1. 1.
  genelde doğu illerimizde yaygın olan ve iki aile fertlerinin geçmişte muhtemelen ya kız yada toprak davası sebebi ile işlenmiş bir cinayetten dolayı habire birbirlerini telef etme hali.
  1 ... sıçtırtma lamasına
 2. 2.
  "önce biri başka birini öldürüyor, sonra o öldüren kişiyi başka biri öldürüyor, sonra onu da bir başkası, o başkasını da bir başkası, başkası, başkası, başkası" ne mantıksız bir entry değil mi? işte kan davası da böyle bir şey.
  1 ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  direk "intikam" ana fikri üzerine kurulu tehlikeli bir hadise. kanlı bir türk geleneği.
  ... double cross
 4. 4.
  gun itibariyle kendini su sekilde gostermistir.
  (bkz: 4 mayıs 2009 mardin düğün saldırısı)
  ... dalton ana
 5. 5.
  ömründe görmediğin bir akrabanın hıncının senden çıkarıldığı olaydır. 2009 türkiye'sine hala görülen olaydır demiyorum; çünkü biliyorum ki 2200 türkiye'sinde hatta mars'ında görülecek olan ve cehaletin-beyinsizliğin ulaşabileceği kuşkusuz en üst nokta olan bir kangrendir. afedersiniz ama bir bok olmaz bizden.
  1 ... pulemjot kalashnikova
 6. 6.
  yer yer terörizmden bile daha fazla can almaktadır. 21. yüzyıl türkiye'sine bu tarz ilkel şeyler yakışmamaktadır. ülke olarak bu meselenin üzerine eğilip tüm kan davalarını ortadan kaldırmamız gerekmektedir. bunu yaparken özellikle diyanet işleri başkanlığından faydalanılmalıdır.
  ... yalan soylemeyen yalanci
 7. 7.
  bugün de urfa'da 4 kişinin canına mal olmuştur. yatırımını silaha, aşirete yapanlardan başka da bir eylem beklenemez zaten.
  ... aristo socrates ve smile yk
 8. 8.
  sanırım son meyvesi.

  http://www.hurriyet.com.t...ndem/17672423.asp?gid=381
  ... dogumgunu
 9. 9.
  sayın kılıçdaroğluna göre 'tahliyelerin reddi' dir.

  http://www.kanaldhaber.co...undan-aciklama-19549.aspx
  ... ikikisidenbiri
 10. 10.
  kan davası
  ... jimmy tudeski