bugün

kuşların uçmasını sağlayan,
tavuğun olup da kullanamadığı için dalga geçilmesine vesile olan,
insanın takıp uçma girişiminde bulunduğu,
en çok tinkerbell'e yakışan estetik uzuv.
uçakların olmazsa olmazı
bayanların kullandığı pedlerin bir parçası
kartal tibet'in oğlunun adı.
(bkz: kanat atkaya)
mangalı süper olan, cızır cızır cızırdayan tavuk organı.
(bkz: olsa da yesek)
benim ve kazım abinin soyadı.
yiyecek olarak piknigin vazgecilmezlerinden biri
merkezi eskişehir'de bulunan otobüs firması.şoförleri afyon eskişehir yolunu ezberledikleri için yola bakmaktan ziyade etrafa el sallayarak otobüsü kullanırlar.
uzay hepari ile zeynep tunuslu nun oğlu.
iki yaz önce bir tatil köyünde animasyon olarak hazırlanmış aslan kral gösterisinde, simba yı oynayan şirin ve yetenekli çocuk.
zeynep tunuslu nun babasız kalmış bir yavru aslanı canlandıran oğlunu izleyişi ve gözyaşları da sarsıcıydı.
kazakistan'da cok bilinen erkek ismi.
Bilkent Üniversitesi 'Türk Edebiyatı Merkezi'nin Haber Bülteninin adı.
http://www.bilkent.edu.tr/~kanat/
pusula yayıncılığın 2003'ten itibaren genel okura
yönelik kitaplarını, 'kanat' adı altında yayınlamaya
başlamasıyla ortaya çıkan yan kuruluş ki
en çok satan yazarı osman necmi gürmen*dir.
http://www.kanatkitap.com/
http://www.kanat.com/
apayrı albümünden hande yener'in.

önyargı, duymadan dinlemeye sürüklüyor insanı ya hani istemdışı.. ah bi de şu bomboşken çokbilmişliğimiz yok mu, gül gül ölünesi. neyse işte. gecikmeli bi buluş benimkisi. bu durumda, "geç olsun temiz olsun" demek yerinde olacak galiba klişe de olsa.

hasılı; çok şık şarkı.

sözleri yukarıdaki bi entryde yanlış yazılmasaymış daha iyiymiş tabi. olsun değil.
uçmaya anlam veren organ yada parça. *
1) uçma organı.
2) louis de funes'in başrolünü oynadığı bir claude zidi filmi. 1970'lerin atmosferini yansıtan bir komedi filmidir.

--spoiler--
her yıl en az 1 milyon adet basılan "duchemin rehberi"(fransa'daki restoranları değerlendiren ve verdiği yıldızlarla onları rezil de vezir de edebilen ünlü bir katalogdur filmde)nin yöneticisi duchemin'in maceralarını anlatır. bir yandan yaşlandığı için yerini (gönlü asıl sirk oyunculuğunda olan) oğluna devretmeye çalışan işi başından aşkın mösyö duchemin, bir yandan da kaliteli restoranları ele geçirip kötü hazır yemeklerini servis eden mekanlar haline getirmeye çalışan gizli kapaklı işadamı tricatel ile mücadele etmek zorunda kalır.
--spoiler--

gördüğüm kadarıyla filmde kullanılan birçok espri, aynı dönemde (1970'lerin sonları, 1980'lerin başları) müteakiben çevrilmiş türk komedi filmlerinde de aynen kullanılmış, belki bu film ve benzerlerinden esinlenilmiş.
kuşların uçmasını sağlayan; tavukların uçmasını sağlayamamasına rağmen insanların doymasını sağlayan organ.
çevremde gözlemlediğim kadarıyle 2000'li yıllardaki mangaldaki tekeli, yoğun sucuk reklamları ve köftenin atağa kalkmasıyla kırılmıştır.

Önümüzdeki günler neler getirir but atağa kalkar mı, pirzola eski günlerine döner mi bilemiyorum.

balıktan umudum yok ama...
Kebapcilarda yapilan kanatlarin o muhtesem mezeleri cok guzel. Kanatlari mezeleri ve yaninda gelen pilavi ve salatasi icin aliyorum, kanatlarinida yemiyorum. Iyy yanik yanik.
Emir kipinde bir cümle.
görsel
mangalı güzel olur.
tavukların en lezzetli yeri.