsaydım da şu başlığın altına sağlam bir entry girmiş olsaydım)
    1 -7 ... ditty
  6. 6.
    bir yudumu bile içinizi ısıtmaya yetiyormuş meğer. çok masum bir içki. şişesinin şekli de harika. biraz kanyak biraz sevdiğinin gülümsemesi. içinizi ısıtmanın en iyi yolu budur. bak yine içesim geldi ..
    1 ... rabbit
  7. 7.
    içtiğimiz kanyak
    mezemiz kaymak
    sen kimin yarisin yavrum
    her yanın oynak

yukardaki şarkıya da ilham vermiş sert içki.
    2 ... zargana
  8. 8.
    şu an içtiğim şey, 2 . şişe itibari ile el uyuşukluğu yapar. içtiğim cep kanyağıdır da beden cebe sığmaz. cebe konulası şeydir lakin cebte durduğu gibi durmaz. fonda yansılamar vardır ney üfler, mey gelir. neyzen teyfik buyurmuştur akla o gelir.
    2 -1 ... anti
  9. 9.
    atamızın kanyak adını uygun bulduğu, esasnda doğrusu konyak olan içki ismi...

konyağın insanın içini ısıtmasından dolayı kan yakan anlamında kanyak denmiştir.
    1 ... gonul diyorum akil diyorlar
  10. 10.
    yazın ortasında almak istediğinde insanın yüzüne deli görmüş gibi bakılmasına sebebiyet veren, yüksek alkollü içki.
    1 ... lilith