bugün

iyi olanları yoktur. vardır diyen kadındır.
Tarih 2012 malatyadayız. Üniversite yolundan beri beyaz bir fiestayla sollaşıyoruZ. Fiesta'nın içinde kız Mıdır kadın Mıdır bilemedim 4 hatun var biz de 4 sap karşılıklı gülüşüyoruz bu sollaşmalar esnasında. Bilenler bilir 2. Ordu'nun tam önünde bi trafik ışığı var. işte o ışığa Yanyana girecektik belki karşılıklı camları açıp kızları bir yerlere davet edecektik ki bir şangırtı mı dersin tongurtu mu dersin kızılca kıyamet koptu gitti.

Yanımızdaki hatunların karbeyazı fiestası önlerinde kırmızı ışıkta bekleyen bir dobloya vurmuştu. Biz tam ahan da şimdi doblodan inecek "skerim taallukatınızı" diyecek derken Şuayip tipli bi Adam çıktı doblodan. Adamın tipini görünce krize girdik. Beyaz fiesta ikinci kez daha büyük bir gümbürtüyle vurdu dobloya. işte o an Zaman durdu sanki. Şuayip tipli adam başını ellerinin arasına alıp "baci durup durup niye vuriysin" dedi. Ben şok ben iptal.
genelde iyi sofor olduklari soylenemez. kabiliyet anlaminda soyluyorum.
ama birkac sen once bir is arkadasimin arabasina bindim. vallahi billahi kiz siir gibi kullaniyordu arabayi. sonra ayrildi ama bugune kadar onun kadar iyi bir kadin sofor gormedim. hatta erkeklerle bile kiyaslasam en iyilerinden biriydi.
trafikten men edilmesi gereken trafik katilidir. kaşarlar kadının araba sürmek neyine.
bu fıkradaki şöförlerin cinsiyeti belirsizdir:

iki vosvos aynı anda benzinciye girer. birinci vosvostan inen şöfor "motordan garip sesler geliyor" diyerek kaputu açar ve dehşet içinde "eyvah motor yok, yolda düşürmüşüm galiba"
diye çığlık atar.

ikinci vosvosta çığlığı duyan şöför öncamı indirerek, "telaş etme , bagajımdaki yedek motoru sana verebilirim" diyerek tebessüm eder.
Araç kullanırken trafikteki herkesin; hatta kaldırımda yürüyen insanların bile canını tehlikeye atan, trafik düşmanı varlık.
Çağımızın vebasıdır. Dörtyol ağzına gelip diğer tarafın yolunu boşuna bloke ederler. Geri gider misin geçelim diye korna çalıp işaret edince anlamayıp ters ters bakar. Sola dönerken geniş almayıp sizin şeride salça olur. Yaya karşıya geçecekken dümdüz yolda yayaya doğru meyillenir. Tali yoldan ana yola bodoslama dalıp birden önünüzde beliriverir. Avm’lerde yandaki park yerine tecavüz edip yüzlerce kişiden küfür yer. Yokuş aşağı serbest düşen çığ gibi frensiz giderek yokuş bitince ani fren yapar. Önünüzde araba varken gitsene lan diye korna üstüne korna çalar. Otobüsün bir hamlede gireceği park yerine 19-20 manevra ile 13 dakikada park eder. Sıkışık alanda yanınızdan geçerken yan aynaya sürttürür. istanbul trafiğinde motorların üstüne aniden kırıp yürekleri ağıza getirir.

Genelde araçlarının dört bir yanındaki geçmiş park maceralarına bağlı türlü ezik ve çiziklerden tanınırlar. Gözünüzü seveyim uzak durun, yol verin, eleştirmeyin ve olduğu gibi kabul edin.
potansiyel cinayet zanlısıdır. trafikte herkesin hayatını riske atabilir.
adana ve mersin'de belediye otobüslerini kusursuz kullananlardır. hata yapan diğer şoförlere de el kol hareketi yapmak dahil.
Aynaya bakmadan akan trafikte u çekendir.
iett'de artık sık gördüğümüz şoförler.

otobüsler oto olduğu için bir elleri de hep camdan sarkar vaziyette dikkatimden kaçmadı.
Bildiğim kadarıyla annem tüm kurallara harfiyen uyar fakat tanıdığı kurallara, genel olarak kural tanımazdır 9 yılda 5 leşi var sigorta şirketleri ile akraba olacağız :(
Araba sürmek ile uzaktan yakından ilgisi olmayan trafik canavarları. Haberlerde görüyoruz fren yerine gaza basıp dükkana dalanları.

Kadınlara ehliyet verilmemelidir.
hakkında yapılan genellemeleri aslında haketmeyen kişidir.

tanım: her biri birer usta sürücü olan sözlük erkeklerinin yanlış başlığa yazmak pahasına kadın sürücülere nefretlerini kusmak için harcadığı meslek erbabıdır.
Kadını küçümsemese ölecek hastalığına yakalanmış kimi eril tayfanın diline sakız olan sürücülerdir.

iyi sürücü olmak, cinsiyetle değil, eğitimle, dikkatle, kurallara uyumla, empatiyle ve nezaketle ölçülür.

Aslan gibi bayan sürücüler vardır, zilyon yıldır kullandığı halde tek bir cezası olmayan, erkek sürücüler de vardır tabii!
Denyolar yok mudur, elbette ki vardır, hem kadın hem erkek denyolar... hem de istemediğiniz kadar!
kadın kelimesi şoförlükle asla bir arada kullanılmamalıdır.
görsel
Geneli zaten çok kötü kullanıyor da. Bugün bı tane milfi sollayacam inat etti embesil sığır sağ şeritte bastıkça bastı ben de tam solluyorum gerizekalıyi şehir icinde 90-100 le solladim. Aptal sikik madem basacaksın geç sol serite ben de sollamayim seni.

Birazcik kullanmasini bilenler de böyle dangoz oluyo sonunda yedi benden kornayi aptal mature.
çok komik lan bunlar. birgün bizi öldürmeseler bari.

1- görsel

2- görsel

3- görsel
şuan bindiğim otobüste de bir bayan şöför olup üzerine bu başlığı görmem dikkatimi çekti.
Gaz fren şanzıman halim yaman şoförlerdir ama bazıları var ki drift bile yapar. Yani asıl kaptan fırtınalı havada belli olur.
Adamın aklını alır!

https://m.youtube.com/watch?v=ideqGKGyXdo
iyi sürücü olabilirler bekli. ama trafikte insanlıkları sıfır hep haklılar. mesela sinyal vermişim parktan çıkıyorum 50 metre ilerde korna sellektör birde el kol yapıyor işte müsade et geçiyim 2 sn ye beklesen ne olacak tabakanaye mi gidiyorsun.

ters şerotten gelip hava yapan sinyal vermeyip en sağdan sola dönmeye çalışan.

geçenlerde koca cipi almış altına koca yere park edemiyor ileri geri ileri geri gir çık derken arkadaki arabaya güm diye vurdu. sonra bastı gitti ileri parketti araba sahibi görmese ses etmeyecek utanık. abi acemisin dev gibi araçla işin ne.
(bkz: trafik canavarı)
dün bindiğim 15k'da denk geldiğim şöför.