bugün

görsel

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, sis nedeniyle piste inmekte zorluk çeken bir uçakta sesli olarak gülen kadınlar hakkında yaptığı yorumla yine gündem oldu.

"Bir uçağa bindik. Nasıl gülüyorlar nasıl gülüyorlar. Erkek de gülse ayıp da, insanların içinde nasıl gülüyorlar... Hiç mi akılları, dertleri yok. Hiç mi ölümden korkmuyorlar" gibi ifadeler kullandı.

https://onedio.com/haber/...a-olacak-is-degil-1198182
Bence kadın-erkek hiç kimse yüksek sesle bağırıp, çok komikmiş gibi kahkahalarla gülmesin. Gerçekten rahatsız oluyorum, öyle ortamları sevmiyorum, çok başım ağrıyor.
yanlış adam doğru tespit çok haklı konuşmuş.

kadınlar ince espriden, edebi nezaketten yoksun yaratıklardır şaka yapamazlar mizah üretemezler dolayısıyla erkekler gibi gülemezler de ha gülerlerse bu kesinlikle cinsellikle ilgili bir şeydir kahkahaları dışarıya bir ima yapmaktır.
gülmek allahın verdiği nimettir cübbeli bey ya da yobaz bey.
Bu kadınlar yok olsa islam da bitecek demek.

Tamamen kadınların nasıl yaşamasına kafayı takmış durumdalar.
hahaha insanlar derken erkekleri kastediyor, orada bile bilmeden zihniyetini belli ediyor, kadınlar bunlar için alınıp, satılıp, erkeklere hizmet için yaratılmış bir şey.
Belki ayıp ama haram değil.
Kitapta oku diyor,
Gülme demiyor.
sivil havacılıkta yolcuların fazla gülmesi uğursuzluk getireceğine inanılır. aynı denizcilikteki güvertede bulunan kadının gemiye uğursuzluk getireceği gibi.
erkeğin de ayıp. 300 kişinin içinde tövbeler olsun.
--spoiler--
300 kişinin içinde tövbeler olsun.
--spoiler--
(bkz: 300 spartalı içindeki ota b ka gülen spartalı)

- Onları burada durduracağız! Burada savaşacağız!!
+ ehii
- Bu günü hatırlayın beyler; çünkü sonsuza dek..
+ ehii
yalnizken gulunce de deli derler.
napacak ne zaman nerede gulunecek bir risale yayinlasin sayin hocamiz. cok satar.
Sizin yanınızda gülüyorsa insan içinde gülüyor sayılmaz cübbeli...
Kadın gülmüş mü? Yuh.. bu kadar günahla o uçak düşmediyse, o da cübbeli hoca’nın yüzü suyu hürmetinedir.

Bu arada, kadını erkeği yok, olay hanzoluk. Ama sen cinsiyet ayrımına girdiğin anda, ben de mecburen salakça bulduğum bir davranışı savunmak zorunda kalırım.
Türk erkekleri kadar olayları işine geldiği gibi çeviren daha başka millet varsa o da Araplardır. Hem "kadınların milletin içinde gülmemesi gerek" deyip, hem de "Türk kadınları somurtkan kezban" diyen bir Araplar (Araplar da kendi milletinin kadınlarına diyor.) var, bir de Türkler. Gerçekten bizim ülkeye bir rönesans lazım.
Hii..insanların içinde mi? Ben gülesim gelince koşa koşa tuvalete gidip orda gülüyorum. Aşırı komik bi şey olunca koşarken kaçırdığım oluyo bazen o zaman çok utanıyorum..
Ben Gülen insanlara bayılıyorum. Hele kahkahalarla Gülen insanlara mest oluyorum. Birinin gülmesi beni hiçbir şekilde rahatsız etmez. Bana gülmedikleri sürece tabi. Ayrıca memlekette Gülen insana hasret kaldık. Ayıpmış. Fikrini beyan etmiş. Edebilir. Herkesin ayıbı günahı kendine.
Neden böyle bir sey icin allahtan korkmaları gerekiyor? Gülmek kadar güzel ve doğal bir sey için. Anira anira gülmekten bahsetmiyorum, genel olarak kadınların toplum içinde gülmesine karşı saçma bir önyargı var. Yalnız başımayken de pekâlâ gulebilirim toplum içindeyken de. Kimseyi rahatsız etmediği sürece niye ayıp olsun ki. Ve biz kadınlar neden sürekli kendimizi birilerinden gizlemek zorundayız?
insanlar hazırsa başlıyorum ayıp etmeye
https://voca.ro/TILtkX8cA0
görsel