bugün

Vokalin fazla önce çıktığı, gerisi çok hoş olan cem köksal şarkısı.
sozleri soyledir:

bir gergin tatsiz an yuzunden
yiktik yillarca ordugumuz duvari
cok cabuk gecti sanki zaman
hiç gorme sansim olmadi

bir tuz tanesiyle
esitmis aski bulma sansi
sonsuzluga bedel
anilari bende sakli

gecer gider sanmistim
hic durmadan oylece

kalbim bombos
birak askini oraya son bir defa
kalbim bombos
sen saril boynuma ben hic bakmasam da

derin mavi bir yaz gecesinde
buldum kendimi yapayalniz
cok uzak degil daha dun seninle
konusmustum hic hesapsiz

gecer gider sanmistim
hic durmadan oylece

kalbim bombos
birak askini oraya son bir defa
kalbim bombos
sen saril boynuma ben hic bakmasam da
Bir kıza yazmak isteniyorsa yollanabilecek şarkı**
(bkz: aşık olamamak)
"bir tuz tanesiyle eşitmiş aşkı bulma şansı"

türkçe rock ya da metal yapılır mı sorusunu tek bir cümleyi böyle güzel notalara oturtarak yanıtlayan süper şarkı.
(bkz: kalpsiz)*
cem köksal isimli şahsiyetten haberdar olmamı sağlamış,iyikide sağlamış şarkı."derin mavi bir yaz gecesinde" dinlenilesidir.
cem köksalı tanımamı sağlamış * * * harika şarkı.
klibinin sonunda cem köksalın gitarını fırlatıp attığı müthiş şarkı.**
Sevgilim yok anlaminada gelir...
cem köksal in cok güzel sarkilarindan biri* insanin kalbi bosken dinlenmesi sakincali olabilir.
murat ilkan'ın murat ilkanlığını gösterdiği sarkılardan biridir. cem kösal'a helal olsun.
dargın çiftlerin barışması için bir adım teşkil edebilcek olan şarkı.

++bu şarkıyı urfa'da askerlik yapan nişanlıma gönderiyorum
eğer ipod veya mp3 playerdan falan dinliyorsanız, bu şarkının ardına sert, metal bir şeyler koyun. yoksa araba çarpma ihtimali yüksektir.
Dinlemekten hiç bıkılmayan, dinlerken insanı çok uzaklara götüren harika bir şarkıdır. Bu şarkının anlamı belkide bu sözlerinde saklıdır.
^bir tuz tanesiyle esitmis aski bulma sansi^
insanın kalbi gerçekten bomboşken, orada kimsecikler yokken bağıra çağıra söylemek isteyeceği cinsten bir şarkı.
yağmur var denizlide. yazıcıoğlu parkı'ndaki gölete düşen her damlada daha da anlam kazanıyor bu şarkı.

adıyla ironik bir şarkı bu. kalbinde biri olmayan adam dinlemez bunu. anılar acılarla kardeş; o da benim en büyük sevgilim..
bu şarkıyı murat ilkan'dan gayrı aynı ses tonuyla ve aynı kalitede söyleyebilecek ikinci kişi ancak ve ancak ibrahim tatlıses'tir. yani murat ilkan, o derece mükemmel bir vokaldir. saygılar murat ilkan ve tabii ki saygılar cem köksal*
hayat boyu bana eşlik edecek başucu şarkılarımdandır. cem köksal'ın gerek gitar; gerekse de vokal performansı son derece etkileyicidir. hiç dinlememiş olmak ciddi bir noksanlıktır.
vokalin ve müziğin etkisiyle, eşlik edicem derken insanın ciğerini parçalattıran, içini kanırtan, tüketen mükemmel cem köksal şarkısı.. an itibari ile yine beni benden almış, haykırttırmış..
hiç hesapsız konuşulan bir dün ( daha eski bir zamanda olabilir) den sonra dinlenilmemesi gereken şarkıdır. o an konuşulan dilden, bakılan gözlerden ve tepki belirten ellerden öc alma hissini harekete geçirebilir.
'' kalbim dopdolu '' cümlesinin tam tersi anlamı içerir. a.q.
cem köksal ın sesine en çok yakışan şarkı.
bu şarkıyı çok sevmemin yanında nedense kalbim bomboş denince aklıma hep ayla dikmenin anlamazdın şarkısı gelir.
kalbim bomboş kaldı sanma
acılar geçer zamanla
aşka tövbe demem ben
görürsün sevince yeniden.
ansız ayrılıklara yakısan bir şarkıdır.
"cok uzak degil daha dun seninle,
konusmustum hic hesapsiz..."
kalpsizlikten çok uzak, en asil duyguların insanlarına hitap eden bir şarkı.

bir anda biticek bir şeye kızgınken, söverken, ben sana bakmasamda sen bana sarıl diyebileceke kadar aşıktır.

-zaten aşkta onur olur mu?

-aşkı tanımlayamadım ki ne olur ne olmaz biliyim.
(bkz: kalbim bombok)